Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946)
Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Thread Tools Display Modes
Prev Previous Post   Next Post Next
Old 15-04-2018, 17:26   #1
Niki96
започва да се пристрастява

Default Въпросче относно интервенции..

Здравейте от известно време колата пуши като смок, особено като включа на задна и е на полусъединител .. в движение докато не прескочи 1500/1600 оборота става чудо зад мен а след това пуши по малко.. ДПФ ми беше светнал преди и по разхода познах че колата си е пуснала регенерация .. излязох на околовръстното и я държах на 3500/4000 оборота .. и така 15/20 минути ... но пушека не изчезна .. под ЕГР има доста прясно масълце .. смених MAP сензора защото беше адски запушен и дори не исках да ходя на диагностика да видя дали работи и в какво стойности ... наскоро се предаде и дебитомера и го откачих иначе колата нямаше сила да тръгне от място със закачен дебитомер ... сега мека си свети но колата върви повече от добре и разхода падна на 10/11 в града ... искам да попитам колко ще излезе комплексно премахване на ЕГР и ДПФ (+ софтуерно) и има ли вариант да се изолира и дебитомера защото като му гледам цената не ми се иска да купувам всяка година дебитомери .. кой от форумните майстори ще препоръчате за тази работа ?

П.с 159 1.9 jtdm 16v (150)

.
Niki96 is offline   Reply With Quote

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules