Results 1 to 9 of 9

Thread: 155 2.0 16v Super

  1. #1
    Запален алфист Plamen33's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    varna
    Age
    35
    Posts
    240

    Default 155 2.0 16v Super

    Здравеите, преди седмица се здобих с тази Легенда . Можеби,ви е позната на колегата Веселин.През годините ми се разминаха няколко 155ци но мисля,, че попандах на точната кола за мен.Колата е 1996г. на 290к можеби реалните има си сервизна история от Италия до 160к и после 9г в предния собственик .Не са щадени средства по колата.Стандартните болежки за модела кофти дражки но с едно обилно смазване се оправиха ,предната лаистна между стаклото и таблото е начупена .При топал мотор понякога пали от 4/5 пат има и газзз ресетнах инжекциона сега я карам само на бенз добрее това Боби33 ми обясни че е някакав фабричен дефект с входящия ваздух и датчичка ,за накратко днес това е ест си тарся споилера които е по целия капак.И разяснете особеностите на версията Супер при 33 ките са ми ясни нещатата ама тука????
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_0335.jpg   IMG_0338.jpg   IMG_0346.jpg  
    Алфа Ромео 33 със сърце от 145-1.7 16v ,33-1.7 16v Imola, 33-1.7 8v, ex33-1.8тд
    155 2.0 16v 150hp Super
    146 1.9 jtd fl

  2. #2
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,584

    Default

    Версията "Супер" е просто друго ниво на оборудване - т.е. повече глезотии в интериора в сравнение с базовия модел.
    Сега остава да ти честитя, и да ти пожелая бързо да вкараш колата в норма, за да те радва и да те слуша дълго време!

    P.S. Мда, да подкрепя и аз поне веднъж колегата nickgaidarov - оправи си правописа, за да не се сърдим после един на друг!
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  3. #3
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Колега, ще си имаш нещо ново като хеви-метъл и стар хардуер. Зилата си взе такава перфектна от Пече. И той беше 33-каджия. Даже неговата беше 1.7.
    След три картера влезе в клуба им.
    Това е най-тормозената 2.0 155.
    много ме кефеше звукът ѝ.
    Ако искаш да я имаш се съобразявай с това, че е ниска, капризна и съвсем не е голф2.
    Иначе ще те слуша, ако и ти я слушаш.
    Завиждам ти благородно!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  4. #4
    БКАР Бобби's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Age
    56
    Posts
    4,295

    Default

    Quote Originally Posted by Plamen33 View Post
    Здравеите, преди седмица се здобих с тази Легенда . Можеби,ви е позната на колегата Веселин.През годините ми се разминаха няколко 155ци но мисля,, че попандах на точната кола за мен.Колата е 1996г. на 290к можеби реалните има си сервизна история от Италия до 160к и после 9г в предния собственик .Не са щадени средства по колата.Стандартните болежки за модела кофти дражки но с едно обилно смазване се оправиха ,предната лаистна между стаклото и таблото е начупена .При топал мотор понякога пали от 4/5 пат има и газзз ресетнах инжекциона сега я карам само на бенз добрее това Боби33 ми обясни че е някакав фабричен дефект с входящия ваздух и датчичка ,за накратко днес това е ест си тарся споилера които е по целия капак.И разяснете особеностите на версията Супер при 33 ките са ми ясни нещатата ама тука????
    Честито....

    ---------- Post added at 23:41 ---------- Previous post was at 23:37 ----------

    Quote Originally Posted by nickgaidarov View Post
    Колега, честито! Този модел е наистина легендарен. Обърни обаче внимание на правописа си, защото това иначе вълнуващо представяне отива на кино, когато в него има 19 правописни грешки.
    Я учителката по граматика.....този модел е най малко легендарен...ама ае ....мотора е за бъдещо вграждане на 156 и не е здрав като верижният....

    ---------- Post added at 23:44 ---------- Previous post was at 23:41 ----------

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    Версията "Супер" е просто друго ниво на оборудване - т.е. повече глезотии в интериора в сравнение с базовия модел.
    Сега остава да ти честитя, и да ти пожелая бързо да вкараш колата в норма, за да те радва и да те слуша дълго време!

    P.S. Мда, да подкрепя и аз поне веднъж колегата nickgaidarov - оправи си правописа, за да не се сърдим после един на друг!
    Ае се хванем на бас. че ще ти покажа 92г. с по добро оборудване...като изключим аербега...
    По добре палава италианка, отколкото скучен германец....
    https://www.youtube.com/watch?v=oE29b_nLoFE

  5. #5
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Честито и да те радва 155цата.
    В обявата бяха снимали мотора на колата и ми стана любопитно защо е с пластмасовия капак и колектор? Мотора ли е сменян? 155 всички 16 клапанови версии са старите спаркове с алуминиевия капак и колектор...
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  6. #6
    два дросела
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    пазарджик
    Age
    49
    Posts
    5,012

    Default

    Честито и от мен гледай я и и давай газ
    155 осем хиляди клапана 16 вериги
    0884650778 токи4а

    http://www.youtube.com/watch?v=JLPSY...eature=related

  7. #7
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Честито! Алфата иска обороти да се смазва и скорост да се охлажда!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Pirdop
    Posts
    43

    Default

    Честито и от мен, аз вече от близо година имам същата, и честно казано изпитвам удоволствие хем от шофирането и също и от ремонтирането и . За съвет мога да дам да и свалиш картера, почистиш смукателя и налееш хубаво масълце, че на тези километри колко и да е бил грижовен собственика сто процента са се натрупали гнусотии, същото направих и със капака на клапаните и отделението отвеждащо картерните газове към смукателната система, и сега пипа масълце, ама друг път.

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Честито! Алфата иска обороти да се смазва и скорост да се охлажда!
    Това го крада ако нямаш против.

  9. #9
    Запален алфист Plamen33's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    varna
    Age
    35
    Posts
    240

    Default

    Намерих си машинки за задни ел. стъкла и всичко остнало да направя замяната от механични.Също така и ел.седалки с подгрев но проблема ми е окабеляването.Въпросът ми е ,имат ли 155 всички пуснати кабели и букси или трябва да се пуска нова инсталация ?? Ако някой има инфо ,снимки схеми бих бил мн. благодарен
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails BE08C1A9-CEB6-4485-B2A7-15AF57784869.jpg   8ADFA376-9311-43A6-9C25-2569574058D3.jpg   4B8D2529-D113-45CB-8B20-5050E176F304.jpg  
    Алфа Ромео 33 със сърце от 145-1.7 16v ,33-1.7 16v Imola, 33-1.7 8v, ex33-1.8тд
    155 2.0 16v 150hp Super
    146 1.9 jtd fl

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •