Results 1 to 8 of 8

Thread: JBL vs. Bose

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Благоевград
    Posts
    4

    Default JBL vs. Bose

    Здравейте колеги алфисти,
    Дойде време да си сложа музика на новата ми Алфа 147,та да попитам за разни мнения на по-запознати.Спрял съм се на това:
    http://www.technopolis.bg/bg/Car-spe...GX602/p/308090 , който ще са четири.
    това:
    http://www.technopolis.bg/bg/Car-spe...1204B/p/308079
    и това:
    http://www.technopolis.bg/bg/Amplifi...-A602/p/308398
    Но също така имам и възможност за 300 лв.да взема цял комплект на BOSE ,от друга 147-ца.
    Въпроса не опира до парите,а до качеството и до поставянето.Колоните на JBL-ла,пасват по размер,но ме притеснява поставянето на самите капаци,предполагам,че първо ще трябва да сложа адаптори за самите говорители във вратите за да се изкарат максимално напред,след което да поставя капаците им.Обаче до самия говорител има пластмасов ръб,който може да повлияе на слагането им.Та въпроса ми е към хора,които са си сменяли говорителите и имат подобни капаци,дали са имали проблем с тази извивка/ръб.
    BOSE-то ми е ясно че е по-лесно за инсталиране,но нямам възможност да ги чуя в на живо,плюс това са на минимум десет години,а JBl-a е чисто нов ,все пак и съм ги чувал на живо и звука им е страхотен,а и плейъра ми поддържа FLAC,така че това е още един плюс.
    Ако може да дадете съвет,преди да купувам,което и от двете,ще съм ви благодарен.

    ПС.Алфата е три врати.

  2. #2
    Мечтае за напомпана печка ScuderiaItalia's Avatar
    Join Date
    Dec 2014
    Posts
    298

    Default

    Имам заводско Bose в GT-то и съм го съчетал с един доста скъп Pioneer, който е с много настройки и наистина свири хубаво. Не знам тези колони на JBL как са като качество, ако не ги чуеш на живо как свирят, то тогава няма как да прецениш.
    Alfa Romeo GT 1.9 16V JTD
    Lancia Musa 1.4i 16V Automatic
    Alfa Romeo 145 1.3 8V Boxer

  3. #3

    Default

    За фабрично вградените високоговорители въобще не се замисляй - който иска звук с прилично качество ги изхвърля моментално след придобиване на автомобила, а да си ги купиш втора ръка си е чист мазохизъм.
    За да можеш да сложиш нормални високоговорители във вратите ще ти трябват адаптери:
    http://caraudio.bg/product/737/acv-2...at-lancia.html
    Бих ти препоръчал да ползваш компонентни високоговорители, при които можеш да монтираш пищялката отделно - не долу в краката като при коаксиалните:
    http://caraudio.bg/product/8/alpine-spg-17cs.html

  4. #4
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Благоевград
    Posts
    4

    Default

    Ще взимам JBL-а ,а дали адаптерите стават за отзад,защото алфата е двувратка,и не знам дали разстоянието е същото като отпред.Също така дали може да ми препоръчате някаква изолация за вратите,за да мога направо да накупя всичко и да го слагам след около две седмици.Мерси

  5. #5
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Виж това е по добре но ти си знаеш !
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails a.jpg  
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  6. #6
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2017
    Location
    Благоевград
    Posts
    4

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Виж това е по добре но ти си знаеш !
    Да,по-добре е,но все пак съм отделил към 1000лв. за аудио,а само тези колони са към 600 и ще ми дойде малко нанагорно,мерси все пак

  7. #7
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by Niki88 View Post
    Да,по-добре е,но все пак съм отделил към 1000лв. за аудио,а само тези колони са към 600 и ще ми дойде малко нанагорно,мерси все пак
    Тези колони са точно 149€ !Няма как да са 600 лева,но пак казвам всеки си знае но тия коаксиални говорители дето си избрал мисля няма си доволен за крайния резултат
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  8. #8

    Default

    Може би ти трябва малко повече обяснение за монтажа на високоговорители в автомобила. Както сам си забелязал, средите и пищялките са монтирани отделно в Алфата ти(а и при всички други марки коли). Причината е проста - за да чуваш високите честоти, пищялките трябва да са поне на височината на раменете ти. При избрания от теб вариант с коаксиални високоговорители ще трябва да си сложиш главата в краката за да чуваш високите, което не е невъзможно. ама няма да ти е лесно и да караш в тая поза.
    По-добре се концентрирай върху предната линия - вземи свестна компонентна система, а след това бас и усилвател. Високоговорители в задните врати може въобще да нямаш - и без това само развалят сцената...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •