Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT
Алфа Ромео 156/147/GT Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Closed Thread

Thread Tools Display Modes
Old 20-06-2016, 23:18   #1
MJ23
Запален алфист

Default Грешка Brake light failure?

Здравейте, колеги. Колата е 147 1.9 JTD.
Въпросната грешка - Brake light failure на какво се дължи? Доколкото разбрах трябва да е изгоряла крушка на стоповете, но от това, което видях си светят нормално. Грешката не седи постоянно, а като карам изскача през определен интервал от време.

Другото, което ме дрзни е, че задната ми чистачка не работи. И преди си правеше проблеми, но като я изтегля назад и въртеше на свободен ход се оправяше. Сега вече никак не иска дори и да тръгва да върти. Най-вероятно е нещо в моторчето, но какво може да бъде?

Благодаря!
MJ23 is offline  
Old 21-06-2016, 00:07   #2
Aleko777
започва да се пристрастява

за първата грешка провери габарити и или отзад стоп светлини

при задната чистачка обикновено са износени четки на моторчето - сменяш изгорелите неща и си ти !
Aleko777 is offline  
Old 21-06-2016, 06:21   #3
Alex_26
Хайдутин СЕЛЯНДУР KILLER

Quote:
Originally Posted by MJ23 View Post
Въпросната грешка - Brake light failure на какво се дължи? Доколкото разбрах трябва да е изгоряла крушка на стоповете, но от това, което видях си светят нормално. Грешката не седи постоянно, а като карам изскача през определен интервал от време.

Другото, което ме дрзни е, че задната ми чистачка не работи. И преди си правеше проблеми, но като я изтегля назад и въртеше на свободен ход се оправяше. Сега вече никак не иска дори и да тръгва да върти. Най-вероятно е нещо в моторчето, но какво може да бъде?

Благодаря!
Кофти контакт крушка, куплунг
Същото в четките за местоположение или на двигателя
Alex_26 is offline  
Old 21-06-2016, 07:49   #4
bat_borko_
Запален алфист

Чистиш крушките на стоповете от окиса и проблема изчезва.А за чистачката при мен беше влезнала вода в самото моторче незнайно как,свалих го ,разглобих го,изчистих оста на ротора сложих нова грес на зъбните колела и всичко си заработи
bat_borko_ is offline  
Old 21-06-2016, 08:40   #5
Strahil
Запален алфист

Strahil's Avatar

Quote:
Originally Posted by bat_borko_ View Post
.....А за чистачката при мен беше влезнала вода в самото моторче незнайно как,свалих го ,разглобих го,изчистих оста на ротора сложих нова грес на зъбните колела и всичко си заработи
При мен нямаше вода в моторчето, но самата ос беше леко клеясала и симптомите бяха точно като твоите. Направи това като колегата и трябва всичко да е ок.
Old 21-06-2016, 11:01   #6
monie

Като отвориш стопа, провери металните пластини ,който дават контакт на крушката .Те се държат с едни пластмасови пъпки , който с времето се чупят .Поне при мен беше така . Аз ги оправих , като им завих по една рапидка . Проври и кабелите на букста да няма , някой нагорял и да прави лоша връзка.
monie is offline  
Old 21-06-2016, 11:17   #7
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Напомням това, че стоповете се захранват директно от изходи на боди компютъра без външни релета и пр.

Поради това едно окъсяване на въпросните вериги в неподходящ момент (когато стоповете трябва да светят) може да доведе до необратимото дефектиране на съответните безконтактни комутатори в компютъра.

Най-добре е всякакви манипулации по тези вериги да се правят при изключен акумулатор.
Old 21-06-2016, 11:59   #8
Alexanderbb
Болен алфист

И преди сложните операции може да се погледне и ключето на педала на спирачката

Alexanderbb is offline  
Old 21-06-2016, 18:00   #9
Skipper

Панайоте, Brake light failure - виж си третия стоп, този който е на вратата багажника. Моя беше ЛЕД и бяха изгоряли 3-4 диода.
edit: А за моторчето на задната чистачка - отиваш тук https://goo.gl/maps/AyohUKQLLCA2 Автоморга само за италиански автомобили - главно Алфа 156 и 147 и си купи едно моторче за 5 лева 0878389994 е номера на моргата.

.
Skipper is offline  
Old 21-06-2016, 18:06   #10
eproHD
JACK DANIEL'S-SING.BARREL

eproHD's Avatar

Quote:
Originally Posted by MJ23 View Post

Благодаря!
Крушките на стоповете са двойни модел P21/5W
И ако изгори едната вътре се сещаш какво става
При пуснати фарове трябва да светят и като натиснеш спирачката някой да гледа отзад усилва ли се светлината на крушките !
За да ме разбереш едната жичка вътре е 5 вата/ а другата 21 вата когато натискаш спирачката
Attached Thumbnails
a.jpg  

.
eproHD is offline  
Old 21-06-2016, 18:40   #11
Skipper

Quote:
Originally Posted by eproHD View Post
Третия стоп не записва грешки ! Може да провериш това за да не спорим !!!
Или моята е била много специална или наистина го има Сменял съм крушките и на трите стопове - за левия и десния ми е излизала Brake Light Failure rear left и
Brake Light Failure rear right. За третия стоп грешката беше Brake light failure и наистина част от ледовете бяха изгорели.
Skipper is offline  
Old 21-06-2016, 18:55   #12
MJ23
Запален алфист

Здравейте,
от жегата ли от какво реших да почистя буксата и забравих да разкача акумулатора. Последствията са ясни - акумулатора замина. Ще се оправи ли със зареждане или трябва да купувам нов?

Дано да е само акумулатора да не съм направил някоя по-голяма беля...

.
MJ23 is offline  
Old 21-06-2016, 21:01   #13
MJ23
Запален алфист

Точно от акумулатора беше. Смених го с нов и всичко е наред.
MJ23 is offline  
Closed Thread
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules