Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 45 of 45

Thread: 147- принцип на работа на горните носачи

  1. #31

    Default

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Подкалника не се маха колега, това е излишно. Има място за болта, влиза между подкалника и калника.
    Тук не позна - фабрично главата на болта не е към калника. Отвиваш амортисьора отгоре

    ---------- Post added at 20:03 ---------- Previous post was at 19:59 ----------

    Quote Originally Posted by mirchozo View Post
    Въпроса е каква да е греста, някой коментираха едно време някаква "морска", сега четох корабна, виждал съм оше няколко вида, графитна, високооборотна, самолетна и т.н., напоследък ползвам една прозрачна като санитарен силикон на вид, уж не влияе на гуми и пластмаси, ползвам я също за водачите на спирачните апарати, засега няма ядове. Вие какво ползвате в случая?
    Това е силиконова

  2. #32
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2015
    Posts
    34

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Ми тампони на стабилизираща щанга не си ли виждал - там метал се вътри в гума на поне 90% от колите

    ---------- Post added at 19:20 ---------- Previous post was at 19:19 ----------




    Бавен си - аз правя всичко това за 20 мин

    ---------- Post added at 19:24 ---------- Previous post was at 19:20 ----------



    Имат ги същите проблеми Миро - повярвай ми. Просто 166-цата е много по обезшумена и вътре в купето не се чува почти нищо
    Тампоните на стабилизиращата щанга са друго нещо. Самата щанга е от съвсем друг метал-еластичен. При носачите втулките са от твърд метал. И при експериментите, които проведох със старите носачи установих, че скурцането идва от въртенето на тази част на втулката, която е като шайба. Самите тампони са доста износени и втулката при добро желание може изобщо да не контактува с гумата, но тъпата шайба си скърца яко. Е поставени на колата няма как и втулката да не скърца, но голямото скърцане идва от шайбата. Пак повтарям, че това го установих със старите ми износени носачи и не претендирам, че винаги е така. Та предполагам, че и липсата на шайба влияе положително при стаб. Щанга.
    В крайна сметка ще видя как да реша проблема
    Мисля си и старите носачи да ги рециклирам и да им сложа полиуретан и да имам винаги едни готови под ръка и при нужда да ги завъртам. Но очеводно, че 100% работещо решение няма за съжаление.
    Все пак ако човек само лежи под колата или я кара по сервизи кога ще му остава време да я кара.

    Sent from my G7-L01 using Tapatalk

  3. #33

    Default

    Quote Originally Posted by azcv View Post
    Тампоните на стабилизиращата щанга са друго нещо. Самата щанга е от съвсем друг метал-еластичен. При носачите втулките са от твърд метал.

    Sent from my G7-L01 using Tapatalk

    Това повече не го казвай никъде...да различен е материала,но метала няма нищо общо,липсата на смазващо вещество води до скърцане,хрупане и т.н.


    И тампоните на щангата също скърцат..особено полиуретан без смазка.
    Last edited by undy; 27-05-2016 at 07:42.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  4. #34

    Default

    Щангата не трябва въобще да се върти в тампон.
    Почне ли да се върти трябват нови тампони
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #35
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Хора не знам какви носачи и тампони слагате. На моята 156-ца само оригиналния носач, дето беше на 15 години, ми е скърцал. От тогава нито ATEC, нито TRW ми е скръцнал, а съм ги слагал, без да ги смазвам дори. И не, не го казвам, защото ги продавам, а защото е така!

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by lordliness View Post
    Щангата не трябва въобще да се върти в тампон.
    Почне ли да се върти трябват нови тампони
    Няма начин. Тоя тампон не е направен така, както тампона в средата на долния носач. Но и колата не е замислена за нашите пътища. В Италия колите не скърцат, а като дойдат тук става страшно

  7. #37
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    [QUOTE=Alex_26;1479007]Тук не позна - фабрично главата на болта не е към калника. Отвиваш амортисьора отгоре[COLOR="Silver"]

    Е много ясно, мислиш ли че не знам как е болта, в случая говорим за правени веднъж носачи при които едва ли ще сложиш болта както трябва, а ще го сложиш както е по-лесно така че да излиза с поглед. Дори и при първата манипулация подкалник никога не съм свалял. Аз съм си намерил няколко болта за резерва и като ме мързи да си играя ги режа с ел.ножовка за 2мин и ръгам новия наобратно и след 1ч колата е вън с нови носачи.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  8. #38
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Аз съвсем умишлено, след смяната на носача, си монтирах болта във "фабричната позиция".
    Това все пак внася някаква допълнителна сигурност, макар, че е малко вероятно да се стигне до нея.
    Свалянето на горната конзола не е нещо непосилно а и не сменям носачи всеки ден.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #39

    Default

    Tо да беше само конзолата......и амортисьор,болтове,вилици,биалетки...
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  10. #40

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Аз съвсем умишлено, след смяната на носача, си монтирах болта във "фабричната позиция".
    Това все пак внася някаква допълнителна сигурност, макар, че е малко вероятно да се стигне до нея.
    Свалянето на горната конзола не е нещо непосилно а и не сменям носачи всеки ден.
    При 166 не става с обръщане на болта. Пак няма място.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Аз съвсем умишлено, след смяната на носача, си монтирах болта във "фабричната позиция".
    Това все пак внася някаква допълнителна сигурност, макар, че е малко вероятно да се стигне до нея.
    Свалянето на горната конзола не е нещо непосилно а и не сменям носачи всеки ден.
    При 66 е приказка в сравненние с на 47/56.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  12. #42
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    665

    Default скоба шарнирни болтове

    Здравейте,
    коя от двете скоби би ми свършила работа - едно или две ?
    За лична чрезвичайна употреба.
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  13. #43
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,785

    Default

    Quote Originally Posted by svetlastf View Post
    Здравейте,
    коя от двете скоби би ми свършила работа - едно или две ?
    За лична чрезвичайна употреба.


    Втората е много по практична!

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  14. #44
    Запален алфист alfa156jtd's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    plovdiv
    Posts
    345

    Default Носачи

    Колега,тампона не превърта в металната втулка,а в носача,мет.втулка е неподвижна,а скърцането е от некачествена гума на тампона.
    Алфа Ромео 159 1.9 jtdm

  15. #45
    трошим всичко,тел.+359xxx radiboy's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Стара Загора
    Posts
    519

    Default

    Да,ама не
    Alfa Romeo 156 1.8 TS'99 144+

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •