Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946)
Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 11-01-2017, 16:28   #31
T-Jet
Silver Shadow

T-Jet's Avatar

Автоматичните чистачки работят адекватно само при мн силен дъжд, поне при мен. Но на мен ми е сменян предния джам и си мисля, че нещо са си оставили ръцете като са лепили окото и оттам идва проблема. С МЕС не може ли да се прави калибрация на тоя сензор?
T-Jet is offline   Reply With Quote
Old 11-01-2017, 16:46   #32
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Quote:
Originally Posted by T-Jet View Post
Автоматичните чистачки работят адекватно само при мн силен дъжд, поне при мен. Но на мен ми е сменян предния джам и си мисля, че нещо са си оставили ръцете като са лепили окото и оттам идва проблема. С МЕС не може ли да се прави калибрация на тоя сензор?
Доколкото знам - не. Той сам си прави калибрация за няколко секунди след подаване на контакт. Поне при 166 е така.
Old 11-01-2017, 16:47   #33
2fast4you
започва да се пристрастява

2fast4you's Avatar

Същият проблем и при мен.. Следя темата.
Би било хубаво ако може да работи коректно отколкото да го изключим напълно.
Old 11-01-2017, 17:05   #34
undy
(унди)

undy's Avatar

Quote:
Originally Posted by eproHD View Post
Стига да не те е страх понеже е Proxi Procedure !
Сега го правих,даже два пъти....резултата е,че като включа режима с интервалите,чистачките минават един път и спират,без значение на коя степен са.В момента не вали и е сухо,но това не би трябвало да има значение.
Преди се побъркваха...сега дремят....кое е по-добре,не мога още да преценя.
undy is online now   Reply With Quote
Old 11-01-2017, 17:18   #35
Bodom
Сатанист
Член на клуба

Bodom's Avatar

Я някой да напише ако неговите автоматични чистачки работят коректно! Така оставам с впечетление че всички са така - като е странно всички да са повредени по един и същ начин
Моите също се държат неадекватно
Обаче не винаги... през повечето време работят добре като цяло, само понякога изцепват на макс скорост за известно време.. Разбирасе при снеговалеж изобщо не работят, защото предполагам не може датчика да засече снежинките.
Old 11-01-2017, 17:28   #36
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

В по-горе посочената тема от AO, следва да се обърне внимание и на следния пост:

"Let me enlighten those who don't know:

1. The auto wipers can be disabled by switching the wiper stalk to "park". That is the off position.
2. The speed switch is a sensitivity switch. Try using it in position 2 or position 3. It should not wipe for no reason, should not stay off when it rains, etc. I've owned 2 and I knew how to operate both of theirs, no issues whatsoever.
3. Just remember to switch the auto wipers on during the rain, they should do the rest.

Similarly, the auto headlights have a sensitivity switch that determines when it turns on or off. Adjust according to your prefference."
Old 11-01-2017, 17:29   #37
stu
Старши алфист

Явно всички работят така!
Old 11-01-2017, 17:34   #38
eproHD
JACK DANIEL'S-SING.BARREL

eproHD's Avatar

Quote:
Originally Posted by undy View Post
Сега го правих,даже два пъти....резултата е,че като включа режима с интервалите,чистачките минават един път и спират,без значение на коя степен са.В момента не вали и е сухо,но това не би трябвало да има значение.
Е сега като си изключил датчика,примерно караш в дъжд влизаш в тунел и чистачките ще продължат да си работят.С датчика за дъжд ако е включен ще спрат,и при излизане от тунела ще почнат пак да работят.Не е кой знае каква загуба мисля

.
eproHD is offline   Reply With Quote
Old 11-01-2017, 17:48   #39
undy
(унди)

undy's Avatar

Quote:
Originally Posted by eproHD View Post
Е сега като си изключил датчика,примерно караш в дъжд влизаш в тунел и чистачките ще продължат да си работят.С датчика за дъжд ако е включен ще спрат,и при излизане от тунела ще почнат пак да работят.Не е кой знае каква загуба мисля
Проблема е ,че като е включен чистачките работят ненормално....пример-ръми съвсем леко,а те са на макс.....изведнъж спират и край,не почват....а то си ръми и стъклото в един момент се нуждае от почиствсне....ама йок..нема никой,схващаш ли
Искам сега като завали,да видя какво ще правят...ако въобще правят нещо....както казах,нещо интереалите ги няма никакви.

.
Old 11-01-2017, 17:48   #40
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Quote:
Софтуерното премахване на датчика ще доведе до това, да не се визуализират грешки, ако той просто се изключи хардуерно. Но това че все още стои включен с изхода си към ръчката, означава, че продължава да оказва влияние на интервалите задавани от самата ръчка. Доколкото видях в онази тема, освен софтуерното му изключване, следва да се изключи и хардуерно или поне да се прекъсне онази връзка, която толкова много вече дискутирахме.

Защо влияе по този начин мога да ти го обясня, ако ти е интересно, но не искам излишно да навлизам в неразбираеми подробности.
Old 11-01-2017, 18:05   #41
undy
(унди)

undy's Avatar

Quote:
Originally Posted by ecotronic View Post
Софтуерното премахване на датчика ще доведе до това, да не се визуализират грешки, ако той просто се изключи хардуерно. Но това че все още стои включен с изхода си към ръчката, означава, че продължава да оказва влияние на интервалите задавани от самата ръчка. Доколкото видях в онази тема, освен софтуерното му изключване, следва да се изключи и хардуерно или поне да се прекъсне онази връзка, която толкова много вече дискутирахме.

Защо влияе по този начин мога да ти го обясня, ако ти е интересно, но не искам излишно да навлизам в неразбираеми подробности.
Ами ,мисля че няма смисъл от подробности,именно защото може и да не те разберем Иначе е интересно да се разбули истината и разбие мита за "откачените" чистачки.
Предположих,че има 'още някаква връзка' след софт.изключването,понеже интервалите не работят....но след като не вали,не мога да кажа нищо със сигурност...добре ли е,зле ли е.....защото ако и при дъжд минават по един път,то по-добре да си върна сензора ON.
Old 11-01-2017, 18:10   #42
stu
Старши алфист

Quote:
Ами ,мисля че няма смисъл от подробности,именно защото може и да не те разберем Иначе е интересно да се разбули истината и разбие мита за "откачените" чистачки.
Предположих,че има 'още някаква връзка' след софт.изключването,понеже интервалите не работят....но след като не вали,не мога да кажа нищо със сигурност...добре ли е,зле ли е.....защото ако и при дъжд минават по един път,то по-добре да си върна сензора ON.
То сега се предполага, че няма да има разлика дали вали или не!Нали сензорът е изключен и бодито няма да знае кога вали, за да промени режима на чистачките?
Old 11-01-2017, 18:23   #43
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

За електрончиците е ясно. За останалите на които е интересно........

Стартовите импулси в режим "на интервали" се изработват от един генератор, поместен в ръчката.

От честотата на тези импулси зависи и колко често ще бършат чистачките.

Тази честота зависи от съпротивлението на така наречената времезадаваща верига.

Това съпротивление се променя, завъртайки ръчката на определена позиция или от стойността на изходното съпротивление на сензора за дъжд.

Двете са свързани паралелно или последователно (кое от двете, не знам, защото не съм запознат с конкретната схема).

Както и да е. - това означава, че и едното и другото влияе, но очевидно конструкторът е направил така, че в по-голяма степен да влияе това на сензора.

Когато сензорът се изключи софтуерно, неговото изходно съпротивление продължава да е електрически свързано към това на ръчката и практически "маскира" промяната му.

Ако датчикът се изключи и хардуерно или поне се откачи изхода му, в бизнеса с честотата на онзи генератор ще остане само съпротивлението на ръчката.

Уточнявам, че всичко това са само предположения, базирани на сходни схеми. Не и на пряк опит с конкретния автомобил.
Old 11-01-2017, 18:24   #44
undy
(унди)

undy's Avatar

Quote:
Originally Posted by stu View Post
То сега се предполага, че няма да има разлика дали вали или не!Нали сензорът е изключен и бодито няма да знае кога вали, за да промени режима на чистачките?
Така де,но Екото спомева за влияние на ръчката,понеже хардуерно няма намеса.
Ще го оставя така,да видим..проба-грешка

.
Old 11-01-2017, 21:09   #45
Митко145
Запален алфист

Митко145's Avatar

И ПРИ двете ми 159ки,със стари (стържещи) чистачки имах този проблем.След смяната им работят адекватно.
Митко145 is online now   Reply With Quote
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules