Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946)
Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 07-07-2018, 22:53   #16
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Quote:
Originally Posted by ivopifeca View Post
Е аз като съм сипвал нафта пак съм си карал до прибиране.А и съм бил на пътя,ти за горелото масло...ми немам навика да нися туба с горело масло като съм на път!А нафта има в резервоара,и слушай малко как се прави Вода минерална си нося на по път,ма с нея едва ли ще стане.Та като ти се случи на тебе,си седи на пътя и чакай да то докарат горело масло,с което ще е супер за хидравличната система,като влезне по нея мизерията на горялото черно пълно с боклуци масло
Извън темата си спорим и двамата....да не се взима под внимание ...
Много си зле и с хидравликата......нали си камионджия....ако ти се наложи да вдигнеш легена на 25 тонен самосвал, а нямаш хидравлична течност в системата.....ако сипеш нафта ще цвърчиш като фонтана на ЕНДК-а....но, ако сипеш горяло масло....ще се получи....разсъждавай.....и вземи пий една минерална вода да се успокоиш.....)....а относно мизерията и боклуците, знам, че караш Евро -6....)
Old 07-07-2018, 23:59   #17
ivopifeca
Banned

Quote:
Originally Posted by Бобби View Post
Извън темата си спорим и двамата....да не се взима под внимание ...
Много си зле и с хидравликата......нали си камионджия....ако ти се наложи да вдигнеш легена на 25 тонен самосвал, а нямаш хидравлична течност в системата.....ако сипеш нафта ще цвърчиш като фонтана на ЕНДК-а....но, ако сипеш горяло масло....ще се получи....разсъждавай.....и вземи пий една минерална вода да се успокоиш.....)....а относно мизерията и боклуците, знам, че караш Евро -6....)
Ти разбирачо пробвал ли си с нафта,или се правиш на врел и кипел...аре молим те не си ври гагата,където не ти е по коефициента,а?Якажи как ще цвърчи,ако сипя нафта,или си го източи от компетентния ти опит с Темпрата

---------- Post added at 20:59 ---------- Previous post was at 20:55 ----------

Quote:
Ти разбирачо пробвал ли си с нафта,или се правиш на врел и кипел...аре молим те не си ври гагата,където не ти е по коефициента,а?Якажи как ще цвърчи,ако сипя нафта,или си го източи от компетентния ти опит с Темпрата
Я поясни също как го правиш с горелото масло,господин Темпра?Слагаш го в сандъка и чакаш да ти се прее.е хидравликата на камаза ли?Тва горелото масло си го наливай на Темпрата
ivopifeca is offline   Reply With Quote
Old 08-07-2018, 00:21   #18
ivopifeca
Banned

Quote:
Originally Posted by archimedes View Post
Случката стана на 22 Юни тази година.
Не съм сменял (карам с летни фулда).
За маслото не мога да кажа, защото смяната се правеше в сервиз.

Като допълнение:
Днес съвсем случайно засякох едно момче с 159 1.9 бензин на една бензиностанция и направихме лек тест. Той въртя моя волан, а аз неговия. Според него няма разлика в усилието. За мен имаше лека разлика (неговия да се върти по-леко). Може и да си внушавам разбира се .

Пробвах и съвета да въртя волана на място на празен ход и на някакви обороти (около 2000). Не усетих някаква съществена разлика.
Остава да покарам известни време и може би ще свикна.
Казх ли ти да си караш колата и да не се вкарваш във филми?А и си вземи гореломоторно масло,както ти каза темпраджията-за доливане,ако се наложи")Голем смех с тия с темприте...и си вземи и дънки да го прецеждаш-тва темпраджията ти го е спестил,а?
Old 08-07-2018, 11:36   #19
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Quote:

---------- Post added at 20:59 ---------- Previous post was at 20:55 ----------

Я поясни също как го правиш с горелото масло,господин Темпра?Слагаш го в сандъка и чакаш да ти се прее.е хидравликата на камаза ли?Тва горелото масло си го наливай на Темпрата
Преливаш като рядко лайно от тема в тема, и то от различни раздели.........ако някой иска да проследи простотията ти, трябва да прочете всичките ти постове в форума......
Нямам желание да споря с теб.......за твое инфо имам 155-ца и 159-ка, а не темпра.....
Old 08-07-2018, 13:12   #20
ivopifeca
Banned

Quote:
Originally Posted by Бобби View Post
Преливаш като рядко лайно от тема в тема, и то от различни раздели.........ако някой иска да проследи простотията ти, трябва да прочете всичките ти постове в форума......
Нямам желание да споря с теб.......за твое инфо имам 155-ца и 159-ка, а не темпра.....
Както кажеш,ти си прав!Жив и здрав!
Old 08-07-2018, 16:30   #21
stu
Болен алфист

Quote:
Originally Posted by archimedes View Post
Случката стана на 22 Юни тази година.
Не съм сменял (карам с летни фулда).
За маслото не мога да кажа, защото смяната се правеше в сервиз.

Като допълнение:
Днес съвсем случайно засякох едно момче с 159 1.9 бензин на една бензиностанция и направихме лек тест. Той въртя моя волан, а аз неговия. Според него няма разлика в усилието. За мен имаше лека разлика (неговия да се върти по-леко). Може и да си внушавам разбира се .

Пробвах и съвета да въртя волана на място на празен ход и на някакви обороти (около 2000). Не усетих някаква съществена разлика.
Остава да покарам известни време и може би ще свикна.
Твоята кола е с по-тежка предница и е нормално да се върти малко по-трудно.
Old 08-07-2018, 21:00   #22
archimedes
Запален алфист

archimedes's Avatar

Quote:
Originally Posted by stu View Post
Твоята кола е с по-тежка предница и е нормално да се върти малко по-трудно.
Вероятно. Вече започнах да се съмнявам и може би е внушение. Понеже не я бях карал две седмици и явно съм забравил. А и през това време покарах един Нисан микра, чийто волан се въртеше супер леко.

Ще я карам така и няма да го мисля.
archimedes is offline   Reply With Quote
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules