Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT
Алфа Ромео 156/147/GT Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Thread Tools Display Modes
Prev Previous Post   Next Post Next
Old 12-02-2018, 11:30   #1
Disorder
Младши алфист

Default Алфа ГТ Control Motor System Failure

Здравейте!
Колата е ГТ 1.9 JTD 150 коня, 2004 година.
Имам следния проблем:
За първи път като ми даде грешката Control Motor System Failure откарах колата на диагностика. Относно споменатата грешка, не се появява на градско и не се появява докато не съм на 5-та скорост и над 2000-2500 оборота. Четох доста по форума за грешката, но реших да отворя тема за да получа съвет какво да правя. Спряха ми EGR-a. Тръгвам и уж всичко е ок, карах около 150 км извънградско и се бях разбрал да ми сменят МАP сензора. Смениха го и колата не я карах около 2-3 дни, като тръгнах и на Южната дъга отново на 5-та скорост ми светна същата грешка. Върнах я отново да я погледнат и ми смениха соленоида. Тръгвам отново и пак извънградско светна грешката. Връщам я в сервиза и ми свалиха да погледнат турбото. След като го погледнаха почистиха геометрията и провериха останалите части на турбото, казаха, че е здраво. Е добре ама тръгвам и след около 20-30 мин. шофиране, отново като изляза извън София - светна Control Motor System Failure. Измежду всичките тези неща смених и съединител, че му беше време. Тази грешка ми я дава само на 5-та скорост след 2000 оборота. Накрая ми заявиха, че трябвало да връщам на 4-та скорост, за да не пренадува турбината, което за мен е абсурд при положение, че аз последния път дори газ почти не подавах а държах равномерно скорост около 120км и при леко нанагорнище ми светва грешката.

Последно което искам да споделя е, че след като ми светне грешката, като спра и изгася колата, грешката не изчезва, но колата си набира и си ускорява и работи нормално, но понякога пак влиза в авариен режим и пак трябва да я гася. Вече се чудя какво да правя, явно при майстора при който я карам няма да стане, въпреки, че човека сменяше нещата едно по-едно с цел да не дам много пари наведнъж, но искам грешката да не се появява.

Моля за съвет, къде да я карам и да я карам ли изобщо.
Disorder is offline   Reply With Quote

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules