Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 155 > Срещи и мероприятия на собствениците на 155. Общи приказки свързани с модела
Срещи и мероприятия на собствениците на 155. Общи приказки свързани с модела Всичко което Ви свързва, но няма техническа насоченост.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 07-07-2018, 01:45   #12811
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

....колкото и да ти говоря, няма смисъл, робуваш на грешен опит....трябва да почетеш и малко техническа литература, това с фуния не мога да ти го налея...то ако разсъждаваха автомобилните инженери като теб.....щяха всички мотори да са със еднакви температурни датчици, термостати, и да включват вентилатора на радиатора при еднакви показания на температурата.....
Така и не разбра, че всеки мотор, и на камионите дори....нормалната му и ефективна работа е на различна температура....и за евро 12 да ми говориш. това няма нищо общо с охлаждането, а с екологията, ако ме разбираш....както сам каза принципа на охлаждане е един, но аз ти доказах, че не е един.....затова намесих въздухарките.....ама трябва и малко да разсъждаваш, а не да говориш по инерция....
Моля, не ми отговаряй....
п.п..,обръщението "Пич"...беше съвсем добронамерено от моя страна....нямаше смисъл, да ми го повтаряш пет пъти....не ти се получава иронията.....остани с здраве....

.
Бобби is offline   Reply With Quote
Old 07-07-2018, 11:10   #12812
ivopifeca
Banned

Quote:
Originally Posted by Бобби View Post
....колкото и да ти говоря, няма смисъл, робуваш на грешен опит....трябва да почетеш и малко техническа литература, това с фуния не мога да ти го налея...то ако разсъждаваха автомобилните инженери като теб.....щяха всички мотори да са със еднакви температурни датчици, термостати, и да включват вентилатора на радиатора при еднакви показания на температурата.....
Така и не разбра, че всеки мотор, и на камионите дори....нормалната му и ефективна работа е на различна температура....и за евро 12 да ми говориш. това няма нищо общо с охлаждането, а с екологията, ако ме разбираш....както сам каза принципа на охлаждане е един, но аз ти доказах, че не е един.....затова намесих въздухарките.....ама трябва и малко да разсъждаваш, а не да говориш по инерция....
Моля, не ми отговаряй....
п.п..,обръщението "Пич"...беше съвсем добронамерено от моя страна....нямаше смисъл, да ми го повтаряш пет пъти....не ти се получава иронията.....остани с здраве....
Живи и здрави!Важното е мотора да не дава ядове,ако ще и на 200 да работи,колата си е твоя,и само ти си знаеш най добре как да се отнасяш с нея,и кое мислиш за най добре.Поздрави!
ivopifeca is offline   Reply With Quote
Old 07-07-2018, 23:24   #12813
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Ние ..Обичаме 155 ...някой, ако ми прави сравнение с темпра, типо и тем подобни, много му здраве....да има взаимозаменяеми части....но до там
п.п...извинявам се на Тренди..))
......емблемата и визията на колата е нещо повече от всички останали......ако си фен на марката, си фен, ако не.....си объркал раздела.....и е тъпо да сравняваш кола, която се отличава с визия от останалите....мода Италия....

Кое е алфа и кое е фиат, го решава шапката.......а тя е каскет на ферари, ако ме разбирате....))...а този с камионите, да си закачва ремаркето и да патува...образно казано.......или да си вземе 155 и да усети любовта, ако може....а не да сравнява....
Old 08-07-2018, 01:37   #12814
mimouzunov
+-

mimouzunov's Avatar

Подготвях тема за това как да се позасили малко верижния двигател погрешно сложен в тая небивалица 155-цата... Там си беше обяснено как, с какво и защо трябва да се разреди двигателя, как и с какво да се изработи изпускателния колектор + цялата генерация и тн, абе с две думи как да се монтира турбо, ма сега като се замисля аз съм пълен лаик и неразбиращ, че защо да подвеждам хората... Ти си къде къде по-голям разбирач, нека те слушат теб а мен да ме игнорират...
аз бях до тука... Пиши си каквото си искаш но четящите не са глупави и си правят изводите...

.
mimouzunov is offline   Reply With Quote
Old 08-07-2018, 02:56   #12815
TRENDi
Болен алфист

TRENDi's Avatar

ivopifeca, от всичките глупости, които написа, на целия раздел, че и не само на този, стана ясно, че спокойно може да си смениш ника на КАМИОНДЖИЯТА(ама точно така - с главни букви, та да се знае от далече кой си). Също така всеки с ниво на интелигентност около или над средното разбра, че си от хората, които само и единствено въртят "геврека". Веднага мога да си те представя с проблем на пътя - отваряш капака, поглеждаш уплашено, почесваш се по главата и... звъниш на Пътна помощ, познат да те спасява, тегли и т.н. Понеже лично познавам mimouzunov, той е абсолютната противоположност на горния пример. Ще се прибере като отстрани проблема сам (стига да е възможно) или с помощта на поне 3-4 съфорумци от този раздел. Той не е майстор (аз също не съм), занимава се с ремонт на електроника на компютърни компоненти. Та, и той като мен всичко си оправя сам, защото е способен и му се отдава. И съм му свидетел, че е оправил, направил и поправил много неща. И двамата сме майстори любители, и от писаниците ти (мисля, че не те познавам лично, но може и да греша) съм убеден, че сме направили, оправили и ремонтирали сами и лично мнооооооооого повече неща по колите ни на аматьорско ниво от теб.
Така или иначе, с едно изключение, аз майстори, еле пък на Алфи не познавам (естествено не познавам всички и в цяла България, може и да поставам някой под общия знаменател, за което се извинявам следварително). Поне в София ги определям на печалбари, мърлячи, "разбирачи"(тип професор) и псевдомайстори. Изключението е Краси Рангелов, който е единствения майстор, на който мога на 100% да оставя кола и да съм сигурен, че ще е отремонтирана, по-добре и отколкото е излезла от завода. Защото, ако 1 омаслен болт падне в прахоляка и мизерията под колата 99% от "майсторите" ще го духнат с уста и навъртят обратно. Обаче Краси първо, че ще го промие с всички останали крепежи, след това те ще бъдат оставени за кадмиране(или поцинковане), ще се замисли, защо този болт е омаслен, къде е проблемът и след като бъде намерен ще бъде отстранен и той. Иначе казано, работи се мераклийската, и то все едно си прави негова кола с тираж от 1 бройка в света. За съжаление, заради подобни писаници на твоите, но от друга групичка собственици на Истински алфи, отдавна не пише(естествено не бъртвежи като твоите, а ценни и смислени постове) във форума. Както и да е, толкова за майсторите...
155 била Темпра, било Типо и т.н. Това изказване:
1-во, че е старо (не си оригинален);
2-ро е изтъркано (клише);
3-то е чиста и злобна(аз поне не прочетох основание за подобен отговор) обида към раздела, както и към настоящи и бивши собственици на модела;
4-то е детско-тинейджърска постъпка, характерна за 19 годишен собственик на Голф, БМВ... 1.6 , който тъкмо е получил бинокли от АР 145 1.3 боксер на светофара, обаче си повтаря, паднах, ама тоя кара италянски кенеф, а аз немски премиум . Не вярвам да си на 18-20 години и не ти прави чест, а и определението, което използва алфаджии, повече подхожда на теб в случая. В този раздел сме алфисти, за теб не знам.
Аз имах и съм карал и 75 и 155 и то по едно и също време(бях им собственик, не че съм ги карал едновременно, защото знам, че ще се хванеш за това и пак ще почнеш да ръсиш плява), но не ги делях на истинска алфа и темпра с лупи. Харесвах си ги и 2-те. Малко повече 155, но това си е лично мнение и не ангажирам никого с него - всеки си има вкус. Всяка си има плюсове и минуси пред другата.
От алфа епопеята насам карам Типо, което след оригиналния си 1.6 моно-мъртвец, имаше 1.7 ТС под капака, а в момента 8-клапанов 2.0 ТС (с екстри). Преден мост от Браво, заден първоначално от 155, в момента със 146-цов, салон от Ланча Делта, огледала от 145, предни апарати от 146, таблото с уредите и волана са от 155 и като цяло само външния вид е на Фиат Типо. Това, както и 2-те прехвърляния/смени на моторите съм правил сам в бокса (паркинга пред блока) с 3 крика за помощници. Същите хамалогии или подобни прави и mimouzunov, пред тях, или пред офиса. А теб, след писаниците ти, изобщо не те виждам в подобни приключения - ти си човекът, дето върти геврека на ДАФа, гледа си спокойно температурата от 120 гр, свирка си и дриска в раздела на 155 във форума на Алфа Ромео...
Мненията са като задниците - всеки си има!
TRENDi is online now   Reply With Quote
Old 08-07-2018, 12:08   #12816
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Момчета няма смисъл да се спори с ivopifeca...той си знае едно и също и само него си повтаря....даже в последните си постове, сам се цитира...)....оплел се е като прасе в калчища....
Мимо, прави това което сметнеш за добре, но не оставяй простотията да взима надмощие, както е на повече места в държавата......направи си една тема, а камионджията има как да го игнорираме......ще го оставим сам да си говори...
Old 08-07-2018, 12:32   #12817
ivopifeca
Banned

Не мисля повече да споря с вас.Пожелавам ви безаварийно,и ако имате някви проблеми по колите,да ги отстранявате по лесно!И се извинявам,ако съм засегнал някого.Успех с 155-ците,и ги пазете,но ги карайте по често,че вече и те почти не се срещат.
ivopifeca is offline   Reply With Quote
Old 08-07-2018, 15:08   #12818
Alfa User
Alfa 155 Fanclub-Bulgaria

Alfa User's Avatar

Спора спира тук и сега!!!
Един вече пострада, въпреки че ви предупредих...

Раздела е за Алфа 155 - да си помагаме, да споделяме болежките и радостите, да чукнем по нЕкое лафче и толкоз!
Не е за камиони, не е за обиди на тема кое е Алфа и кое не!

Щом Trendi е имал нервите да изпише такъв пост, представям си само как му е кипнало и на него...

Ба*и, човек една почивка не може да си изкара спокойно...

.
Alfa User is offline   Reply With Quote
Old 08-07-2018, 21:11   #12819
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Баба пак е на крака....остава реглаж и отстраняване на някой козметични забележки
Attached Thumbnails
DSC_0050.jpg  

.
Бобби is offline   Reply With Quote
Old 08-07-2018, 21:53   #12820
pace
Старши алфист

pace's Avatar

много Убав спойлер имаш
Old 08-07-2018, 22:11   #12821
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Quote:
Originally Posted by pace View Post
много Убав спойлер имаш
Подарък ми е от тебе....ако намериш лайсната на халогена ще пиеш още едно...)
Old 11-07-2018, 10:18   #12822
aRm
Запален алфист

aRm's Avatar

Моля за съдействие, откъде мога в София днес да закупя такива О-пръстени? Уплътняват маркучите излизащи от капачката на кошницата за бензиновата помпа. Че вчера сложих от 16в с леки модификации, но успях да съсипя о-пръстените...
Attached Thumbnails
20180711_091454.jpg  
Old 11-07-2018, 11:44   #12823
bobi1997
scarico diretto

bobi1997's Avatar

Евро 07
Old 11-07-2018, 12:00   #12824
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

В повечето магазини за авточасти и железарии също има....но попитай, дали са маслоустоичиви....взимаш старото и по размер...и аз съм си взимал от еврото и тех-ко....
Old 12-07-2018, 00:02   #12825
Dimicha
Зарибен алфист

От магазин за лагери, маслоустойчиви. Размерът е 9x2.5 , което ще рече вътрешен диаметър 9 мм, стена 2.5 мм, външен 14мм
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules