Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео MiTo
Алфа Ромео MiTo Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 20-12-2009, 18:30   #1
fiore
благочестив мюхлюзин
Член на клуба

fiore's Avatar

Default Разсъждения относно Алфа МиТо.

Quote:
Originally Posted by Stoyan Georgiev View Post
лично мое мнение е, че не си заслужава парите

може би някой хот-хач можеш да вземеш за тези пари, поогледай и т.н.
Няма алфа, коята да не си ги заслужава)) Кеф цена няма
156/2.0 Selespeed

.
fiore is offline   Reply With Quote
Old 20-12-2009, 19:44   #2
Stoyan Georgiev
адидас... +10 точки живот

Stoyan Georgiev's Avatar

Quote:
Originally Posted by fiore View Post
Няма алфа, коята да не си ги заслужава)) Кеф цена няма
ами... не съм съгласен с теб, но ок

днес съм в почивка ---
Stoyan Georgiev is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2009, 12:16   #3
achkar
РР 6116 АН

achkar's Avatar

Quote:
Originally Posted by Tedo View Post
Има и една колежка с МиТо ето и темата й http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=31708 обаче явно не й хареса форума-така и не ни показа снимки а и отдавна не е влизала
Аз таз колежка май съм я виждал, щото има едно МИТО до нас и го кара някаква жена. А едва ли са многобройни митата във Варна А покрай МиТото не мога да не мина и да не го загледам... Прекрасно е
Old 21-12-2009, 21:19   #4
RPWWD
Болен алфист

RPWWD's Avatar

Quote:
Originally Posted by Sisilia View Post
Здравейте на всички,

тъй като съм решила през новата година да сменям фиата си и съм се огледала на новото Alfa Mito, бих искала да попитам какви са отзивите ви за тази кола.
А какъв е фиатът, който ще сменяш?
Nicola 59 каза: "ма тука е раздел 159,тия мравояди,са всезнаещи,а има колеги от форума ,които знаят преди колко години,имах 159,и колко пъти съм писал бегаите далече от този варел,ма съм трън в очите на мравоядите".
RPWWD is offline   Reply With Quote
Old 27-12-2009, 14:18   #5
Kuku
УЗУРПАТОР

Kuku's Avatar

Quote:
Originally Posted by Sisilia
Здравейте на всички,

тъй като съм решила през новата година да сменям фиата си и съм се огледала на новото Alfa Mito, бих искала да попитам какви са отзивите ви за тази кола.
Ако изключим чисто субективния фактор на "харесване", то много по-добре ще бъде да си купиш новото "Bravo" и ще ти останат към 5000лв.
Ако пък изключим и чисто субективния фактор на "фенство", то много по-добре ще бъде да си купиш около дузина НЕиталиански коли
Да поясня, че не съм карал "МиТо" и нямам желание.... много ми Пунтее, пък "Пунто" карам всеки ден, а в тоя ред на мисли, да дадеш 50% повече пари за "Пунто" с кофти емблема - няма много смисъл
Old 28-12-2009, 14:45   #6
Mury
Ventura garage

Mury's Avatar

Quote:
Originally Posted by Kuku View Post
Това са фактите, колега - "Алфа Ромео МиТо" е конкуренция в класа на "Мини" и съответно отговаря точно на този клас автомобили - незаслужено скъпи!
Автомобила с нищо не превъзхожда повечето модели на пазара в ценовия диапазон 30'000-40'000лв. и дори напротив - изостава значително от някои..... НО, винаги има едно НО - фенството и пазарната ниша, която заемат подобен род автомобили ги прави по своемо привлекателни за мнозина.
Разликата идва, когато до теб спре лимузина от два класа по-нагоре за същите пари и тогава разбираш, че си можел да получиш много повече за парите си, НО пак си казваш "Голям праз, аз карам Алфа!"
В този ред на мисли, тази кола има прекалено много алтернативи на пазара от гледна точка на цената си, но си има и хора, които казват "Това ще е!" и отсичат!
Не ги интересува, че са можели да си купят друга кола.... по-красива, по-голяма, по-мощна, по-бърза, с по-голям багажник, по-здрава и с повече екстри
Тааааааааа, да се върнем на темата - "МиТо" не си струва парите, НО това е целта при този клас автомобили. Отзивите ми за нея са, че вътре има доста части взети директно от "Гранде Пунто" и "Браво", а това лично мен ме дразни много. Препратките към "8С" за мен са грешка, която изиграва лоша шега на скъпия и екзотичен модел, но пък много хора харесват "МиТо" точно за това - разбиранията за дизайн са субективни. Както винаги, много елементи не са доизпипани и накрая, но не на последно място, с малки джанти е много смешна
Да не говориме,че за тези 44 500 причини,можеш да си вземеш 159-ка на 1 година с доста екстриА 159-ката за мен поне е много по-кола от МитьоБравото въобще няма да го коментираме,защото,както каза Кики,за 5000 лв./според мен и повече/надолу,взимаш доста по-практичен автомобил:flamingdevil :

П.С.Сеа да не си помислите че не харесвам Митьо,напротив харесвам го,но аз съм поредният,които смята,че не си заслужава парите

Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex
Mury is offline   Reply With Quote
Old 28-12-2009, 15:05   #7
Stoyan Georgiev

Stoyan Georgiev's Avatar

вече можеш и нова 1.8 или 1.9 бензин да вземеш

като можеш да си удължиш и гаранцийката на 5 години - абе все хубави неща

днес съм в почивка ---
Old 28-12-2009, 17:22   #8
RPWWD
Болен алфист

RPWWD's Avatar

Колеги, вие май забравяте, че въпросът е поставен от жена, която иска да смени досегашната си малка градска кола (Пунто) с друга малка градска кола (МитЬо) и очевидно не се интересува от 159 или Bravo, които са доста по-големи на габарити и най-вероятно биха представлявали проблем при паркирането за нея
Nicola 59 каза: "ма тука е раздел 159,тия мравояди,са всезнаещи,а има колеги от форума ,които знаят преди колко години,имах 159,и колко пъти съм писал бегаите далече от този варел,ма съм трън в очите на мравоядите".
RPWWD is offline   Reply With Quote
Old 28-12-2009, 18:08   #9
Stoyan Georgiev

Stoyan Georgiev's Avatar

Quote:
Originally Posted by RPWWD View Post
Колеги, вие май забравяте, че въпросът е поставен от жена, която иска да смени досегашната си малка градска кола (Пунто) с друга малка градска кола (МитЬо) и очевидно не се интересува от 159 или Bravo, които са доста по-големи на габарити и най-вероятно биха представлявали проблем при паркирането за нея
в 90% от слуаите , където има място за малка градска кола, има място и за 1 метър по-дълга нормална кола

а и онова чудо на техниката парктроник е винаги насреща да помогне на нуждаещите се от помощ

за мен мито е излишни пари на вятъра, дори не е красива на външен вид, че да е това причина да я вземе човек

едните врати без рамки и готини задни фарове не са достатъчни

днес съм в почивка ---
Old 28-12-2009, 18:12   #10
DerMeister
Болен алфист

DerMeister's Avatar

В 90% от случаите да имаш малка градска кола е супер удобно и полезно, от личен опит и 5 години борба с центъра на София го казвам.

А Мито-то е за хора, които имат пари и ги кефи...
От тук нататък кое е по-добро за парите си, кое ще е по на далавера и т.н. са някакви теории, които купувачът на Мито не го греят. Като с марковите тениски. Един и същ боклук, щампата е различна.
Old 05-01-2010, 21:34   #11
Lucky
Вечно недоволен

Lucky's Avatar

Абе с две думи,за тез пари може да се вземе и друга кола но ако те грабне и я сънуваш вечер това е твоята кола.
ПП
Пък и не е масов автомобил и ще си различна от тълпата превозни средства на улицата.
Lucky is offline   Reply With Quote
Old 06-01-2010, 11:36   #12
Kuku
УЗУРПАТОР

Kuku's Avatar

Е, Цецо, ти бърза Алфа виждал ли си някога
И на МиТото ше му накъсат шушоните от конкуренцията - то това си е по подразбиране
Old 06-01-2010, 12:03   #13
fiore
благочестив мюхлюзин
Член на клуба

fiore's Avatar

Ами както от време на време има и по някоя грозница има и по някоя бърза)
156/2.0 Selespeed
Old 06-01-2010, 13:09   #14
Kuku
УЗУРПАТОР

Kuku's Avatar

Сега явно е ерата.... даже века на грозниците
Old 06-01-2010, 14:36   #15
fiore
благочестив мюхлюзин
Член на клуба

fiore's Avatar

ако не е достатъчно грозна- има тунинг)
156/2.0 Selespeed
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео MiTo « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules