Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 145/6
Алфа Ромео 145/6 Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 19-09-2018, 22:40   #1
lalyu_lalev
Младши алфист

Default 146 не пали

Здравейте,

Знам, че има ного подобни теми във форума, но искренно се надявам да отделите няколко минути и на тази.

От няколко дни седя и чета какви ли не теми и проблеми подобни (и къде не толкова) на моя, но така и не мога да стигна до решение.

Та направо на въпроса... Поради доста не приятно събитие, аз и съпругата ми станахме собственици на AflaRomeo 146 (боксер). Но докато успеем да подготвим всичко и да се погрижим красавицата да е документално изправна, се минаха няколко месеца в които колата не се караше.

Акумулатора беше заминал, смених го с нов и реших да я запаля, но това така и не успя да се случи.

Стартера върти, усеща се аромат на бензин, двигателя върти, но нищо... Така и не пали. Свалих кабелите на свещите и мога да кажа, че ток стига до тях.

Но тук е и следващият важен момент - докато върти стартера се чува един доста не приятен стържещ звук, за това не я и "напъвам".

Идеи какво пропускам? Колата е само с червеният си ключ, "code" гасне, има ток, има и гориво...

Извинявам се, ако темата звучи смешно на някой, но това е първият ми допир до AlfaRomeo и казано честно, не знам от къде да я подхвана.

Благодаря предварително, на всеки който би се включил с идеи/въпроси/мнения!
lalyu_lalev is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2018, 23:21   #2
ivan dimitrov
светлозелен(ама не много)

ivan dimitrov's Avatar

Боксерите при 145/146 са 1.3, 1.6 и 1.7, какъв е вашият? Макар и да са с почти еднаква механика, са с различна електроника.
Тоя неприятен звук трябва да се уточни от къде идва.
След като повъртите секунда - две, свалете някоя свещ, да се установи дали не се дави по някаква причина(заради ароматът на бензин).
Преди принудителният престой работила ли е нормално?
А и тия "няколко" месеца, колко са всъщност?
Old 19-09-2018, 23:31   #3
lalyu_lalev
Младши алфист

Quote:
Originally Posted by ivan dimitrov View Post
Боксерите при 145/146 са 1.3, 1.6 и 1.7, какъв е вашият? Макар и да са с почти еднаква механика, са с различна електроника.
Тоя неприятен звук трябва да се уточни от къде идва.
След като повъртите секунда - две, свалете някоя свещ, да се установи дали не се дави по някаква причина(заради ароматът на бензин).
Преди принудителният престой работила ли е нормално?
А и тия "няколко" месеца, колко са всъщност?
Колата е 1.6, ще пробвам да сваля някоя от свещите (макар и да са наврени на....). Преди престоя работеше нормално, беше карана до последно. Свещи, кабели, масло, филтри и ремъци бяха сменени седмица преди да остане без собственик и да дойте при нас. Колата общо е стояла почти 8 месеца без да е карана, като първите 3 е припалвана всяка седмица, за да поработи около 30 мин и след това е гасена.

Поздрави!
lalyu_lalev is offline   Reply With Quote
Old 20-09-2018, 22:56   #4
flipz
Старши алфист

flipz's Avatar

Проверихте ли дали идва достатъчно гориво до рейката или изобщо някакво ?
Може само на стартер да хвърля по някакви грамове. Като престой бензина и скапва цедката и задръства инжекторите ... при мен така стана.
Проверете маслото дали мирише на бензин или състоянието му.
Проверете ток/гориво а в аутодата има пример за замерване на бубините на свещите с мултицет.
Като цяло си е за сервиз .. тук доста има да се гадае, може да е от много неща.
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 145/6 « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules