Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946)
Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 28-06-2018, 11:31   #1
B&V
започва да се пристрастява

B&V's Avatar

Default Сваляне на облегалките на задните седалки на седан версиите!

Здравейте колеги,
Разбрах че главно на TI версиите я има тази екстра, да могат да се свалят облегалките на задната седалка при седана. Седанът ми харесва повече от спортвагона. Често ни се налага да превозваме дълги предмети и тази екстра ми е много важна. Бих искал да ви попитам възможно ли е да се направят падащи на кола която няма тази есктра, някой правил ли го е?
Благодаря.
Old 28-06-2018, 11:35   #2
KroGh
Запален алфист

KroGh's Avatar

Quote:
Originally Posted by B&V View Post
Здравейте колеги,
Разбрах че главно на TI версиите я има тази екстра, да могат да се свалят облегалките на задната седалка при седана. Седанът ми харесва повече от спортвагона. Често ни се налага да превозваме дълги предмети и тази екстра ми е много важна. Бих искал да ви попитам възможно ли е да се направят падащи на кола която няма тази есктра, някой правил ли го е?
Благодаря.
Моят седан не е TI, но пак му падат седалките Мисля, че занимавката с преправяне и изрязване ще е доста голяма. Лично аз не съм попадал на информация за тази интервенция.
Old 28-06-2018, 11:41   #3
B&V
започва да се пристрастява

B&V's Avatar

Благодаря за отговора колега. Това е добре че ги има и при другите модели. Ще търсим такава, но понякога е трудно да намериш кола хем да ти харесва и да има и това което искаш. Затова ме интересуваше може ли да се направи допълнително тази екстра.
Old 28-06-2018, 11:49   #4
KroGh
Запален алфист

KroGh's Avatar

Quote:
Originally Posted by B&V View Post
Благодаря за отговора колега. Това е добре че ги има и при другите модели. Ще търсим такава, но понякога е трудно да намериш кола хем да ти харесва и да има и това което искаш. Затова ме интересуваше може ли да се направи допълнително тази екстра.
Аз даже не знаех, че я имам тази екстра.. Бяхме се събрали с 2-ма колеги и единият ми каза, че колата ми имала падащи седалки.. Може би никога нямаше да обърна внимание Но да, определено става доста голям багажника като сваля седалките
Old 28-06-2018, 12:09   #5
Classicalfamaniac
Старши алфист

Classicalfamaniac's Avatar

На кола, излязла от завода, без падаща седалка, няма отвор.
Има ламарина, на която заварките трябва да се разпробият и да се демонтира...
Old 28-06-2018, 13:13   #6
alfa racer GTA
Алфист по рождение

alfa racer GTA's Avatar

Аз съм виждал и с ламарина и с пластмасов капак.Моята е с пластмасов капак.

Казаха ми че това е направено за превозване на ски - слагаш ги в багажника и това което не се събира го прекарваш през дупката в задната седалка.Досега не съм ги ползвал дупката по този начин.
Old 03-07-2018, 11:17   #7
mirchozo
гинеколог любител

mirchozo's Avatar

Аз си мислих че на всички падат, но явно съм в грешка. Поне на комби версията 100% са падащи

Относно интервенцията, няма невъзможни неща, но въпросното преправяне трябва да се направи кадърно, защото се създават предпоставки за усукване на купето, така че поне една разпънка на бомбетата ще е задължителна според мен, макар че комбитата нямат напрактика такава, а вероятно е подсилено под някаква друга форма купето.
mirchozo is offline   Reply With Quote
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules