Results 1 to 9 of 9

Thread: Koe Punto mk2

  1. #1
    Младши алфист ditko1's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    23

    Default Koe Punto mk2

    Здравейте, колеги предстои ми покупка за приятелката ми и се колебая между 1.2 8в и 1.2 16в. Кое ще е по икономично за града и за гас кое повече става. някакви + и - да споделите ?

  2. #2
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by ditko1 View Post
    Здравейте, колеги предстои ми покупка за приятелката ми и се колебая между 1.2 8в и 1.2 16в. Кое ще е по икономично за града и за гас кое повече става. някакви + и - да споделите ?
    За разход при еднакво каране все тая, 16в ще гори много малко повече (евентуално). При настъпване 16в ще гори повече - много ясно като е повече коне и за ремонт 16в е по-скъп. Иначе надолу карантиите са все едни и същи от 20 години. За газта май все тая, все пак питай газаджия. Като се абстрахираме от горните цънцърски съждения, много ясно, че 16 клапана са повече от 8

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  3. #3
    Турболентен ShoxXx's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,753

    Default

    За втори път си купувам Пунто 1.2 16 клапана, защото ми трябва малка кола. Като обслужване цифрите са едни и същи. 8 клапана върви по-малко като цяло, но е по-пъргава в ниските обороти. 16 клапана е по-добрият избор.

    Внимавай с CITY режима, защото той е проблемен. Гледай и ел инсталацията. От там нататък няма нещо скъпо, което да те вкара в ремонти. На мен градско в София ми харчи малко под 8 зимно време. Карам по натоварени маршрути. В сравнение с другата ми кола тоя разход е розова приказка, така че е удобна градска кола. От газ няма смисъл, защото парите от газ ще се избиват много дълго време.
    Last edited by ShoxXx; 02-12-2013 at 00:15.

  4. #4
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    8в най-вероятно са само евро2, т.е. само 1 сонда.
    По-лесно газифициране, на Сити-то са проблемни релетата, сменят се и няма проблеми.
    Гледай рейката и с някой мотор точно имаше проблеми със ск. кутия, но не помня кой точно.
    Иначе идеална кола за жена.

  5. #5
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    Quote Originally Posted by ditko1 View Post
    Здравейте, колеги предстои ми покупка за приятелката ми и се колебая между 1.2 8в и 1.2 16в. Кое ще е по икономично за града и за гас кое повече става. някакви + и - да споделите ?
    Здравей колега,нашето Пунто е мк1 , 1.2- 8 вентила определено това двигателче си е доста икономично,евтино за обслужване,много тихо работещ. Относно за газово няма да имаш проблем с обикновенна уредба. На дълго пътуване пада под 5 литра бензин. В общи линии което е по читаво това взимаш ,жената все ще го хареса
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  6. #6
    Младши алфист ditko1's Avatar
    Join Date
    Dec 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    23

    Default

    благодаря колеги, а градско колко е разликата в литрите разход между двата?

  7. #7
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    Quote Originally Posted by ditko1 View Post
    благодаря колеги, а градско колко е разликата в литрите разход между двата?
    Това са по каталожни данни литрите .
    http://automedia.investor.bg/catalog.../cartech_4891/

    http://automedia.investor.bg/catalog.../cartech_4868/
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  8. #8
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    1.2 60 коня при Пунто 2 имат ядове с ЕКУ-то,спира да управлява бобините,иначе като цяло е доста здраво.1.2 16 в има проблем с гарнитурата на главата,често се случва да изгние и да пробие към някой цилиндър.Като цяло колата е ОК,Ел. хидравликата освен релетата има проблеми и с датчика за ъгъла на волана,но са рядкост.

    Ако си решил да малка италианска кола,и ако не ви е проблем да е с 2 врати,препоръчвам да се огледате за Ланча Ипсилон,колата е със старата концепция/Пунто1/ демек никакви проблеми с електрониката,вози много по-меко от Пунто/като цяло е малко по-къса от Пунто/,и може да се купи безпроблемен екземпляр след 2000 г. за по малко пари.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    1.2 60 коня при Пунто 2 имат ядове с ЕКУ-то,спира да управлява бобините,иначе като цяло е доста здраво.1.2 16 в има проблем с гарнитурата на главата,често се случва да изгние и да пробие към някой цилиндър.Като цяло колата е ОК,Ел. хидравликата освен релетата има проблеми и с датчика за ъгъла на волана,но са рядкост.

    Ако си решил да малка италианска кола,и ако не ви е проблем да е с 2 врати,препоръчвам да се огледате за Ланча Ипсилон,колата е със старата концепция/Пунто1/ демек никакви проблеми с електрониката,вози много по-меко от Пунто/като цяло е малко по-къса от Пунто/,и може да се купи безпроблемен екземпляр след 2000 г. за по малко пари.
    И аз препоръчвам Ипсилон, по луксозен и обезшумен от Пунтото, а 16v е 86 коня, и върви доста прилично, няма меко возене, но пък са му големи спирачките.
    Разхода в града е между 8 и 9/100 бензин или 10/100 газ, извън града съм я смъквал под 5/100 бензин, но без да превишавам 120 км/ч, а за газ не мога да кажа, не съм я карал още междуградско.
    Last edited by Доко; 02-12-2013 at 21:02.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •