Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 145/6
Алфа Ромео 145/6 Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 01-08-2014, 23:28   #1
blizare_
започва да се пристрастява

Default Индикатор за впръскване

Колата е 145 , 1,6 т.с. 97г.
Сложих газово, пълна инжекция. от тогава започнаха проблемите.
Първо компютъра на газта гаснеше, и колата тотално спираше, БЕЗ да се дави и винаги когато е на свободна скорост. Просто падат оборотите и колата си гасне, все едно съм завъртял ключа. След това не пали ! Понякога 5 - 10 минути , а понякога с Дни.
Завърта но не зацепва , оборотите се качват до 1000 и падат пак на 0 , без да се дави , просто гасне.
Когато завъртя ключа да запаля и натисна гаста колата вдига обороти и не гасне, така успях да се прибера последния път. На 1-ва , 2-ра на обороти над 2000 . По светофарите Гася , паля и пак с газ.
Оправиха ми компютъра на газовото но сега проблема е същия , само че ми свети Индикатора за Впръскване вече. Също ми направи впечатление след последното по сериозно гаснене , 2 дни не можа да запали, вече като изключа от скорост пада до 500 оборота, почти загасва. ама си ги качва пак на 1000. Като пусна климатика се дави леко. Преди не е била така.
Когато я сложа на 1-ва под МНОГО лек наклон преди си вървеше сама на 1000 оборота, сега се Тресе на 500-600 оборота Едва едва, Като пусна климатика почти огасва задавя се 1 път и после нещо изщтраква отдоло и ги държи с мъка 500-600 оборота.
на ЕЛКОНА където ми сложиха газовото казват че на Компютрите , на газта и на колата не са отчетени никакви грешки....
blizare_ is offline   Reply With Quote
Old 02-08-2014, 14:34   #2
tonov
**\/**

tonov's Avatar

Така както го описваш, тая кола е тотално засрана откъм инжекцион. Направи я да работи като хората на бензин (диагностика, адаптации, смяна на някой датчик ако трябва, свещи) и след това си настрой газовата. Иначе няма оправия. И смени майсторите.
Old 07-08-2014, 23:15   #3
flipz
Старши алфист

flipz's Avatar

При мен правеше така, когато си чистих дебитомера и го счупих Т.е. с изкл. дебитомер ми даваше тези симптоми.
Клати оборотите, падат рязко, като реши ги вдига .. като натисна педала, заглъхва и иска постепенно да подавам бензин

- прав е експерта, за да върви на газ, трябва да няма абсолютно никакви проблеми.
Old 09-08-2014, 01:15   #4
blizare_

Уж съм с нов дебитомер
:/
Old 18-04-2018, 23:41   #5
blizare_

Беше от Вариатора.
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 145/6 « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules