Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Общ технически раздел
Общ технически раздел Въпроси и отговори, свързани с поддръжката на всички модели. Избор на сервиз, гуми, пастиране и т.н.

View Poll Results: Доволен съм от дизеловото гориво на:
Лукойл 8 18.18%
ОМВ 4 9.09%
ЕКО 6 13.64%
Шел 9 20.45%
Ромпетрол 3 6.82%
Петрол 2 4.55%
ВМ Петролеум 2 4.55%
Газпром 8 18.18%
Круиз 5 11.36%
Друга (посочено в коментар) 2 4.55%
Multiple Choice Poll. Voters: 44. You may not vote on this poll

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 12-07-2018, 12:42   #1
a.parushev
започва да се пристрастява

a.parushev's Avatar

Default Мнения за дизелово гориво

Здравейте,

Видях, че е имало и друг път такива теми, но реших да пусна "прясна" такава. Ако прецените, че няма да е полезна - моля изтрийте я.

Та да си дойдем на думата.

От кои бензиностанции сте доволни/недоволни.
Хубаво е да се уточнява дали е генерално за веригата/продукта или за конкретна бензиностанция.

Обосновка също не би била излишна.

Включвам и анкета, за да се добие по-ясна представа с един поглед, ако посещаващия темата не желае да чете.

Поздрави!
Old 12-07-2018, 13:03   #2
sasho_n2
Запален алфист

Принципно съм доволен от Газпром и основно от там сипвам гориво. Казвам принципно, защото няколко пъти съм пробвал бензиностанцията им на Владая в София, определено от нея конкретно не съм доволен. Уж са една верига, но с нафта от там колата пуши и не върви.
В случай, когато нямам удобна Газпром, сипвам на Еко.

П.С. Мисля, че темата е полезна!
Old 12-07-2018, 14:49   #3
alfa racer GTA
Алфист по рождение

alfa racer GTA's Avatar

.Първо е хубаво да се каже, че е добре да се купува от фирмата държаща правата на конкретната марка бензиностанции, а не от фирма която е франчайзополучател и ползва само търговската марка на фирмата франчайзодател.

Това се проверява много лесно - влизате купувате си едно десертче, вафла или каквото искате от бензиностанцията и поглеждате касовата бележка- ако на нея пише името която е собственик на търговската марка, това е добра гаранция че качеството е като на останалите бензиностанции от веригата.

Ако името на фирма - ЕТ или друга фирма която не е собственик на търговската марка, то тази бензиностанция и търговската марка се ползва/държи от фирма която е само ползвател на търговската марка.

Моят опит е, че проблемното гориво е почти винаги от бензиностанции които са ползвател(франчайзополучател) на търговската марка.

Например на Лукоил ми се е случвало фирмата която ползва търговска марка да е и ЕТ(преди години) и ЕООД и ООД.

Веригата бензиностанции на Лукоил се държи от "Лукоил - нещо си " ЕООД.

Един път съм заредил 20-на литра за проба от фирма която държи бензиностанция ползвател на търговска марка и двигателя стана по-шумен, та тогава дозареждах още 30-на литра до горе.

Иначе от Лукойл, рядко сипвам, но когато е за първи път от бензиностанция с тяхната марка от която не съм сипвал преди това правя горепосочената процедура с проверката на фирмата която държи бензиностанцията.

Редовно сипвам от Круиз, която верига е собственост на "САКСА" ООД, а те поне до преди година нямаха отдадени на франчайз бензиностанции, сами си контролират качеството, правят смеските(сипват добавките към горивото), така че ако съм недоволен, зная че са променили политиката и преставам да зареждам от тях.

Сипвал съм и от ЕКО около 1 година както от обикновения им дизел, така и от АВИО, като обикновения им дизел няма смисъл да се сипва, на Лукойл е същият, а е на по ниска цена, а ЕКТО дизела според мен е с малко по-добър от АВИО, но АВИО-то е с по-висока цена.

Сипвал съм и на ОМВ инцидентно, а от ШЕЛ бягам и никога не съм сипвал.

Ромпретрол и Газпром не виждам смисъл, тъй като от 2016 година май-месеца в Лукойл започна работа новата им система за дестилация на Гудрон - чрез хидрокаталитичен крекинг и би трябвало да произвеждат достатъчно чисто гориво.

Единственото поради което си струва да се зарежда от другаде е ако е сигурно, че бензинът не е добит от руски нефт, а от друг вид петрол, тъй като руският нефт има много сяра и боклук в него, та дори имаше оплакване на 5-6 рафинерии от Западна Европа до шефа на Лукойл.

Най-добре "върви" с ЕКТО дизела, но разхода е същият както с обикновеният дизел.

За съжаление Круиз нямат вече или поне аз не съм видял откакто зареждам Арктик дизел, но доколкото разбирам този дизел е "орязан" откъм парафини и други вещества които се кристализират при температури под нулата.
Old 12-07-2018, 15:21   #4
a.parushev

a.parushev's Avatar

Тъй като живея на 100м от бензиностанцията на Марешки в Люлин, от както съм взел колата Декември не съм сипвал от другаде. Като вървеж нямам оплаквания, зимата не ми е правила проблем с паленето, но и не беше чак толкова студено.

Но!

Тъй като не е махан DPF-а (колата нямаше 100к км като я взех) като че ли прави прекалено честа регенерация - градско на около 100-120 км, извънградско - на около 350. Искаше ми се да пробвам друг дизел, но се чудя от къде е най-подходящо да сипя.

Засега клоня към Круиз или Газпром като че ли от изчетеното в нета, а и първите две мнения по темата тук.
Old 12-07-2018, 15:35   #5
italfen
no petrol, no fun

italfen's Avatar

+1 Круиз
Цена/качество без компромис. Като заредите над 20 литра дават чип с който ползвате 10ст. отстъпка на всички горива без LPG
Old 12-07-2018, 16:13   #6
pa4ito
БКАР - тиняк извейняк
Член на клуба

pa4ito's Avatar

Отакакто преди 2 години открих Интерспийд на бул. „Евлоги и Христо Георгиеви“ 116 и на 156-цата преди, и на Жулиетата сега сипвам само там и съм много доволен. Двигателите работят по-тихо и харчат по-малко. Отделно като извадиш карта и сипваш над 25л, цената спада драстично - разликата е около 30ст. спрямо Лукойл и Шел...
pa4ito is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2018, 16:57   #7
alfa racer GTA
Алфист по рождение

alfa racer GTA's Avatar

Нямам такава около мен.

Но и Круиз 99+ бензина е сравнително евтин с другите бензиностанции.Затова съм се заканил следващата да е бензинова.За между 3500 до 5500км на година ще е идеална-дори първата година минах 2500км с нея.Сега 159-ката ми може да се повреди от не ползване .

Според мен след тези двете, ако не се промени трябва да пробваш ЕКТО, макар че не съм сигурен дали си струва на тази цена.
Old 12-07-2018, 18:48   #8
alfa_romeo_forever
Запален алфист

alfa_romeo_forever's Avatar

Quote:
Originally Posted by italfen View Post
+1 Круиз
Цена/качество без компромис. Като заредите над 20 литра дават чип с който ползвате 10ст. отстъпка на всички горива без LPG
къде се намират бензиностанциите на тази верига ? никога не съм ги срещал ..
alfa_romeo_forever is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2018, 19:55   #9
alfa racer GTA
Алфист по рождение

alfa racer GTA's Avatar

https://bg.fuelo.net/gasstations/bybrand/18?lang=bg

.
alfa racer GTA is offline   Reply With Quote
Old 12-07-2018, 21:35   #10
PEPI-2ALFA
helter-skelter

PEPI-2ALFA's Avatar

Когато мога зареждам на Еко, най-близкия ми е на 15-ина километра, извън града. Когато не мога там, на Лукоил или ОМВ. не мога да кажа, че има разлика във вървежа. Разход не засичам точен.
П. П. Карам от време на време служебен нов дизелов бус Пежо. Откакто е купен преди 3 години, е зареждан само на бензиностанция Петрогаз в. с. Струмяни на пътя София - Кулата. Никакви проблеми няма, върви си добре. Така, че за пътуващите от и към Гърция смело зареждайте, читав е дизела им.
Quote:
Originally Posted by italfen View Post
+1 Круиз
Това много ме изненада. В Сандански имаме Круиз и общото мнение е, че продават боклуци. Там зареждат основно стари коли. Купих си 166-цата и стария собственик ми я даде с чип за отстъпка от Круиз на ключодържателя. Стои си с резервния ключ някъде скрит у дома, никога не съм зареждал на тая бензиностанция.
Old 13-07-2018, 02:03   #11
Simeon_123

Simeon_123's Avatar

Smile

Зареждам само на петрол
Нафтата е малко по скъпичка но колата ми върви добре
Simeon_123 is offline   Reply With Quote
Old 16-07-2018, 13:10   #12
sasho_n2
Запален алфист

В събота, след като нямах наблизо Газпром и след прочетените тук коментари за Криуз, решх да пробвам тяхното гориво. Заредих на бензиностанцията им на АМ Тракия, изгодна цена на дизела - 2.25 , след отстъпката с чипа на 2.15. Колата работи равномерно, не пуши при рязко подаване на газ. С две думи ми хареса горивото им.
Old 16-07-2018, 14:02   #13
Alex_26
Хайдутин СЕЛЯНДУР KILLER

Шел-България е франчайз (Моля не спорете) Основното им гориво е 95 и обикновена нафта. Другото са добавки, сипвани в момента на зареждане на безинджийницата

VM-София - сипвам там и нямам проблем. И бензин, и дизел
Alex_26 is offline   Reply With Quote
Old 16-07-2018, 14:47   #14
dansguardian
Болен алфист

На VM Petroleum ми дава по-висок разход, повече няма да стъпя там. Марешки май е измамник...
Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.
dansguardian is online now   Reply With Quote
Old 18-07-2018, 23:14   #15
Alex_26
Хайдутин СЕЛЯНДУР KILLER

Quote:
Originally Posted by dansguardian View Post
На VM Petroleum ми дава по-висок разход, повече няма да стъпя там. Марешки май е измамник...
Софийската я проверяват постоянно. Така, че .... Карай с Шел боклук
Alex_26 is offline   Reply With Quote
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Общ технически раздел « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules