Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 145/6
Алфа Ромео 145/6 Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 05-12-2008, 23:37   #16
diodi
Младши алфист

Не че съм голям специалист ама и мойта кола така загряваше почти до 100 градуса и от изчетеното из форума приех, че е нормално. Но си спуках радиатора и сега колата ми държи малко над 80 и стига до малко под 90 (тия цифри са на око). Това според мен си е нормалната температура, ако отива към 100 явно има проблем.
Old 05-12-2008, 23:41   #17
tonov
**\/**

tonov's Avatar

Quote:
Originally Posted by victtorbg View Post
Не е съвсем така.Имал съм случаи при които едни и същи марки и модели коли им сработват по различен начин перките.Понякога има разлика.
Възможно е, няма да споря. Но конкретно за боксер 1,6 двете перки трябва да въртят заедно. Едната няма да върти, ако примерно е изгорял бушона на климатика.
Old 05-12-2008, 23:42   #18
victtorbg
-

Quote:
Originally Posted by diodi View Post
Не че съм голям специалист ама и мойта кола така загряваше почти до 100 градуса и от изчетеното из форума приех, че е нормално. Но си спуках радиатора и сега колата ми държи малко над 80 и стига до малко под 90 (тия цифри са на око). Това според мен си е нормалната температура, ако отива към 100 явно има проблем.
Според мен има нещо гнило в тия градуси-аз лично не съм сигурен,че индикатора ми показва точно(може би само приблизително).Мисля си,че най-сигурно е едно сравнение с показанията на ECU-то.
victtorbg is offline   Reply With Quote
Old 05-12-2008, 23:45   #19
victtorbg
-

Quote:
Originally Posted by tonov View Post
Възможно е, няма да споря. Но конкретно за боксер 1,6 двете перки трябва да въртят заедно. Едната няма да върти, ако примерно е изгорял бушона на климатика.
Пак зависи.В италянките вграждат клими на Diavia,а те са с отделна ел.инсталация и не се бъркат в основната-т.е. може да изгори бушона на перката на климата,но по вода да сработва.
Old 05-12-2008, 23:53   #20
tonov
**\/**

tonov's Avatar

Quote:
Originally Posted by victtorbg View Post
Quote:
Пак зависи.В италянките вграждат клими на Diavia,а те са с отделна ел.инсталация и не се бъркат в основната-т.е. може да изгори бушона на перката на климата,но по вода да сработва.
Имах предвид главния бушон, той е за "климатичната система" (свободен превод ) На него е едната перка и управлението на климатика, което от своя страна си има и собствен бушон. Обикновено гори главния.
Old 06-12-2008, 00:01   #21
BaiJedi
Запален алфист

BaiJedi's Avatar

Трябва да работят и двата вентилатора заедно! Ако левият не върти най вероятно му е отишъл предпазителя. 30 амперов зелен. Намира се до шалтерчето в което влиза плюсовия кабел от акумулатора.
Old 06-12-2008, 00:04   #22
victtorbg
-

Quote:
Имах предвид главния бушон, той е за "климатичната система" (свободен превод ) На него е едната перка и управлението на климатика, което от своя страна си има и собствен бушон. Обикновено гори главния.
Това е при стандартна с-ма.
Old 06-12-2008, 12:33   #23
sexy_lady_666
Младши алфист

Хора проверих бушоните и не са изгоряли Какво друго може да е??????

.
sexy_lady_666 is offline   Reply With Quote
Old 06-12-2008, 15:59   #24
ivan dimitrov
светлозелен(ама не много)

ivan dimitrov's Avatar

Измъкнат щекер,прекъснат кабел,дефектен вентилатор.Ако някой не си е правил експерименти с колата 2-та вентилатора трябва да се въртят заедно. Верно че при някой марки двата вентилатора са независими и ако колата е ходила на майстор с подобно оплакване..... - нищо не се знае.Както беше отбелязано вече - предпазителите са отделни.Аз бих ги проверил отново.Да не се окаже че климатика не работи не защото е празна системата.
Old 06-12-2008, 18:15   #25
sexy_lady_666
Младши алфист

колеги цял ден с приятеля ми ровихме из колата и не открих нищо съществено но изключих дясната перка от буксата и при пред последната чертичка която е 100 градуса и ми се включи и лявата перка после звъннах на сервиз който се занимава само с алфа ромео -няма да му споменавам името и ми казаха че перка номер 1 ми се включва да охлажда на 90-92 градуса а перка номер 2 се включва инцидентно ако перка номер 1 не успее да охлади на 100 градуса
sexy_lady_666 is offline   Reply With Quote
Old 06-12-2008, 20:59   #26
victtorbg
-

Quote:
Originally Posted by ivan dimitrov View Post
Измъкнат щекер,прекъснат кабел,дефектен вентилатор.Ако някой не си е правил експерименти с колата 2-та вентилатора трябва да се въртят заедно. Верно че при някой марки двата вентилатора са независими и ако колата е ходила на майстор с подобно оплакване..... - нищо не се знае.Както беше отбелязано вече - предпазителите са отделни.Аз бих ги проверил отново.Да не се окаже че климатика не работи не защото е празна системата.
Добра идея.
Old 06-12-2008, 22:24   #27
ivan dimitrov
светлозелен(ама не много)

ivan dimitrov's Avatar

Мдаааа!Производителят отново не знае какво е правил
Attached Thumbnails
Screenshot.jpg  
Old 07-12-2008, 02:33   #28
mordohy
чичка с очила и шкембенце
Член на клуба

mordohy's Avatar

има къде да си мериме пишките!Човека иска помош и нека да не даваме грешни съвети,При недоразумения,нека ги подчертаваме.не че ми пука за вашия спор,но човека може да си развали колата
Old 07-12-2008, 12:53   #29
BaiJedi
Запален алфист

BaiJedi's Avatar

При мен беше изгорял този бушон и не работеше левият вентилатор.
Attached Thumbnails
06122008.jpg  
Old 07-12-2008, 23:17   #30
Mury
Ventura garage

Mury's Avatar

Quote:
Originally Posted by diodi View Post
Не е вярно,мойта старата дори с чисто нова охладителна система/воден радиатор,радиатор парно,термостат,сменени всички датчици,промиване/пак държеше 95-100 гр. в града в задръстванията

П.С.Стига сте спорили за глупости,изписано е един том поне за перките на боксера,моля ползвайте търсачката

Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex
Mury is offline   Reply With Quote
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 145/6 « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules