Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 145/6
Алфа Ромео 145/6 Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 20-12-2007, 13:11   #1
Mury
Ventura garage

Mury's Avatar

Default Молба към потребителите на раздела 145/6 и въобще на форума

Иксам да помоля всички потребители на този раздел най-вече,да ползват повечко търсачката,а не да се пускат едни и същи темии всяка седмица Предупреждавам че като модератор на този раздел,ще започна да трия безцеремонно теми които са разисквани по 3-4 пъти и ги има в търсачката Всичко е в кръга на нормалните отношения,да не сметнете че се правя на шеф,просто когато влезна във раздела пред мен се появяват едни и същи теми,разисквани преди няколко години Искам да напомня че кирилицата е задължителна

Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex
Mury is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2007, 10:25   #2
JORDI
Старши алфист

JORDI's Avatar

Default ОК!

ОК колега!Приемам молбата и съм напълно съгласен с нея, но представи си темата е отдавна а някой иска да разбере нещо ново или актуално, което не е било разисквано в старата тема! Или някой чул и видял нещо ново, то тогава според мен е по-добре триенето да почне от зад- напред, за да се обновяват темите! Но това е само мое мнение
Old 21-12-2007, 11:41   #3
pr_00f
алкохолист

pr_00f's Avatar

Количеството антифриз което събира 1.6 боксера приемрно не се актуализира с времето. Или замръзването на ръчната спирачка през зимата. Ама всеки път като стисне студа и има по 15 теми защо ми се замръзнала ръчната.

Каквото било.... било.
pr_00f is offline   Reply With Quote
Old 21-12-2007, 19:40   #4
JORDI
Старши алфист

JORDI's Avatar

Default Sorry!

Quote:
Originally Posted by pr_00f
Количеството антифриз което събира 1.6 боксера приемрно не се актуализира с времето. Или замръзването на ръчната спирачка през зимата. Ама всеки път като стисне студа и има по 15 теми защо ми се замръзнала ръчната.
Без да се засягаш ама нямам в предвид антифриза/това си е константа/, но я си представи, че някой е изчел и приложил всичко за състоянието на ръчната спирачка през зимата и не му е помогнало и отваря пак тема и ето някой е пробвал някакъв нов метод за интервенция и размразяване, как ние ще разберем за това, ако вие му я изтриете? По тази логика никой няма да пита нищо щото според вас вече е разисквано и вие ще изтриете темата преди да сме разбрали кой какво ново е приложил! Я си помислете ако това стане за какво са ни толкова модератори- по добре един само да трие щото май според вас вече всичко е написано!?!?
Old 21-12-2007, 22:44   #5
trustworthy
JTD проповедник

trustworthy's Avatar

Съгласен съм до голяма степен с Джорди, но само да вметна, че в случай, че СЛЕД ИЗПОЛЗВАНЕТО НА ТЪРСАЧКАТА някой пусне все пак топик с известна вече тематика, никой няма да му се скара. особено, ако е казал, че търсачката не му е помогнала. А и обикновено повтарящи се теми не се трият, а просто се дава линк към други подобни и се заключват. Така няма ощетени и засегнати

Nissan Qashkai 2.0 CVT - current
trustworthy is offline   Reply With Quote
Old 22-12-2007, 00:23   #6
DerMeister
Болен алфист

DerMeister's Avatar

Според мен, когато някой иска да попита нещо или да добави нещо по дадена тема, намира с търсачката подобна такава и пуска ново мнение в нея, а не прави нова тема. Така форума става най-чист,подреден и лесно използваем и затова дублиращите се теми трябва да се трият или обединяват.
Old 22-12-2007, 12:51   #7
JORDI
Старши алфист

JORDI's Avatar

Default Това е!

Quote:
Originally Posted by dermeister
Според мен, когато някой иска да попита нещо или да добави нещо по дадена тема, намира с търсачката подобна такава и пуска ново мнение в нея, а не прави нова тема. Така форума става най-чист,подреден и лесно използваем и затова дублиращите се теми трябва да се трият или обединяват.
Да колега трябва да се обединяват Намерил си точната дума И в този аспект бих препоръчал на многото модератори и тем.подобни, вместо да се правят на по-големи католици от Папата да вземат да поразчистят баласта от миналото, а не да си губим времето от 100 и косур резултата в търсачката да се чудим кое да четем и на кого да вярваме-тия дето дават градивни мнения или на другите дето само критикуват и се дърлят по между си! По добре да има 2,3,5 теми качествени отколкото десетки излишни и ето какво трябва да правят модераторите-да ги обединят И накрая мисля вместо някой да ме опонира, та било той и Модератор, да вземе да се изкаже по въпроса а не само да казват"Аз мога да трия"
Не искам да въвеждам правила, но щом форума е за взаимна помощ, то е редно правилата да се усъвършенстват на база на мнението на нас-простосмъртните
Old 22-12-2007, 15:10   #8
Mury
Ventura garage

Mury's Avatar

Quote:
Originally Posted by dermeister
Абсолютно вярно

Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex
Old 22-12-2007, 17:55   #9
trustworthy
JTD проповедник

trustworthy's Avatar

Само дето няма такава опция 'обединяване на мнения'

Old 22-12-2007, 20:14   #10
JORDI
Старши алфист

JORDI's Avatar

Default Хаиде холан!

Quote:
Originally Posted by trustworthy
Ха-ха! Абе колеги! Я се корегирайте всичките и не измисляйте глупости! Ами колега само за твоята тема "Температура на охл.течност" има 605 резултата Прочете ли ги всичките, че отвори нова тема или да ти предложа да си изтриеш поста Вижте какво! Не ставайте смешни! Защото по тази/твоята/ тема има много мнения и това е доказателство, че дори и повтарящо се нищо ново не трябва да се трие!!! Направо ми е обидно да ви пиша а вие като слепци да не виждате истината! И запомнете една френска поговорка" Най-глух е онзи, който не иска да чува" и ако и това не ви помогне, нека админа да създаде нова длъжност "Корегиране на дейноста на модератора" или да отвори нов раздел "Място за оплакване похвали и предложения за корегиране дейноста на модераторита"! Хайде весела КОЛЕДА
Old 22-12-2007, 20:33   #11
RoMeO_156_GTA
Заблуден дизелджия

RoMeO_156_GTA's Avatar

Подкрепям бат Данчо ,но наистина има и колеги ,които прекаляват Ами ако имам например някакъв проблем и в търсачката открия само теми с отговор "ползвай търсачка" ,ами накрая човек да се откаже
Инъче според мен трябва да има раздел ,в който да има теми с често задавани въпроси . Такъв например е Технически справочник ,но там липсва доста голяма част от тази информация ,за която постоянно се пита
RoMeO_156_GTA is offline   Reply With Quote
Old 22-12-2007, 22:13   #12
trustworthy
JTD проповедник

trustworthy's Avatar

Default Re: Хаиде холан!

Quote:
Originally Posted by JORDI
Quote:
Originally Posted by trustworthy
Ха-ха! Абе колеги! Я се корегирайте всичките и не измисляйте глупости! Ами колега само за твоята тема "Температура на охл.течност" има 605 резултата Прочете ли ги всичките, че отвори нова тема или да ти предложа да си изтриеш поста Вижте какво! Не ставайте смешни! Защото по тази/твоята/ тема има много мнения и това е доказателство, че дори и повтарящо се нищо ново не трябва да се трие!!! Направо ми е обидно да ви пиша а вие като слепци да не виждате истината! И запомнете една френска поговорка" Най-глух е онзи, който не иска да чува" и ако и това не ви помогне, нека админа да създаде нова длъжност "Корегиране на дейноста на модератора" или да отвори нов раздел "Място за оплакване похвали и предложения за корегиране дейноста на модераторита"! Хайде весела КОЛЕДА
Добре де, ти като тесен специалист по phpBB форуми би ли казал как става сливането на теми??? Щото всеки един от модераторите и админи могат да ти потвърдят, че НЯМА за момента такава опция в тоя форум Ако знаеш нещо повече от Вальо или Насо за форума, свържи се с тях и им обясни! Сигурен съм, че ще са ти благодарни, ако наистина имаш какво да им кажеш, но да говориш без да знаеш за какво става дума...

Що се отнася до моята тема, аз не претендирам, че съм безгрешен, но съображенията ми да я пусна бяха, че в това, които аз съм чел, става въпрос за БЕНЗИНОВИ коли, а една от многото разлики м/у бензинов и дизелов двигател е и в температурата и количествата топлина, които се отдават при горене. Иначе ти добре си изброил 605 резултата, но обърна ли внимание какви са темите? Дали наистина има реално повтаряне на тема?
Аз лично писах по-горе, че съм на мнение, че повтарящи се теми не бива да се трият, а най-много да се заключват и практиката ми е такава.
Това е, което аз мога да ти кажа. Весела Коледа и на теб!

Old 23-12-2007, 12:17   #13
Mury
Ventura garage

Mury's Avatar

Абе вие и тук почнахте със споровете и спама май нямаше смисъл да я пускам тази тема,всеки си знае неговото Аз не казвам кой е безгрешен и кой не,а просто занапред ако меже да избягваме дублирането на теми Проблема с търсачката е ясен,но дали някой има вина за това не се знае Молбата ми беше проста,а ако някой не го интересува да не се сърди,ако редовно му се трият темите и мненията

Old 26-12-2007, 13:27   #14
kamus11
Младши алфист

kamus11's Avatar

всяка тема е полезна .няма значение дали е стара или нова ,винаги има по нещо ново което може да научи човек
Old 26-12-2007, 13:43   #15
JORDI
Старши алфист

JORDI's Avatar

Default Yes!!!

Quote:
Originally Posted by kamus11
всяка тема е полезна .няма значение дали е стара или нова ,винаги има по нещо ново което може да научи човек
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 145/6 « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules