Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 155 > Срещи и мероприятия на собствениците на 155. Общи приказки свързани с модела
Срещи и мероприятия на собствениците на 155. Общи приказки свързани с модела Всичко което Ви свързва, но няма техническа насоченост.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 06-06-2018, 20:02   #12706
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Аз пък след една седмица, започвам да оправям моята баба..уж всичко беше на ред и изведнъж ливна масло...прави си подобаващи локвички отдолу....като и дам ряз го изкарвам до задната броня...за 100 км...половин литър изтече...проблема е сериозен....но като е оправя, ще и дигна цената...
Old 06-06-2018, 23:31   #12707
mimouzunov
+-

mimouzunov's Avatar

Quote:
Originally Posted by Бобби View Post
Аз пък след една седмица, започвам да оправям моята баба..уж всичко беше на ред и изведнъж ливна масло...прави си подобаващи локвички отдолу....като и дам ряз го изкарвам до задната броня...за 100 км...половин литър изтече...проблема е сериозен....но като е оправя, ще и дигна цената...
Та от къде излива толкова!?! Да не ти е хлабав масления филтър...
Old 07-06-2018, 08:37   #12708
Alfa User
Alfa 155 Fanclub-Bulgaria

Alfa User's Avatar

При мене течеше така от датчика за нивото... за една седмица - литър...
Old 07-06-2018, 09:29   #12709
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

От м, филтър не е, от пред е суха, от страни от към шайбата на коляновият вал също няма теч, но от зад на мотора е страшно...капе в/у двуцевката на ауспуха, доста е омаслено и е трудно да се прецени.....дано да е гарнитура на картера, но ако е семеринг от към маховика, ще се отвори бая работа.....трябва да се открие...

---------- Post added at 05:29 ---------- Previous post was at 05:24 ----------

Quote:
Originally Posted by Alfa User View Post
При мене течеше така от датчика за нивото... за една седмица - литър...
Алекс, за кой датчик говориш...?...за този дето е отзад на главата като камбанка за налягането или някои друг друг на блока...защото при мен няма индикация за ниво на маслото.....отгоре над пепелника ми показва само за отворени врати...не е като при 2.0 кубика където дава и за ниво...
Old 07-06-2018, 12:05   #12710
TRENDi
Болен алфист

TRENDi's Avatar

Определено пише за нивото, който е отпред, до щеката - при теб най-вероятно имаш тапичка там. Та, виж си тумбестия за налягането, че ако не е от него... си отиваш точно на заден семеринг на кол. вал. Предпазителят(ламаринката), който пази уж от мизерия под маховика е точно над двуцевката. Като, ест. може теча да е и от скоростите(семеринг на първичния вал) - пак там отива маслото.

БТВ Картерът оригинално е само на силикон - няма гарнитура.
Мненията са като задниците - всеки си има!
TRENDi is offline   Reply With Quote
Old 07-06-2018, 14:36   #12711
mimouzunov
+-

mimouzunov's Avatar

Quote:
Originally Posted by TRENDi View Post
Определено пише за нивото, който е отпред, до щеката - при теб най-вероятно имаш тапичка там. Та, виж си тумбестия за налягането, че ако не е от него... си отиваш точно на заден семеринг на кол. вал. Предпазителят(ламаринката), който пази уж от мизерия под маховика е точно над двуцевката. Като, ест. може теча да е и от скоростите(семеринг на първичния вал) - пак там отива маслото.

Изотзаде може да стича и от електроклапана на вариатора и от оная щуротия за маслените пари.. или от тумбестия датчик... Друго там няма
Old 07-06-2018, 20:36   #12712
Alfa User

Alfa User's Avatar

Quote:
Originally Posted by Бобби View Post
Алекс, за кой датчик говориш...?...за този дето е отзад на главата като камбанка за налягането или някои друг друг на блока...защото при мен няма индикация за ниво на маслото.....отгоре над пепелника ми показва само за отворени врати...не е като при 2.0 кубика където дава и за ниво...
моята си имаше датчик и уред за налягане на маслото на таблото дори когато беше с 1.8 мотора - но да, точно за него говоря. Стои долу до масления филтър. Ако имаш отвор с тапа там - провери, но на работещ мотор, защото при мен на изгасен не падаше капчица дори! На работещ мотор и с малко обороти направо течеше обаче.
За другите неща, дето казаха колегите, не мога да споделя наблюдения.
Old 08-06-2018, 01:21   #12713
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Quote:
Originally Posted by TRENDi View Post

От скоростите не е теча, доливам в мотора там се губи явно си отива на семеринг...то и тоя силикон на картера е на 26 години ебати.....датчика за налягане ми отчита нормално, ако тече, няма ли да умре, или поне да спаднат баровете.....?
Ще мия ще гледам......и така.....

---------- Post added at 21:21 ---------- Previous post was at 21:07 ----------

Quote:
Originally Posted by mimouzunov View Post
Изотзаде може да стича и от електроклапана на вариатора и от оная щуротия за маслените пари.. или от тумбестия датчик... Друго там няма
Електоклапана съм го лекувал преди време....а и той прави локвички отзад на главата при смукателите...там е сухо....от отдушника няма как да хвърля толкова масло....чистя го всяка есен.....защото преди време една студена зима беше замръзнал кондез вътре в онова металното малък цилиндър, дето играе ролята на филтър...и до загрее колата омасляваше капачката....а и да ми е напълнил дебитомера с толкова масло...

.
Бобби is offline   Reply With Quote
Old 08-06-2018, 08:11   #12714
mirecyt
Запален алфист

mirecyt's Avatar

Най-добре си вземи обезмаслител за спирачки.. Пръскаш и всичко омаслено светва, после гледай
Датчик за налягане на маслото няма при филтъра, той е горе, от задната страна на двигателя, много забутано място, точно под капака. Там са два един до друг(тумбестия за налягане и един малък, който може би е индикаторът за червената лампичка за налягането)

155 1.8 T.S. Sport
166 2.4 JTD
mirecyt is online now   Reply With Quote
Old 08-06-2018, 09:16   #12715
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Quote:
Originally Posted by mirecyt View Post
Най-добре си вземи обезмаслител за спирачки.. Пръскаш и всичко омаслено светва, после гледай
Датчик за налягане на маслото няма при филтъра, той е горе, от задната страна на двигателя, много забутано място, точно под капака. Там са два един до друг(тумбестия за налягане и един малък, който може би е индикаторът за червената лампичка за налягането)
Датчика за налягане го знам, преди години го сменях....но не съм гледал дали тече сега, а и е малко вероятно, но ако е той е добре...колегите ми подсказваха за друг датчик, който при мен липсва.......ще я борим...
Old 17-06-2018, 15:45   #12716
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Вчера детето докара колата за задължителното обслужване, което правя всяка година...докато тя си вее парцалките на морето.....
Днес по обяд пих една бира и викам, чакай да хвърлим един по обстоен поглед на тоя теч на масло.....
Разхвърлях на бързо отзад м/у купето и мотора нещата дет ми пречат на погледа, дебитомер, гофриран маркуч, и други кабеляци.....позабърсах с кореселин и меглио......сглобих и запалих.....
На първо четене...тоя шибан датчик за налягането, така наречената камбанка......тече....и то добре си тече....а ми отчита барове на таблото ебати.....свалих го, смених дифтунката, сложих го....но си тече от капсоловката....слагам си отдолу ръката под него......мотора работи и събирам шепа масло.....това е добре....тия дни като имам време, ще сваля предпазната ламарина м/у мотора и скоростите, за да погледна до колкото мога, дали има теч от семеринга.... ....ще мия и чистя да гледам за други течове.....и така...за сега проблема не е голям, но ще видим по нататък.....
Old 18-06-2018, 00:45   #12717
robygas
обикновен газаджия

robygas's Avatar

Датчика си е заминал и тече през буксата предполагам.
robygas is offline   Reply With Quote
Old 18-06-2018, 17:28   #12718
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Quote:
Originally Posted by robygas View Post
Датчика си е заминал и тече през буксата предполагам.
Тече, но нещо няма намиране по магазините..
Old 18-06-2018, 19:09   #12719
Alfa User

Alfa User's Avatar

датчик от Лада, с преходник на стругар ... аз така се спасих!
Old 18-06-2018, 19:45   #12720
mimouzunov
+-

mimouzunov's Avatar

Така...
1.7-ца верижна..
Проблема: температурата седи на около 95-100 градуса!
Сменил съм датчика за стрелката, термошалтера на радиатора и термостата (с правилния от Рено) .
Перката се запуска но върти според мен прекалено малко като време а и някак не се влияе от температурата (дали ще е 95 или 100 градуса върти еднакво време, 10 секунди примерно)
Водната помпа уш върти (малкия маркуч които връща в казана изкарва доста).
Какво да гледам се чудя аз!!!? Някои има ли обяснение!?
(сетих се да отбележа че отчитаната температура е деиствителна, меря я с външен уред)
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 155 > Срещи и мероприятия на собствениците на 155. Общи приказки свързани с модела « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules