Results 1 to 12 of 12

Thread: NQS not programed

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2018
    Location
    Devin
    Posts
    4

    Default NQS not programed

    Здравейте група! Приятно ми е да съм сред вас! Съвсем наскоро закупих автомобила си 147 жтд 1.9 115к.с. и се сблъсках с проблем, за който искам да ви помоля за помощ, та да разкажа какво се случва. Сядаш в колата даваш на контакт и всичко работи и светва, дисплея свети бледо и червеното осветление фоновото не е особено силно, палиш колата и всичко по таблото загася, само сигналните лампи светят, фоновите светлини и дисплейте не светят. На самото дисплейче е изписана следната грешка NQS not programed. Проверих бушоните, всички са здрави. Вързах колата с компютър не отчита грешки, но когато му дам тест осветление фоново и диплей светват перфе, махна компа и загасят.не знам какво да правя! Предишния собственик каза че без да иска е разменил + и - на акумулатора в опит да го зареди, и от там е станал тоя филм. Давайте съвети.

  2. #2
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Мисля че четох подобен въпрос скоро, както и да е.

    В повечето случай, когато се върже неправилно акумулатора, не се разминава без нещо да изгори. В твоя случай, нещо в боди компютъра, да е дало фира. Вземи от морга с опция да го върнеш и пробвай. Но изчакай ecotronic той е спеца по жички. Защото ако сменяш компютъра, ще имаш проблеми с ключа после. Абе филма е голям.

    Защо взе колата, като са ти казали че са 'вързали' грешно акумулатора? И ми е чудно, как е успял. Като сложиш наобратно акумулатора, не стигат кабелите до клемите.

  3. #3
    започва да се пристрастява dancho76's Avatar
    Join Date
    Jun 2018
    Posts
    79

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Мисля че четох подобен въпрос скоро, както и да е.

    В повечето случай, когато се върже неправилно акумулатора, не се разминава без нещо да изгори. В твоя случай, нещо в боди компютъра, да е дало фира. Вземи от морга с опция да го върнеш и пробвай. Но изчакай ecotronic той е спеца по жички. Защото ако сменяш компютъра, ще имаш проблеми с ключа после. Абе филма е голям.

    Защо взе колата, като са ти казали че са 'вързали' грешно акумулатора? И ми е чудно, как е успял. Като сложиш наобратно акумулатора, не стигат кабелите до клемите.

    Акумулатор с обратни полюси !!!

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Мисля че четох подобен въпрос скоро, както и да е.

    В повечето случай, когато се върже неправилно акумулатора, не се разминава без нещо да изгори. В твоя случай, нещо в боди компютъра, да е дало фира. Вземи от морга с опция да го върнеш и пробвай. Но изчакай ecotronic той е спеца по жички. Защото ако сменяш компютъра, ще имаш проблеми с ключа после. Абе филма е голям.

    Защо взе колата, като са ти казали че са 'вързали' грешно акумулатора? И ми е чудно, как е успял. Като сложиш наобратно акумулатора, не стигат кабелите до клемите.
    Едва ли си чувал, но да знаеш от мен, че акумулатора може да се зареди наобратно. И минусът да стане плюс
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2018
    Location
    Devin
    Posts
    4

    Default

    Подаван е ток от друга кола, така са разменили + и -.

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by Iurinatora View Post
    Здравейте група! Приятно ми е да съм сред вас! Съвсем наскоро закупих автомобила си 147 жтд 1.9 115к.с. и се сблъсках с проблем, за който искам да ви помоля за помощ, та да разкажа какво се случва. Сядаш в колата даваш на контакт и всичко работи и светва, дисплея свети бледо и червеното осветление фоновото не е особено силно, палиш колата и всичко по таблото загася, само сигналните лампи светят, фоновите светлини и дисплейте не светят. На самото дисплейче е изписана следната грешка NQS not programed. Проверих бушоните, всички са здрави. Вързах колата с компютър не отчита грешки, но когато му дам тест осветление фоново и диплей светват перфе, махна компа и загасят.не знам какво да правя! Предишния собственик каза че без да иска е разменил + и - на акумулатора в опит да го зареди, и от там е станал тоя филм. Давайте съвети.
    Направи диагностика на боди компютъра и виж в CAN info, какъв е статуса на dashboard node (NQS).


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Пловдив
    Posts
    534

    Default

    Дежурния празнословец, се разписа. Следвай съвета на ecotronic.

    П.П А обяснението на стария собстрвеник, че давали ток от друга кола, със свързани на обратно кабели, е малоумно. Нали се сещаш, че и другата кола ще го отнесе.

    dancho76, колегата не е казал, че са сложили такъв акумулатор. Не че не е възможно, то идиоти в магазините и сервизите бол.

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Подаването на ток с обратна полярност би могло да нанесе поражения по ел инсталацията само ако акумулаторът не го е имало или, ако е бил прекъснал.
    Едно от първите неща, което ще си замине в такава ситуация е диодната плочка на алтернатора.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    JACK DANIEL'S-SING.BARREL eproHD's Avatar
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    Roma-Milano-Sofia
    Posts
    1,653

    Default

    Мисля,че с един PROXY alignment този Instrument Panel (NQS) ще си дойде на място
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V M-JET 140hp 192A5.000,6 marce-DISTINCTIVE +SELENIA WR (WIDE RANGE) 5W-40 - временно спряна от движение....
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 20V 210CV

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by Ghostface86 View Post
    Дежурния празнословец, се разписа. Следвай съвета на ecotronic.

    П.П А обяснението на стария собстрвеник, че давали ток от друга кола, със свързани на обратно кабели, е малоумно. Нали се сещаш, че и другата кола ще го отнесе.

    dancho76, колегата не е казал, че са сложили такъв акумулатор. Не че не е възможно, то идиоти в магазините и сервизите бол.
    Напиши нещо интелигентно, не е срамно да си признаеш, че не знеш. За това сме тук знаещите и опитните за да научиш нещо. Попитай какво не ти е ясно и ще ти отговоря.
    Не всички, които се скитат, са изгубени.

  11. #11
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2018
    Location
    Devin
    Posts
    4

    Default

    И така,какво успях да направя! По препоръка смених боди компютъра, компютъра на мотора, имобилайзера с ключ. Филма си е същия, на контакт,свети, запалиш и няма никой! Какво да търся хора?

  12. #12
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Таблото с уредите. По-горе те попитах за статуса му (dashboard node) ама ти си сменяш наред.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •