Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946)
Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 10-08-2017, 00:35   #31
vesko_iotov
Запален алфист

vesko_iotov's Avatar

Вече поръчах от аутодок предни дискове и накладки АТЕ за 360 лв пък ще видим колко са оригинални
Old 08-07-2018, 16:16   #32
stu
Болен алфист

Когато купих колата, купих предни и задни дискове, и накладки.Тогава исках всичко да е Ате, но се оказа, че в момента от Ате има само предни дискове 24.0128-0191.1 и задни накладки 13.0460-2707.2 .В крайна сметка купих/ допълних комплектите с каквото имаше- предни накладки Брембо P23078 и задни дискове TRW DF4479.Вече се наканих да ги сменям, но видях, че има предни накладки Ате от 169 до 250, докато Брембото, което имам е под 100лв и се зачудих, дали Атето е много, много по-добро и каква точно е разликата?Дори има два три вида Ате и Брембо за тези спирачна система, на съвсем различни цени!Дали да търся и предни накладки Ате, че това Брембо да не прецака дисковете?

https://www.autopower.bg/накладки-al...dm-d129c1.html

.
stu is online now   Reply With Quote
Old 08-07-2018, 19:28   #33
a.parushev
започва да се пристрастява

a.parushev's Avatar

Аз скоро сменях задни дискове и накладки в един от форумните сервизи (ATE дискове с TRW накладки) - 320 лв. за частите (88 накладки, останалото за дисковете). Не знам дали цената е ОК, защото предполагам не е правилно да сравнявам с коментирания AutoDOC, след като едва ли ги поръчват от там.

Нямам представа дали са "оригинални" и от къде са ги закупили в сервиза.

След смяната карах до Италфеста и обратно от София плюс още толкова километри за една друга уикенд разходка плюс около 300 км градско.

Доволен съм засега. Няма свирене и т.н. Като спиране... не съм обръщал внимание на предишните, които ми казаха, че са били заводските (не са сменяни от предишния собственик).
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules