Results 1 to 14 of 14

Thread: Blue & Me Nav pinout

  1. #1
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default Blue & Me Nav pinout

    Колеги, някой има ли схемата с пиновете на тази джаджа? Става дума за пълната схема, не само тази за CAN и USB порта.

    Благодаря предваритрлно.

  2. #2
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  3. #3
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Благодаря, чел съм я, но не намерих нищо. Става дума за модулчето до плафона с микрофона. При повечето коли там има падащо чекмедже за очила, докато на мен ми попадна такова с три копчета: SOS, info и nav. Свързано е с блу енд ми модула някак си. Може би elearn или нещо от сорта ще помогне по отношение на схема, но го нямам.

    Ей го фашагата накрая показва как е при Фиат:

    https://youtu.be/pl94ZR1tbyA
    Last edited by DMS; 07-09-2018 at 17:34.

  4. #4

    Default

    Тука вече, мисля че колегата ecotronic трябва да се намеси
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  5. #5
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Колеги, съжалявам, че се намесвам в темата, но Аз имам модул с кабелите и всичко останало и търся някой който да ми помогне със свързването. Ако на някой му се занимава може да ми пише.
    Поздрави.
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

  6. #6
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    В темата към която колегата DiStefano постна линк, я има всичката необходима информация. В т.ч. и схемата от E-learn:



    и pinout - та:



    В случай че нямате микрофон при огледалото, винаги може да се добави такъв (G010 на схемата).


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  7. #7
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    bobi_kz, още ли никой не ти е помогнал? Драсни на лично да се пробваме със свързването и да пием по бира.

    ecotronic, благодаря за схемата но не ми помага. Гледал съм я няколко пъти. Може и да бъркам или да изпускам нещо. Трябва ми схемата на свързване на модула със SOS, info и nav. Alfa No.: 1560785020. Интересно ми е също и на какъв принцип функционира SOS бутона. Подава команда към GPS антената чрез излъчване? Към кого? Застраховател?



    https://www.youtube.com/watch?v=fdB8GXOsv2c
    Last edited by DMS; 09-09-2018 at 16:17.

  8. #8
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Да разбирам, че на теб ти трябва схема и евентуално описание на връзките на това от снимката?

    Мисля, че в E-learn такава схема няма.

    Има само описание на връзките на конкретни компоненти (конекторите) от нещото (G010), примерно - бутон за отваряне на багажника, парктроник, осветление и пр.

    На схемата, касаеща B&M модула, интересен е само микрофонът. Цялата останала комуникация се осъществява по can шината (най-вероятно и комуникацията за която питаш).

    За бутона SOS няма подробно описание. Описана е само връзката му с навигацията.

    Силно ще се учудя, ако GPS антената се ползва за излъчване. По-скоро телефонът се ползва за известяване и може локално да се логват GPS координати при определено събитие.

    Накратко - мисля, че схемите и описанието от онзи линк са всичко необходимо за подкарването на B&M модула.

    PS:

    SOS функцията, както и всичко свързано с B&M бизнеса, е описано тук.
    Last edited by ecotronic; 09-09-2018 at 18:24.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  9. #9
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    На B&M модула виждам две букси за коаксиален кабел (ако така мога да се изразя), което значи че другата е за GSM. Което от своя страна потвърждава написаното в пдф-а за изпращане на SMS при събитие с GPS координати, получаване на обаждане и т.н. В случая ако бях уговорил немеца да ми изпрати и буксите към B&M модула, USB-то и въпросният SOS модул, щях да видя кое къде влиза като цветове, но... здраве да е. Колата и без това вече е пусната в шредера. Ако тази функция е активна само докато колата е в гаранция, тогава съвсем се обезмисля цялата операция. Благодаря все пак. Дано имам късмет с прокси конфигурацията. )

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Доколкото разбирам, SOS услугата е платена и вероятно е полезно нещо в белия свят.

    У нас, се съмнявам да има някаква полза от този бутон.

    Активирането най-вероянто си е най-обичайното прокси подравняване, при което модулът се разпознава и бизнесът тръгва.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    За България вероятно да... За съжаление. В интерес на истината преди година се прибирах с едно BMW Е91 от Хамбург, но не ми достраша да натисна копчето. Имаше такова. Две седмици след прибирането в България светна на дисплея такава иконка. Явно си е работило и усети че колата не я чака нищо добро. Най-интересното е че по време на път в Германия и Австрия получавах новини за пътната обстановка и това не беше от радиото. Много деликатно се намаляваше звука и говореше някакъв бастун... Абе изпипана работа... Явно по GPS подаваха инфо.

    Има ли някъде списък с гласовите команди на BM модула? Отнасят се само за Bluetooth и USB или изпълнява и други функции?
    Last edited by DMS; 09-09-2018 at 20:25.

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2012
    Location
    Русе
    Posts
    256

    Default

    Колеги, а някой има ли идея от къде може да се намери карта за това нещо, ако не за БГ, поне Гърция и Румъния. СЪмняваме ме картите за голямата навигация да са съвместими. Рових в полския форум, ама там само за Полша има

    ---------- Post added at 13:30 ---------- Previous post was at 13:28 ----------

    Quote Originally Posted by DMS View Post
    Има ли някъде списък с гласовите команди на BM модула? Отнасят се само за Bluetooth и USB или изпълнява и други функции?
    Като му кажеш HELP или HILFE, зависи на кой език си и то ти изрежда възможните команди. Като спре да говори, говориш ти. Доста добре разпознава

  13. #13
    ***DNB-PSY-GOA*** DMS's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Sofia
    Age
    35
    Posts
    426

    Default

    Аз не успях да се справя с прокси процедурата, макар и да спазвам указанията, но ако третият коментар от полската тема е верен, то значи ми трябва ГПС антена...

    Странно, но може би факт. Голяма занимавка е с различните номера на модули. Над 10 са разновидностите през годините и то без значение от нивото на изпълнение.

    "Let me add some information:

    1. If you find a navigation system (Blue & Me NAV) that matches your car (according to the above), then you can boldly buy And the whole thing will work You will need a GPS antenna with a HRS GT-5 (for example, with allegro for about 30-40zł). I mounted the antenna under the grill of the central air intake.

    Read more: http://www.forum.alfaholicy.org/zrob_to_sam/132601-_159_instalacja_blue_.html?language=en#ixzz5RqB4pp mZ"


    ПП: Тук има ли нещо подходящо?

    http://www.blueandme.net/blueandme/index.aspx/

  14. #14
    Запален алфист bobi_kz's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Казанлък/София
    Age
    35
    Posts
    883

    Default

    Понеже напоследък с тоя вирус ми се отвори доста свободно време, а чарколъците така си ми стоят вкъщи на някой от София занимавали му се да се пробваме да го вържем тоя модул? Пояснявам, че имам снопа с кабели от модула заедно с буксата, usb, mic. и т.н това което трябва да се направи според мен е само да се върже към радиото. Кабелите и всички др. неща аз ще си ги прекарам по колата
    -------------------------------
    ALFA ROMEO 146 1.8 Twin Spark with head from QV - EX
    ALFA ROMEO 159 1.9 JTDm 16V , 150+++

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •