Results 1 to 14 of 14

Thread: Сервиз за премахване на ДПФ

  1. #1

    Default Сервиз за премахване на ДПФ

    Привет колеги,

    Дали можете да ми препоръчате сервиз в София / Пловдив където да ми премахнат ДПФ филтъра на 159ката?

    Също така дали сте пробвали карбоново почистване? Дали има смисъл да се прави? 40 лв не е кой знае колко много , чудя се дали да не пробвам

    Поздрави,
    Гриша

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  2. #2
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Не махай филтъра,че на година ще останеш на трупчета
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  3. #3

    Default

    Екстрийм сервиз Бобо или някой от другите форумни сервизи
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm

  4. #4
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    В Пловдив - Валентин Герчев - 0889 221 631, премахва хардуерно и софтуерно !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Не махай филтъра,че на година ще останеш на трупчета
    Ми той е заминал уж човек, вече не може да се регенерира сам



    Quote Originally Posted by Alfa tuner View Post
    Екстрийм сервиз Бобо или някой от другите форумни сервизи

    Румбата например не маха ще звъня на Бобо да го пробвам него

    @vovata благодаря, колега

  6. #6
    Болен алфист
    Join Date
    May 2010
    Location
    К
    Posts
    1,274

    Default

    Quote Originally Posted by eproHD View Post
    Не махай филтъра,че на година ще останеш на трупчета
    Какво точно имаш предвид, че така нищо не се разбира от поста ти?!
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDmQ 200 к.с.

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Какво точно имаш предвид, че така нищо не се разбира от поста ти?!
    Просто е, като затегнат мерките за изгорели газове няма да минеш преглед, може да те спрат дори на пътя и ако замърсяваш - на трупчета, докато я оправиш.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  8. #8

    Default

    Глупости на търкалета.
    Чета английските алфа форуми, и там хората си махат ДПФ-ите и минават преглед без проблеми, въпреки че е супер стриктно там.

    В булгаристан е къде-къде по-отпуснато, така че няма да има никакъв проблем в близките години. И без това сме 20г. назад от европейците.

    Koлко коли минават преглед без платен данък, без спирачки, със светещи лампи по таблото, неработещи възглавници, криво купе и още колко по-сериозни неща, вие за едни изгорели газове сте се хванали.

    Поне от 10 години се говори как щели да спират колите без катализатори и подобни простотии. Ми още не са ги спрели, карат си дядовците москвичите и ладите все още.

  9. #9

    Default

    Всеки си носи отговорност за действията. И последствията от това.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  10. #10

    Default

    Интересно ми е ,какво ще покаже уреда за газовете,ако точно в този момент филтърът е в регенерация и изкарва всичката изгоряла смрад и мирише около колата на изгоряла гума?
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #11
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Quote Originally Posted by stu View Post
    Какво точно имаш предвид, че така нищо не се разбира от поста ти?!
    Виж какво е прието в изменението за минаването на технически преглед от на година преди два дни !
    П.П
    Независимо,че не е споменато ДПФ не бих го пипал(махал) всеки избира сам
    Last edited by eproHD; 16-12-2017 at 13:39.
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  12. #12

    Default

    Не, това за техническия преглед не е проблем според мен особено в добрия стар Пловдив . За съжаление не ми се дават 1.3 за нов дпф...съгласен съм, че е безотговорно към околната среда, но на този етап толкоз :Д

    Sent from my EVA-L19 using Tapatalk

  13. #13

    Default

    Вариантът който е разумен е леко да го изтърбушат и да спрат софтуера.Повечето от филтъра ще остане вътре, но ще направят "проход" през него.Следва да се направи и лек ремап, който да оптимизира горенето и консумацията на двгателя/колата.

    След това дори и при затягане на мерките при кадърно написан ремап с обикновен дизел без добавки ще дава до 204 грама на не загрял двигател, което няма да ти е проблем, но ако сложиш добавка ще паднат надолу емисиите, а според мен ако сложиш от на ЕКТО дизела ще падне повече и от добавките.

    Поне при мен паля колата отивам на преглед което е на 2-2.5 километра от нас и на студен двигател показва 204 грама.
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Shumen
    Posts
    89

    Default

    Ще ползвам темата да споделя проблем след премахване на ДПФ. Премахнат е софтуерно и физически преди около година и до сега не е имало проблем.Тази сутрин още със запалването светна лампата за ДПФ и не изгасва, гуми мощност на моменти и също така подозирам ,че има нафта в маслото. 159 - 1,9 - 120к.с

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •