Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT
Алфа Ромео 156/147/GT Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 14-08-2018, 20:33   #4246
nikotm
Запален алфист

nikotm's Avatar

Quote:
Originally Posted by dhtj View Post
Чичо, не всички сме алкохолици като тебе, не се притеснявай

Сериозно е, що да не е?
Или пак не си разбрал за какво става дума?
Това е кормилния прът - https://avtoparts.bg/image/cache/cat...87-720x960.jpg
Чука "горното" каре. Никъде не видях да се продава нов, затова ще пробвам да оправя моя. По-добро решение имаш ли?
Сори пич, ама тоя път утрепа коча с лопатата! Послушай хората които ти пишат, за да не започнеш работа в енергото?! И като гледам какви ги пишеш, май и твоето каре тропа!
nikotm is online now   Reply With Quote
Old 14-08-2018, 21:20   #4247
Kirilbalukchiev
започва да се пристрастява

Момчета здравейте.Моля помагайте.Както написах в по-заден пост,колата ми мирише яко на бензин,чак пари на очите,също и харчи повече гориво,като според мен прави богата смес.Днес я закачих на компа да проверя ламдите-2 от тях седят на 22.5 mV и почти не мърдат при подаване на газ,а другите 2 на 2220 някъде и леко мърдат нагоре при подаване на газ!И 4те ли са за смяна?Не знам кво да правя!Четох я на загрят двигател на празен ход!

.
Kirilbalukchiev is offline   Reply With Quote
Old 15-08-2018, 09:43   #4248
nedko87
Запален алфист

nedko87's Avatar

Quote:
Originally Posted by Kirilbalukchiev View Post
Момчета здравейте.Моля помагайте.Както написах в по-заден пост,колата ми мирише яко на бензин,чак пари на очите,също и харчи повече гориво,като според мен прави богата смес.Днес я закачих на компа да проверя ламдите-2 от тях седят на 22.5 mV и почти не мърдат при подаване на газ,а другите 2 на 2220 някъде и леко мърдат нагоре при подаване на газ!И 4те ли са за смяна?Не знам кво да правя!Четох я на загрят двигател на празен ход!
Колега не е лошо да споменеш каква е колата с какъв мотор и т.н. Но показанията на ламбдите трябва да се движат от 0.1 до 0.9V. Това 2220 е нереална стойност за нормална сонда.
Old 15-08-2018, 10:13   #4249
Kirilbalukchiev

Quote:
Originally Posted by nedko87 View Post
Колега не е лошо да споменеш каква е колата с какъв мотор и т.н. Но показанията на ламбдите трябва да се движат от 0.1 до 0.9V. Това 2220 е нереална стойност за нормална сонда.
Колата е Алфа Ромео ГТ 2.0jts,пише го в профила ми!Не съм сигурен дали преди или след катализатора показваше тези числа,едните бяха 22.5мV другото 2220 просто така пишеше на компа!
Old 15-08-2018, 10:34   #4250
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Quote:
Originally Posted by Kirilbalukchiev View Post
Колата е Алфа Ромео ГТ 2.0jts,пише го в профила ми!Не съм сигурен дали преди или след катализатора показваше тези числа,едните бяха 22.5мV другото 2220 просто така пишеше на компа!
Гледай двете (pre-cat). Те трябва да циклят в обхвата 0 - 1V.

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)
ecotronic is online now   Reply With Quote
Old 15-08-2018, 14:29   #4251
Kirilbalukchiev

Quote:
Quote:
Originally Posted by ecotronic View Post
Гледай двете (pre-cat). Те трябва да циклят в обхвата 0 - 1V.
Какво искаш да кажеш с това циклят и тези стойности 0 - 1V се отнасят за работещи или неработещи! А какви трябва да са стойностите на ламдите преди и след катализатора,за да работят?Забелязах също,че след смяната на вариатора и основния ремонт на двг ,фазовия датчик е хлабав горе,не болтовете а това отгоре се върти около оста си и е омаслено около него,това ще окаже ли влияние върху работата на сондите.Като грешка фазов датчик не показваше,но един мой приятел каза,че не трябва да се движи така отгоре?!Ще се опитам да приложа снимка утре на датчика!,за да се видикак е омаслен,но забравих да снимам показанията на сондите Благодаря ти!

.
Old 15-08-2018, 14:43   #4252
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Двете ламбди преди катализаторите (pre - cat) трябва дават изходен сигнал, който се изменя циклично в границите 0 - 1V, когато моторът работи.
Двете сонди, които са след катализаторите (after - cat) трябва да дават неизменящ се сигнал със стойност около 0,5 V.

Важни за работата на мотора са първите 2 сонди. Вторите 2 служат за да се контолира състоянието на катализаторите.

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)
Old 16-08-2018, 09:38   #4253
nedko87
Запален алфист

nedko87's Avatar

За след катализаторите стойноста трябва да е над 0.5V. Но и тя трябва да се движи от 0.1 до 0.9 но в повечето време при нормално функциониращи катализатори трябва да стои на богата.
Old 16-08-2018, 10:32   #4254
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Quote:
За след катализаторите стойноста трябва да е над 0.5V. Но и тя трябва да се движи от 0.1 до 0.9 но в повечето време при нормално функциониращи катализатори трябва да стои на богата.
Доколкото знам, сигнал на сондата след катализатора, извън обхвата 0,4 - 0,6V (средно 0,5V) означава недобре работещ катализатор. Това при установен режим на мотора. При ППХ могат да се отчетат високи стойности на кислородно съдържание, т.е. сигнал под 0,4V.

Иде реч за циркониеви теснолентови сонди.

Добро обяснение по въпроса:

https://www.a-i-e.com.au/tech_stuff/...oxygen_sensors

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)

.
Old 16-08-2018, 12:39   #4255
Pavlin L.
Младши алфист

Здравейте. Дойде време за смяма на спирачни дискове и наклaдките с тях, обаче въпроса е какви да са. Насочил съм се към Brembo или TRW. Мнения за тях или някакви други. Трябват ми за Alfa 147 дизела 103kw.
Pavlin L. is online now   Reply With Quote
Old 16-08-2018, 12:44   #4256
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Аз сложих Брембо на 166-цата и нямам никакви забележки.

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)
Old 16-08-2018, 13:16   #4257
monie

Аз сложих АТЕ ... Голяма грешка , сега ще ходя на стругар.
monie is offline   Reply With Quote
Old 18-08-2018, 10:37   #4258
Kirilbalukchiev

Quote:
Originally Posted by ecotronic View Post
Доколкото знам, сигнал на сондата след катализатора, извън обхвата 0,4 - 0,6V (средно 0,5V) означава недобре работещ катализатор. Това при установен режим на мотора. При ППХ могат да се отчетат високи стойности на кислородно съдържание, т.е. сигнал под 0,4V.

Иде реч за циркониеви теснолентови сонди.

Добро обяснение по въпроса:

https://www.a-i-e.com.au/tech_stuff/...oxygen_sensors
Катализаторите,не са ми наред,единият има дупчица в него и доколкото си спомням бобо каза че имало парченца вътре ма нищо не дрънчи,само като я запаля има леко дрънчене после изчезва.Тоест сондите ми може да са здрави,но заради катализатора работят грешно,така ли да разбирам?Доколкото знам сондите за сместа т.е. преди катализатора нямат нищо общо с катализаторите!?Сега ако сменя тези преди катализатора ще оправи ли сместа и лошия мирис на бензин,който си е бая!?Иначе сега се сетих сондите след катализатора бяха тези които показваха 22,5 mV !Ако да речем катализаторите са ми запушени и вдигат темп, сондите ми няма да работят правилно?

.
Old 18-08-2018, 11:17   #4259
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

На този етап фокусирай вниманието си само върху двете сонди преди катализаторите. Не че те не са важни за работата на катализатора, но за разлика от другите 2, са доста по-важни за работата на мотора.

Сондите след катализаторите можеш и да ги емулираш с прост делител на напрежение, който подава на ECU - то напрежение 0,5V в случай че то записва грешка заради катализатор.

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)
Old 18-08-2018, 13:16   #4260
p.b.stoyanov

p.b.stoyanov's Avatar

Quote:
Originally Posted by Pavlin L. View Post
Здравейте. Дойде време за смяма на спирачни дискове и наклaдките с тях, обаче въпроса е какви да са. Насочил съм се към Brembo или TRW. Мнения за тях или някакви други. Трябват ми за Alfa 147 дизела 103kw.
Относно накладки и дискове. И аз съм за Brembo, сложих оригинално надупчено и накладки к-т, дисковете са супер но накладките идват малко твърди, TRW също са доста читави. Внимавай с накладките трябва да питаш за най меките (ще се износят бързо но няма да свирят и ще щадят дисковете).
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules