Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946)
Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 15-05-2018, 14:09   #1
htrx
Младши алфист

Default Преглед на 159-ка в Русе

Здравейте, колеги! Въпреки, че съм нов тук, от много време имам мераци да си взема алфа и смятам уикенда да гледам една 159 Q4 3.2 в Русе (някои от вас сигурно са я виждали в cars.bg). Та, понеже нямам толкова опит с тези коли, има ли някой колега от Русе, който също да дойде и да ми даде мнение за нея или направо сервиз, който да препоръчате? Разбира се, ще си заплатя нужната сума и в двата случая. Благодаря!
htrx is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2018, 14:48   #2
marin_mv
Запален алфист

marin_mv's Avatar

Колега, до преди година живах в Русе и колите ми, включително и 159ката ми я подържаха в сервиз NoiKo, точно до Оргахим се намира. Винаги съм бил доволен от тях, затова мога да ги препоръчам. Но от година не съм имал контакт с тях. Пратих ти телефона на л.с.
Old 15-05-2018, 14:59   #3
htrx
Младши алфист

Много благодаря, по-късно ще се чуя с тях!
Old 15-05-2018, 16:28   #4
alfa_romeo_forever
Запален алфист

alfa_romeo_forever's Avatar

Quote:
Originally Posted by htrx View Post
Здравейте, колеги! Въпреки, че съм нов тук, от много време имам мераци да си взема алфа и смятам уикенда да гледам една 159 Q4 3.2 в Русе (някои от вас сигурно са я виждали в cars.bg). Та, понеже нямам толкова опит с тези коли, има ли някой колега от Русе, който също да дойде и да ми даде мнение за нея или направо сервиз, който да препоръчате? Разбира се, ще си заплатя нужната сума и в двата случая. Благодаря!
https://www.cars.bg/offer/c1995952

Тази ли е колега? Ако е тя ... какво по точно копуваш за 9к ? супер постна кола ... прекалено много са и тези пари
Успех !
alfa_romeo_forever is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2018, 16:52   #5
htrx
Младши алфист

Същата, да. Реално ме интересува комбинацията от Q4, 3.2 V6 и ръчни скорости. Действително щеше да е хубаво ако имаше двузонов климатроник, кожени и електрически седалки, но мисля, че съм готов да се простя с тези екстри за по-големия двигател и ако тази е добра, бих дал парите. Разбира се, винаги съм отворен за мнения и честно казано с удоволствие бих чул и твоето.
Old 15-05-2018, 17:15   #6
marin_mv
Запален алфист

marin_mv's Avatar

Quote:
Същата, да. Реално ме интересува комбинацията от Q4, 3.2 V6 и ръчни скорости. Действително щеше да е хубаво ако имаше двузонов климатроник, кожени и електрически седалки, но мисля, че съм готов да се простя с тези екстри за по-големия двигател и ако тази е добра, бих дал парите. Разбира се, винаги съм отворен за мнения и честно казано с удоволствие бих чул и твоето.
Доста е голичка горката, а и 2006г...никак не са и малко парите. По добре разгледай и други или изчакай да се появи нещо друго ако държиш да е бензин. Не, че съм фен на дизела, но си мисля, че 2.4JTDm Q4 с един приличен чип ще върви и повече, а и по-малко ще харчи.
Old 15-05-2018, 17:17   #7
Doctora88
Запален алфист

Така, като я гледам купуваш запазен външен вид, двигател на малко километри, ако е вярно това, но иначе е постна, като бобено зърно, но, ако не ти пука за екстрите и за това, че даваш 9000 за 2006-та?! давай аз бих изчакал и бих търсил след 2008-ма
Doctora88 is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2018, 18:19   #8
alfa_romeo_forever
Запален алфист

alfa_romeo_forever's Avatar

Quote:
https://www.cars.bg/offer/c2347521
Примерно

.. забележи колко екстри има ..
моето мнение е леко негативно като цяло за JTS моторите но щом ти харесва и искаш си направи кефа
alfa_romeo_forever is offline   Reply With Quote
Old 15-05-2018, 18:48   #9
htrx
Младши алфист

Да, действително се забелязва разлика с тази...
Нещата, които основно ме притесняват са амортизация на двигателя (да не е на супер много километри) и да е запазена. Колкото и суперлативи да съм чувал за дизеловите двигатели на алфа, не мога да си пречупя душата за тях - карал съм дизелови коли доста и след последната се отказах от това гориво, така че е малко принципен въпроса. Нямам проблеми да давам повече пари за по-голям бензинов двигател, дори и да не върви толкова.

Единствените проблеми, които виждам с тази, която прати са, че е на бая километри и е май само с предно задвижване (което не знам дали е проблем или плюс, честно казано ). Но с тази физиономия, колата бих я взел и комби, въпреки че не търся конкретно такова в момента.
Old 15-05-2018, 19:59   #10
acho_
Болен алфист

acho_'s Avatar

Дам, за русенската можеш да си сигурен, че последните 2-3 години не е въртяла километри. Горе-долу от толкова време се продава, първоначално беше от частно лице.
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules