Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946)
Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 04-06-2012, 14:32   #16
_power_
Т.С. НАЗОБЕНЯК

_power_'s Avatar

Дрънкате...Според мен трябва да си поръча от ММ това което иска и да почака да му го доставят!
Най добре си е пръв да си пръднеш на седалката
_power_ is offline   Reply With Quote
Old 04-06-2012, 14:44   #17
Kuku
УЗУРПАТОР

Kuku's Avatar

Колкото пъти съм пърдял пръв, толкова пъти ми е излизала през носа тая пръдня - никога повече няма да си купя чисто нов автомобил
Old 04-06-2012, 14:50   #18
_power_
Т.С. НАЗОБЕНЯК

_power_'s Avatar

Quote:
Originally Posted by Kuku View Post
Колкото пъти съм пърдял пръв, толкова пъти ми е излизала през носа тая пръдня - никога повече няма да си купя чисто нов автомобил
Въпрос на личен опит. Но бъдещия колега говори за нова кола...пък изведнъж му се предложиха стари и ползвани коли.... Сега остава някой Логан да се предложи... и се завършва картинката...
_power_ is offline   Reply With Quote
Old 04-06-2012, 15:18   #19
NightRider
Серсемин

NightRider's Avatar

Quote:
Originally Posted by _power_ View Post
Дрънкате...Според мен трябва да си поръча от ММ това което иска и да почака да му го доставят!
Най добре си е пръв да си пръднеш на седалката
И да поръча да му сложат някаква изгъзица, дето обикновено не я слагат, та да знае, че е неговата кола. И да чака 3 месеца

---------- Post added at 15:18 ---------- Previous post was at 15:16 ----------

Quote:
И защо да не е от България?
Очи гледали, очи плакали!
На Мъри на колата какво й е? За 15 бона си купуваш регистрирана, обслужена, дизелова кола, с каско и достатъчно екстри.
Имаше съединител за смяна, профилактично едно масло, евентуално още нещо дребно от консумативите и после само каране..... за максимум 16'000лв.
Имах предвид чисто нова. И виж малко по-нагоре другото
0879369082
NightRider is offline   Reply With Quote
Old 04-06-2012, 15:30   #20
dino355
Младши алфист

Колеги...
1. Имате ли наблюдения, 2.0 JTDm 170 к.с. по-добър двигател ли е от 1.9 JTDm 150 к.с. и трябва ли да ме притеснява обстоятелството, че 2.0 170 к.с. се задържа твърде малко в производство. Някой чел или чувал ли е защо стана така и защо намалиха мощността му на 136 к.с. Дали беше заради някакви конструктивни проблеми или се дължи на политиката в ЕС откъм еко норми, данъци, застраховки и т.н.
2. Имате ли проблеми с DPF филтрите?
dino355 is offline   Reply With Quote
Old 04-06-2012, 15:32   #21
denq
Младши алфист

denq's Avatar

Quote:
Що бе , колега? Таман съм се навил за една нова Мазда 3, и твоята реч ме хвърли в тъч
Сервизното обслужване по гаранцията ли имаш предвид, качеството на новите автомобили като цяло ли, или нещо друго??
denq is offline   Reply With Quote
Old 04-06-2012, 15:37   #22
daskaloff
започва да се пристрастява

2.0 продъжава да се слага в 159 до-последно.... даже в германия може да си поръчаш 159 още с този мотор. 2.0 ужким трябва да харчи по-малко - не ще е по претенциозен към гориво ( за БГ това не е много добре). Въри много добре (поне според мен ) но е шумен....
136 коня версията се води еко - най-вероятно за по-ниско СО2..... а в някой страни това се гледа... на 1.9 също има Еко версия - това е 120коня модела...

.
daskaloff is offline   Reply With Quote
Old 04-06-2012, 15:44   #23
dino355
Младши алфист

Съжалявам, взимам си думите за 2.0 JTDm 170 к.с. назад. В момента двигателят се монтира на Джулиетата. Значи изборът ми е ясен - 159 2.0 JTDm 170 к.с.... ако разбира се някой не ме изпревари докато продавам Скубиду-то... Остана само да кажете нещо за DPF филтъра, че тая със сигурност ще има.

.
Old 04-06-2012, 15:46   #24
Kuku
УЗУРПАТОР

Kuku's Avatar

Имам предвид цялостната картинка - купуваш нов посредствен автомобил на цената на 5 годишна S-класа
Аз също от личен опит говоря - чисто нова кола никога повече няма да си купя! За същите пари (че и за по-малко даже) си купувам АВТОМОБИЛ с пет класа по-нагоре и пет пъти повече екстри. Едва ли поддръжката ще ми струва повече от лизинга

Никой не предлага Логан на колегата, просто изказахме мнение, че вместо застояла по складовете "чисто нова" кола, по-добре да се купи употребявана за двойно по-малко пари

ДПФ-филтрите се лекуват вече, не са проблем - има няколко теми по този въпрос

.
Kuku is offline   Reply With Quote
Old 04-06-2012, 15:51   #25
dino355
Младши алфист

Quote:
Originally Posted by daskaloff View Post
Въри много добре (поне според мен ) но е шумен....
О-о Приятелю... Намираш го за шумен, защото не си карал Мицубиши Лансер 2.0 помпа-дюза на VW. Все едно караш Форд Транзит. Като подам газ от място, инстинктът ми за самосъхранение рефлекторно вдига крака ми от педала на газта, твърдо убеден, че нещо ужасяващо се случва... Това е най-шумният автомобил, за който съм чувал... Trust me on that one!
Old 04-06-2012, 16:04   #26
daskaloff
започва да се пристрастява

на лансер-а мисля, че това му е последния проблем....... карах такъв с новия 1.8DI-D ..... Кенеф за 55хил.лв.......... правя сравнение с моя НЕавтомовил (Пежо 307)....
а и аз съм в процес на продаване на пежото и купуване на 159 - ама там поне няма дилема - или 159 или Жужа....
daskaloff is offline   Reply With Quote
Old 04-06-2012, 21:49   #27
Bottata
Запален алфист

Quote:
Имам предвид цялостната картинка - купуваш нов посредствен автомобил на цената на 5 годишна S-класа
Аз също от личен опит говоря - чисто нова кола никога повече няма да си купя! За същите пари (че и за по-малко даже) си купувам АВТОМОБИЛ с пет класа по-нагоре и пет пъти повече екстри. Едва ли поддръжката ще ми струва повече от лизинга

Никой не предлага Логан на колегата, просто изказахме мнение, че вместо застояла по складовете "чисто нова" кола, по-добре да се купи употребявана за двойно по-малко пари

ДПФ-филтрите се лекуват вече, не са проблем - има няколко теми по този въпрос
Kuku,
Няма да забравя как хвалеше новите коли преди 5 години. Ама пръдна 2 пъти и видя къде е истината. За гащници като нас, и за дупките по пътищата ни само старо.
Колега, и аз по едно време взех да се изкушавам по тез нови стари алфи, че на старите им искаха едни кинти ум да ти зайде, допреди 1 година 20к минимум.(за 2,4)
Пък сега вече се намират и по 11к лв, а 2,4ките има 2 за 13-14к.
Прегледай ги и грабвай една. Аз пак ремонт ще правя (на апартамента, колата и стигат 1500лв да я) и отлагам за още една година.
Old 04-06-2012, 22:12   #28
dino355
Младши алфист

Съгласен съм с всичко казано за новите коли и условията у нас. Ама всъщност, на тези стари 159-ки на 0 км, както ги рекламират в Милано Мотърс, аз всъщност гледам като на употребявани автомобили. Щото всъщност, по ценова листа 2011г., точно тази с 2.0 дизел и ниво на оборудване Елеганте й искаха 55 хиляди. Като се разходих из mobile.de, видях че се предлагат из цяла Европа 159-ки - фабрично нови - при приблизително същите цени. И даже по-високи от тези на ММ. И ако ми я продадат с 30% дискаунт, както са обявили, но с гаранция 3 години, респ. 150 хил км.... не знам, не си ли струва? Щото 2.4 за 15 хил. лв. не звучи зле, ама ако гюфне утре мотора, например... Щото пише, да кажем 166 км. пробег, ама колата е от Италия или от някакъв салон в Германия - собственост на някакъв арабин, което значи, че и на 266 хиляди може да е... Какво правим тогава? Все си мисля, че каквото и да й е станало от седене, едва ли няма да се обади за 3 години.
Old 04-06-2012, 22:23   #29
fred
Болен алфист

fred's Avatar

Quote:
Това съм съгласен-нова кола за нашите доходи и стндарт на живот да си купиш е глупост, освен, ако не е службна, такси или нещо от сорта..
Само се чудя, защо кола висяла в склад, щяла да бъде "по-амортизирана", от карана такава.Единствено съм съгласен, че с карана, може да излее някой проблем, който да бъде оправен "в двжижение", както се казва.
Old 04-06-2012, 22:52   #30
Kuku
УЗУРПАТОР

Kuku's Avatar

Чисто теоретично - кой казва, че колата е седяла в склада?
Продавача
Ходих да гледам едно такова 'Bravo T-Jet Sport' за 27'000лв. при цена по ценова листа към 40'000лв.
УЖ "стояло в склада", ама го били разтърквали по правата няколко пъти, че после се оказа май даже тестово
Вярно, колата си изглежда като нова и ако никой не ти каже 'абе изкарвали сме я два-три пъти' изобщо няма да се усъмниш, НО след като ни казаха, че е излизало от магазина и взехме да се заглеждаме по педалите, дисковете, боята по капака и тавана, ала-бала...... се оказа, че сигурно има към 2000км. навъртяни
ДА, може с тези '159'-ки случая да е друг - не знам, не съм ги виждал на живо никога, НО факта, че има подобен риск, лично мен ме отказва моментално

---------- Post added at 22:52 ---------- Previous post was at 22:45 ----------

Quote:
Originally Posted by Bottata
Kuku,
Няма да забравя как хвалеше новите коли преди 5 години. Ама пръдна 2 пъти и видя къде е истината. За гащници като нас, и за дупките по пътищата ни само старо.
Аз не казвам нищо лошо за новите автомобили - би било прекрасно да можем да си позволим чисто нови автомобили, НО при тези съпътстващи условия на експлоатация, просто е грехота
Tags
159, alfa, Car, Halipcho, romeo
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules