Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40

Thread: Alfa 164 Q4 - mobile.bg

  1. #1

    Default Alfa 164 Q4 - mobile.bg

    Здравейте колеги,

    Току що видях това:

    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...868&f1=details

    и се чудя, някой тоя кораб виждал ли го е, става ли не става ли?

    Имам една 164 2.0 турбо от 88 година та резервни части и прочие ще имам бол. Какво мислите по въпроса, струва ли си, някой да даде съвет?
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99
    Alfa Romeo 164 2.0 Turbo 8v '88

  2. #2
    JTD>TDI така си е! DanewRomeo's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    425

    Default

    Продадена е.
    Митьо Бомбата: Ех, какви времена бяха... животински времена

  3. #3
    Moderator Boby's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    2,568

    Default

    Както каза колегата колата вече е продадена.Има тема в раздела за тази кола и в раздел продава.

    Не мисля, че 164-та която имаш ще става донор на каквито и да е части освен тякоя и друга тенекия.
    Opel Astra J
    ex:
    Alfa Romeo 164 2.5TD
    Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
    Alfa Romeo 164 2.0T.S.
    Alfa Romeo 166 2.0 V6Turbo

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Габрово
    Age
    46
    Posts
    44

    Default

    Колеги, аз ли съм в грешка или същата кола отново е пусната за продан??? Все още нерегистрирана, но вече е на Горубляне... нали уж беше продадена, а сега и цената и е твърде по-ниска??? Какво става тука някой знае ли нещо. Аз лично бих я взел веднага след обстоен оглед разбира се, ако всичко й е наред.

    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...145&f1=details
    Alfa Romeo 90 2.5 V6 QO '86
    Alfa Romeo 155 1.6i 16V TS '96
    Land Rover Discovery 2.0i 16V '95
    Hyundai Sonata 3.0 V6 '91

  5. #5
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Default

    Същата е, не си в грешка. Старият продавач я е дал на негов колега, според думите му. Гледай я и я грабвай.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  6. #6

    Default

    Когато ходих към края на Август на купуваме кола на мой приятел 164-ката си беше вече в Горубляне
    Само ще ви кажа че на живо е много по хубава отколкото на снимките, естествено и докоснах боята и беше хлъзгава, т.е. е пастирана и полирана, но колата е страшно запазена...До нея има 156 1.9JTD 16V
    А относно цената въобще не е по ниска от преди същата си е е свалена е с 444лв ако трябва да бъдем точни
    Иначе колата се намира в Авто къща Джани, до паркинг Боила
    156 2.4JTD 136+ PS

  7. #7
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Габрово
    Age
    46
    Posts
    44

    Default

    В тази връзка, двете ми Алфи - 90ката и 146цата от подписа от днес са на 4400 пакетна цена, разбирайте го като оптимизиране на бюджета /все пак 2 граждански и 2 данъка срещу 1 брой такива спестявам едни 80 лв все пак горе-долу / А отностно поддръжката със сигурност ще отида доста в преразход, но това са бели кахъри предвид колко рядък и ценен модел е колата.

    P.S. И да не ги продам май пак ще я взема, нищо че ще ми е шестата кола, крастата си е краста, но в Габрово трудно се намират хубави, сухи и отоплени гаражи напоследък...
    Alfa Romeo 90 2.5 V6 QO '86
    Alfa Romeo 155 1.6i 16V TS '96
    Land Rover Discovery 2.0i 16V '95
    Hyundai Sonata 3.0 V6 '91

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Габрово
    Age
    46
    Posts
    44

    Default

    "Марка: Алфа Ромео
    Модел: 164 Q4
    Двигател: V6 3.0 24V със заводска мощност 170 kW (231 к.с.)

    Дата на производство: ноември 1994
    Пробег: 172 хил. км
    Цвят: черен
    Екстри: ел. седалки от перфорирана лицева кожа с подгряване, 4 ел. стъкла, ел. огледала с прибиране, ABS, климатроник и др. стандартни екстри
    Други: 4х4 система разработена заедно с Steyr-Puch, 6 скоростна немска механична кутия Getrag, автоматично регулируемо окачване с позиции "ауто" и "спорт", 16" лети джанти Azev

    Забележки: не е нужно да обяснявам във форума що за модел е тази Алфа и колко се срещат, в отлично състояние за годините си, нов внос от Швейцария



    Цена: 5666 лв. с платено ДДС и готова за регистрация"

    Имам предвид, че цената преди беше тази, сега е 4444, нито първата, нито втората цифра са нещо което си заслужава да се коментира, ако автомобила е в топ състоянието в което изглежда... това ми беше мисълта когато споменах, че цената е доста по-ниска от преди и днес много се смях след като показах обявата на двама приятели и те ми викат, че съм луд щото разбираш ли 164-ките варвяли по 1200-1600 по-запазените, но в крайна сметка ги оставих с убеждението че съм открил благотворителен фонд "Спасете вносителите те също са хора" ХЕХЕХЕ
    Alfa Romeo 90 2.5 V6 QO '86
    Alfa Romeo 155 1.6i 16V TS '96
    Land Rover Discovery 2.0i 16V '95
    Hyundai Sonata 3.0 V6 '91

  9. #9
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Ще бъде хубаво да е при човек, който я цени и най-вече - поддържа както трябва. Щото ми омръзна да гледам 'български' изпълнения по моята кола - карана 4 години тук. Аз я имам от 3 и още намирам неграмотно пипано тук-там. За съжаление не бих могъл да си позволя правилната поддръжка на такъв един автомобил, иначе ми е мечта.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

  10. #10
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    На тази кола и аз преди време и бях хвърлил око и бях говорил с Бобо. Той самият каза, че е ходил да я гледа и неговото мнение е, че ще трябва да налея още 5000 лева в нея за да и е всичко както трябва и да знам, че карам кола. Дори да пренебрегнем мнението на Бобо факта, че някой я беше купил тази кола и в момента се продава отново, поне мен ме навява на мисълта, че или по този автомобил има да се прави нещо за много пари или принципно поддръжката и определено не е за хора с малки финансови възможности.
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  11. #11
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by M.Gruev View Post
    На тази кола и аз преди време и бях хвърлил око и бях говорил с Бобо. Той самият каза, че е ходил да я гледа и неговото мнение е, че ще трябва да налея още 5000 лева в нея за да и е всичко както трябва и да знам, че карам кола. Дори да пренебрегнем мнението на Бобо факта, че някой я беше купил тази кола и в момента се продава отново, поне мен ме навява на мисълта, че или по този автомобил има да се прави нещо за много пари или принципно поддръжката и определено не е за хора с малки финансови възможности.
    Не е купена, просто е прехвърлена от една автокъща в друга, а дали собствениците им са едни и същи хора не знам. Хубава е колата видях я онзи ден, но само като и видя праговете и си представя кво ще им се случи по нашите дупки и ми се доревава, без дори да си мисля за другите неща, които биха изникнали...
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by petko77 View Post
    Колеги, аз ли съм в грешка или същата кола отново е пусната за продан??? Все още нерегистрирана, но вече е на Горубляне... нали уж беше продадена, а сега и цената и е твърде по-ниска??? Какво става тука някой знае ли нещо. Аз лично бих я взел веднага след обстоен оглед разбира се, ако всичко й е наред.

    http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi...145&f1=details
    Колега,аз съм този който докара тази кола от Швейцария.Да реших най-накрая да приключа с марката и направих с мой колега размяна на някои коли.Омръзна ми от сладкодумци,на които аз да ставам спонсор,като и давам коли за които добре знаят колко струват.164 Q4 и в момента се продават само две(изключваме нашата) в Европа,като едната е в Австрия за цена от 8000 ЕВРО!!! и другата в Швейцария за 7300СНF. Тази у нас също е здрава и права,с работещ двигател,скорости и диференциали,което е НАЙ-ЦЕННОТО според мен. Да, няма касетофон,не идва ток до моторчето(работещо) за сваляне на предно ляво стъкло и не свети(дефект в 99%) дисплея на климатроника,но това ли е основното за този модел.Жалко,но тези хора с които аз се срещах при огледите на колата се интересуваха най-вече от тези неща и според мен те нямат нужда от такъв модел,а просто от някаква 164-ка без видими дефекти.Това за сетен път ме убеди,че ние освен да си търсиме кусури и да се плюеме,друго много трудно правиме.Как един не каза "Евала колега,че си внесъл това ценно старо желязо,а не една Корсичка или Поло от които наистина се печели в БГ", Да, ама Не! И за части в Швейцария трудно някой ще ми я даде под 1800-2000CHF,а да не говорим за превози,ДДС-та,тр.номера и пр. у нас. Е, както и да смятаме на нас винаги ни е скъпо,но без пари няма как да стане.
    При размяната на колите може да се получи различна цена и щом тази е по-ефтина това е още по-добре за маняците на модела.
    И последно да кажа,че колата НЕ Е РЕГИСТРИРАНА и КАРАНА в БГ.
    Колкото до това,какво казал този и онзи няма смисъл от дискусия.Който НАИСТИНА разбира сам ще прецени за какво става дума.
    Успех!
    Last edited by zlia; 18-10-2010 at 22:31.

  13. #13
    Упорит Дизелджия MILEN 76's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Бургас
    Age
    47
    Posts
    227

    Post

    ам...кво да кажем красив автомобил,ама в тая криза от де пари.И аз от доста време и хвърлям по едно око и направо... Жалко че не са тея коне на колелата,представям си какви щеше да ги върши ако бяха... И преди всичко все пак дано си намери достоен собственик а не някой който ще я потроши за нула време...
    Mercedes Benz S Class 3.2 cdi 2006
    166 2.4 JTD '02
    164 2.5 TD '98 ex
    Човешко е да се греши, но за да се объркат съвсем нещата е необходим компютър.

  14. #14

    Default

    Аз мисля днес по-късно да мина да я видя какво представлява....ако не забрава ще напускам снимки, а ако дадът може и някои клип да и чуем гласчето.

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  15. #15
    започва да се пристрастява Petrakis's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    София - Дружба 2
    Age
    37
    Posts
    68

    Default

    Quote Originally Posted by zlia View Post
    Колега,аз съм този който докара тази кола от Швейцария.Да реших най-накрая да приключа с марката и направих с мой колега размяна на някои коли.Омръзна ми от сладкодумци,на които аз да ставам спонсор,като и давам коли за които добре знаят колко струват.164 Q4 и в момента се продават само две(изключваме нашата) в Европа,като едната е в Австрия за цена от 8000 ЕВРО!!! и другата в Швейцария за 7300СНF. Тази у нас също е здрава и права,с работещ двигател,скорости и диференциали,което е НАЙ-ЦЕННОТО според мен. Да, няма касетофон,не идва ток до моторчето(работещо) за сваляне на предно ляво стъкло и не свети(дефект в 99%) дисплея на климатроника,но това ли е основното за този модел.Жалко,но тези хора с които аз се срещах при огледите на колата се интересуваха най-вече от тези неща и според мен те нямат нужда от такъв модел,а просто от някаква 164-ка без видими дефекти.Това за сетен път ме убеди,че ние освен да си търсиме кусури и да се плюеме,друго много трудно правиме.Как един не каза "Евала колега,че си внесъл това ценно старо желязо,а не една Корсичка или Поло от които наистина се печели в БГ", Да, ама Не! И за части в Швейцария трудно някой ще ми я даде под 1800-2000CHF,а да не говорим за превози,ДДС-та,тр.номера и пр. у нас. Е, както и да смятаме на нас винаги ни е скъпо,но без пари няма как да стане.
    При размяната на колите може да се получи различна цена и щом тази е по-ефтина това е още по-добре за маняците на модела.
    И последно да кажа,че колата НЕ Е РЕГИСТРИРАНА и КАРАНА в БГ.
    Колкото до това,какво казал този и онзи няма смисъл от дискусия.Който НАИСТИНА разбира сам ще прецени за какво става дума.
    Успех!
    Имаш едно мноооого голямо евала от мен!!!
    Този модел е толкова близо до сърцето ми колкото и 155 Q4, която купих от теб, но проблема е там, че за мен тази кола е много голяма, абсолютен кораб си е! Макар, че ми се въртят едни мноого лоши мисли....да влезнат някои неща от 164ката под капака на 155цата ми
    Alfa Romeo 33 1.7 Boxer i.e. '94г. 107HP - бившата
    Alfa Romeo 155 Q4 - Една от сбъднатите ми мечти

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •