Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 33

Thread: 166 vs 159?

  1. #16

    Default

    хм, ми начи съм екстрен хихи

  2. #17

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post

    и това всичкото без да минава границата от 12/100 и 4500 оборота
    Е ти сам си назовал поради що дизелът не е кола за кеф. Пък и вместо ръмжене се чува тракане

    Единствения дизел, който не ми бърка в мозъка, като съм карал е един ягуар С тайп.

    Иначе ако искаш малък разход и вървеж без да има смяна на предавки с 1-2 надолу- то дизелът е колата.
    Lexus IS200

  3. #18

    Default

    мойта трака точно 1 минута докато загрее след като не е палена 2 дни

    иначе е съвсем приличен шумът на място

  4. #19
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control View Post
    Е ти сам си назовал поради що дизелът не е кола за кеф. Пък и вместо ръмжене се чува тракане

    Единствения дизел, който не ми бърка в мозъка, като съм карал е един ягуар С тайп.

    Иначе ако искаш малък разход и вървеж без да има смяна на предавки с 1-2 надолу- то дизелът е колата.
    Абе трябва да ти кажа че 1.9 16в без ФАП филтър,си вади доста дрезгав и приятен ревАз мисля е единственото предимство на 166 е по-голямото вътрешно пространство,и то само отзад,иначе 159 седи доста по-масивно на пътя.Голям кеф ми прави,като вали да въртя рязко волана в завоите,няма такова вървене по релси,сега като се прибирах го направих няколко пъти,и колата не се и замисли да излезе от релсите.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Абе трябва да ти кажа че 1.9 16в без ФАП филтър,си вади доста дрезгав и приятен ревАз мисля е единственото предимство на 166 е по-голямото вътрешно пространство,и то само отзад,иначе 159 седи доста по-масивно на пътя.Голям кеф ми прави,като вали да въртя рязко волана в завоите,няма такова вървене по релси,сега като се прибирах го направих няколко пъти,и колата не се и замисли да излезе от релсите.
    стои наистина стабилно

  6. #21

    Smile

    Убедихте ме, продавам 166 цата и си купувам 159.Не че не бях убеден още преди да започна да пиша.

  7. #22
    Старши алфист qpwo's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Бургас
    Posts
    912

    Default

    Quote Originally Posted by THOR View Post
    Убедихте ме, продавам 166 цата и си купувам 159.Не че не бях убеден още преди да започна да пиша.
    Неееееееее..............
    166 TS 2.0 1999 ГИ

  8. #23
    Tormentvm In Dvm Demens nightroller's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,233

    Default

    Quote Originally Posted by qpwo View Post
    Неееееееее..............
    e ... сега лошо няма щом е решил човека няма да сбърка
    Tormentvm In Dvm Demens

  9. #24
    Болен алфист boian's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Varna
    Age
    54
    Posts
    1,448

    Default

    Айдеее,още един заразен! Скачай смело, щом си решил!
    Alfa Romeo 145 1.3 boxer-ex,146 1.4 16V-ex,156 1.8TS- ex, RAV4- ex, ML270 CDI-ex 159 3.2 V6 Q4 ex,ML270 CDI-ex, Infiniti ex 30 ex. Alfa Romeo Stelvio First edition.

  10. #25
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by boian View Post
    Айдеее,още един заразен! Скачай смело, щом си решил!
    Ха хахахахах верно се изисква смелост за такава стъпкано определено няма да сбърка.Колата наистина е кола отвсякъде,някои казват че е шибан Опел,ма кво от тва,важното е че е хубава кола
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #26
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Наистина дизаина на 159-ката е много изпипан.Но нека да не се лъжем че 159-ката е по нисък клас от 166.Определено не могат да се сравняват двете коли.Много са различни.Само едно хлопване на вратите на двете коли може да докаже това.Имам база за сравнение че 159-ката е доста по шумна от 166-цата.1,9 дизела трака все едно е вътре при теб.При 166 е друга бира.За стабилност няма как да не чустваш че 159-ката е по-стабилна при условие че е с по твърдо окачване.Факт е че в германия и италия е пълно по улиците с 159.Просто модела е успешен.166-цата е малко демоде вече и неможе да се сравнява,но една феислифтова 166 за мен е в пъти по добра покупка от 159.
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  12. #27

    Default

    за класовата разлика може да се поспори, ноооо.... айде не


    а иначе за хлопването на вратите, зависи доста от екземплярите, не мислиш ли ?

    колите са различни поколения, правени са супер различно

    а нова 166 струваше почти двойно на 159 , така че нормално да има някои преимущества от към изработката


    а относно 1.9 jtdm и шума му, не те знам в каква 159 си се качвал, ама определено е по-тиха от 2.4 166 а и като цяло е много тиха, освен зимните месеце през първата 1 минута докато загрее

    да не би да сравняваш със 156 jtd ? щото тя вече наистина си е шумничка в сравнение с 166 ?

  13. #28
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    И според мен 159 и 1.9 и 2.4 са по шумни от мойта. И не само от към двигател а попринцип от всякакви паразитни шумове.

  14. #29

    Default

    хм много странно

    доста хора отбелязват колко е тиха колата и колко добре изолира от шумове отвън


  15. #30
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
    хм много странно

    доста хора отбелязват колко е тиха колата и колко добре изолира от шумове отвън

    Че тя си е ОК
    Най странното е че и други 166-ци ми се виждат по шумни от мойта, само тази на Валъо не правя разлика, даже 166 ми е по тиха и от БМВ-то......

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •