Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 145/6
Алфа Ромео 145/6 Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 06-09-2009, 11:44   #31
Satanism
Невървежен

Satanism's Avatar

Да, работи ни, ама и при мен става(ше) малко сложно.Като е ключа в изходна позиция, натискаш бутончето и първо тръгваш малко напред (към запалване), и после назад .Даже и ключа май леко се натискаше навътре.Абе, ръчкаш и все някак трябва да стане, но не е за за всеки тая екстра

Иначе чак пък много яко...просто ти работят габаритите без да си на контакт

OEM & Ventura Garage
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW
Satanism is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2009, 12:01   #32
ogi100
Запален алфист

ogi100's Avatar

Quote:
Originally Posted by alfa_erazor View Post
Малко да изровя темата за "тъпи въпроси"

Да ви попитам, работи ли ви и как по-точно, позиция "PARK" на ключа?
Показаха ми го на една Ланча Делта, и ми обясниха че било "много яка функция на всички италиански коли".
При мен го има бутончето, ама трудно се натиска (защото ключа е доста дебел и трябвят тънки пръсти) и дори да успея да го натисна ключа не ще да се завърта на обратно....

Колега, при мен си бачка тая опция точно както е показано по долу на схемите които си копнал. Може би не натискаш докрай копчето - натискаш го и въртиш обратно на посоката в която стартираш мотора
ogi100 is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2009, 13:20   #33
tonov
**\/**

tonov's Avatar

Когато ключалката се поразбие, става доста по-трудно да се включи PARK. Не караме нови коли все пак
Old 06-09-2009, 17:39   #34
Gogata
Клуб 8J+

Gogata's Avatar

Да ви се оплача..
Преди няколко дни си сложих алуминиевите джанти с новите Бриджстонки и доволен с усмивка до ушите отивам да ги пробвам.Всичко 6 докато не минах по една павирана улица и установих един супер дразнещ шум.Шумът идва от капачките на джантите и отвън се чува все едно каруца минава.Като ги свалих изчезна дразнещият звук.Забелязах че има някакъв луфт на капачките като са на джантите.Някой сблъсквал ли се е с такова нещо и как може да се оправи?
Gogata is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2009, 17:40   #35
alfa_erazor
Запален алфист

alfa_erazor's Avatar

Проработи с чалъма на Satanism, ръчках малко напред назад, и се получи, но определено е доста трудно да стане само с едната ръка.
Явно възръстта си е казала думата, или можеби никога не е ползвана тази функция досега и ключалката е забравила как става

Сега остава да намеря подходящ момент за да го ползвам това, че в България май аварийките са иззели тази функция?

Според вас кога трябва да се ползва PARK? Видях веднъж една 166-ца на която и светеха габаритите само от страната на пътя, изглеждаше яко (:

146 1.9 JTD, 99'
alfa_erazor is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2009, 18:35   #36
Sm0k
Старши алфист

Sm0k's Avatar

Quote:
Originally Posted by alfa_erazor View Post
Проработи с чалъма на Satanism, ръчках малко напред назад, и се получи, но определено е доста трудно да стане само с едната ръка.
Явно възръстта си е казала думата, или можеби никога не е ползвана тази функция досега и ключалката е забравила как става

Сега остава да намеря подходящ момент за да го ползвам това, че в България май аварийките са иззели тази функция?

Според вас кога трябва да се ползва PARK? Видях веднъж една 166-ца на която и светеха габаритите само от страната на пътя, изглеждаше яко (:
Аз го ползвам редовно и няма проблем с ключалката, не би трябвало да е трудно с една ръка, каквито и да са ти пръстите, ако не става по-вероятно е в ключалката. Само че аз не намерих начин да включвам само левите габарити. Незнам, ама май 145 я няма тая функция, 166 все пак е луксозна кола може там да са го предвидили

BTW, в България аварийните са извзели всички функции - ляв мигач, десен мигач, сигнал "момчета, луд съм, завивам на всички посоки едновременно", PARK, специален режим на движение и кво ли още не... което според мен е пълна простотия ама това е положението

А PARK се ползва, очевидно когато е тъмно (или мрачно/мъгляво) и искаш да се вижда, че там има паркирана кола, което вероятно значи, че си спрял за малко или зле (или и двете ). Аз я ползвам и когато съм в колата вечер на изгасен двигател - не че има кво да гледам по таблото ама ми е по-комфортно, пък и намалява шанса някое пиянде да отнесе алфата докато съм в нея

.
Sm0k is offline   Reply With Quote
Old 06-09-2009, 19:24   #37
Xtrime7
Старши алфист

Xtrime7's Avatar

Quote:
Originally Posted by Gogata View Post
Да ви се оплача..
Преди няколко дни си сложих алуминиевите джанти с новите Бриджстонки и доволен с усмивка до ушите отивам да ги пробвам.Всичко 6 докато не минах по една павирана улица и установих един супер дразнещ шум.Шумът идва от капачките на джантите и отвън се чува все едно каруца минава.Като ги свалих изчезна дразнещият звук.Забелязах че има някакъв луфт на капачките като са на джантите.Някой сблъсквал ли се е с такова нещо и как може да се оправи?
Най лесният вариянт,а и това което аз бих направил,е да сложа от черния полериетанов силикон.Няма да мръднат дори и да искаш .То даже и почти не се налага да се махат.
Old 06-09-2009, 22:37   #38
Gogata
Клуб 8J+

Gogata's Avatar

Quote:
Originally Posted by Xtrime7 View Post
Най лесният вариянт,а и това което аз бих направил,е да сложа от черния полериетанов силикон.Няма да мръднат дори и да искаш .То даже и почти не се налага да се махат.
Май така ще направя.Ако има такъв и прозрачен ще е идеално.Ще проверя тези дни по магазините.Благодаря!
Gogata is offline   Reply With Quote
Old 09-09-2009, 10:38   #39
alfa 146
започва да се пристрастява

Хайде и аз да се оплача от няколко проблема...
1.Шофьорската врата вече окончателно отказва да се отваря,досега пръсках с WD-40 и проблема изчезваше,но този път май ще трябва да я разглобявам.Някакви идеи и съвети от къде може да идва проблема(увиснала панта,счупен механизъм или нещо друго) и как да реша проблема?
2.Като я запаля сутрин примерно(или не съм я палил няколко часа) и е още студена,оборотите играят,изчаквам я 1-2 мин. и се пооправят,но после докато загрее придърпва и леко тресе.Тук нямам идея от къде може да идва проблема-сменил съм всичките филтри,ламбдата,свещите и кабелите.
Благодаря Ви предварително за отговорите и отделеното внимание
Old 09-09-2009, 11:16   #40
Satanism
Невървежен

Satanism's Avatar

За вратата, опиши по-добре проблема?Като отвориш вратата, на купето ще видиш една п-образна...панта?!...Тя може да се настройва, ако ти закача.Може да ти заклинва езичето, ако е мръсно.

OEM & Ventura Garage
http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW
Satanism is offline   Reply With Quote
Old 09-09-2009, 11:48   #41
alfa 146

Ами изобщо не иска да се отваря вратата,досега пръсках както казах с WD-40 ключалката,там под дръжката механизмите,отстрани на вратата и се оправяше проблема.Сега изобщо не иска да се отваря вратата,трябва да вляза от някоя от другите врати и да си отворя от вътре вратата.Явно ще трябва да се разглобява,за да се установи проблема,но какво правим като я разглобя е въпросът?
Old 09-09-2009, 11:52   #42
Blade
Запален алфист

Blade's Avatar

Втория проблем го има сигурно при 50% от алфистите тук, най-масовият отговор е дебитомер, но явно при всеки случай е различно....няма оправия
Old 09-09-2009, 11:56   #43
alfa 146

Моята кола колега няма дебитомер,1.7 боксера има само,1.3 и моята 1.6 нямат,така че не е това.
Old 09-09-2009, 17:35   #44
markoff
Запален алфист

markoff's Avatar

Здравей, колега, при мая боксер проблема с паленето се оказа в --датчика за вода-- това е една пи*ка дето мери температурата на антифриза и определя каква горивна смес да подава, така ми го обясни маистора. датчика струва към 10 лв. ДАТЧИК ЗА ВОДА се казва, проблема се оправи и паля от раз.
Трудноста идваше от това, че като ида на диагностика колата е загряла и не може да се хване каде е проблема, преди това мих МПХ с вд-40 и т. н. други работи
Old 09-09-2009, 17:41   #45
ivan dimitrov
светлозелен(ама не много)

ivan dimitrov's Avatar

А вдига ли към 1500 об докато е студена и после да ги смъква "на порции" до 800 - 900.Ако не то си проверете датчикът за температура на входящият въздух.Друга причина може да е МПХ.
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 145/6 « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules