Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфи на ГАЗ
Алфи на ГАЗ Тук пишете всичките си проблеми, впечатления, въпроси и други свързани с Алфите на газ и метан.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 13-04-2013, 00:42   #16
robygas
обикновен газаджия

robygas's Avatar

Quote:
Originally Posted by code View Post
Гледай сега ако си търсиш начин да я сложиш на газ ще я сложиш, това се опитвам да ти кажа Иначе разликите са ясни - същия двг с друга глава. След като се прецакват на бензин, аз бих търсил вариант да я изтряскам само на газ, пък който го е страх от мечки не ходи в гората
Нали номера е да не ги прецакваме зорлем
А като стане по други причини няма проблем...прави се по най елементарния начин. Изпарител, плочка и на шосето
robygas is offline   Reply With Quote
Old 13-04-2013, 09:01   #17
code
код "Счупена стрелка"

code's Avatar

Quote:
Originally Posted by robygas View Post
А като стане по други причини няма проблем...прави се по най елементарния начин. Изпарител, плочка и на шосето
Точно това се опитвам да обясня, който си е купил JTS e наясно, че газификацията е проблем, и аз вместо да чакам да измислят мегаяката газова специално за Алфа(скоро няма да стане, даже никога щото след още някоя година газовата ще струва повече от колата) и да губя по 2 бона на година от гориво, бих си търсил вариант. Ако се намери начин да пали на газ, изобщо няма да се замисля. А такъв начин задължително има щото съм имал коли, дето съм ги палил на газ от снега.

156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
"Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"
code is offline   Reply With Quote
Old 13-04-2013, 15:58   #18
vlalov
Запален алфист

Quote:
Originally Posted by code View Post
Гледай сега ако си търсиш начин да я сложиш на газ ще я сложиш, това се опитвам да ти кажа Иначе разликите са ясни - същия двг с друга глава. След като се прецакват на бензин, аз бих търсил вариант да я изтряскам само на газ, пък който го е страх от мечки не ходи в гората
едно е да сложиш газ, друго е да работи както трябва.
Old 13-04-2013, 16:57   #19
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

За JTS-а за мен газифицирането означава LPDI. а дали ще се ползват същите инжектори или ще се сменят с други -това не е от значение. Другото там с нам колко цикъла газ и нам колко бензин - това е несериозно.

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)
ecotronic is online now   Reply With Quote
Old 13-04-2013, 21:09   #20
vlalov
Запален алфист

Quote:
Добре де Роби, като гледам схемата на Виале особенноста е в горивния селектор на горивото - сменя подаването към ПВН от бензин към газ и обратното.
Хипотетично, ако се монтира такъв превключвател или тотално се елиминира бензиновия резервоар и на бензинопровода се закачи газова бутилка, какво още е нужно да се направи като оборудване по системата.
Наистина не вдявам - има горивна система, байпасваш с алтернативна такава, газта минава през помпата за високо налягане към инжекторите. Има ли вероятност да се прецака нещо при изгарянето - катализатори, ламба сонди и прочие. Каква е функцията на газовото ЕКУ в случая че трябва да се байпасне към бензиновото - ако ръчно превключваш горивата ще се шашка бензиновото ЕКУ ли какво се случва? Реално така като се замисля ми трябва газова бутилка с помпа за ниско налягане 5-6 бара, газопроводи и превключвател на горивото, плюс ефективен филтър за газта.Без ЕКУ и други простотии.
Честно, не вдявам какво се случва .
Е за тая картинка говоря:
http://www.vialle.nl/producten/lpdi.html?L=1

.
vlalov is offline   Reply With Quote
Old 14-04-2013, 23:01   #21
robygas
обикновен газаджия

robygas's Avatar

Няма начин как да работи без газов компютър. Времената на впръскване са различни.
Old 15-04-2013, 15:33   #22
vlalov
Запален алфист

Quote:
Няма начин как да работи без газов компютър. Времената на впръскване са различни.
Идеята е да се работи само с бензинови инжектори, техните времена се управляват от ЕКУ-то и наличните датчици.
Ако е по-бавно горенето ще има по-кратки времена за впръскване.
И на бензин и на газ ще е така.
Доколкото премислях и четох тук таме, проекта е изпълним като има нужда от бутилка с помпа - 5/8 бара.
Подобна система е на китайците от Ловеч но без газ инжектори, газ Еку, само разпределител да обръща на газ и обратно. И евентуално клапан за високо налягане който да пази бутилката да не думне при вдигане на такова.
И понеже газта е по-суха, има ли вероятност да се прецака ПВН която нагнетява до 100-110 бара газта преди инжекторите.
Old 15-04-2013, 22:58   #23
robygas
обикновен газаджия

robygas's Avatar

Не съм запознат с материята детайлно колега. Знам, че има проби и в Русия и в Англия. Предлагат се различни варианти и проекти, но какъв е практическия момент не знам.
Голяма част от разработките все пак са някаква тайна и не всичко излиза наяве, така, че не мога да дам компетентно мнение по нещо което не съм виждал как работи.
От много години стремежа е да се направи максимално опростена уредба която да ползва оригиналните системи в автомобила и да е приложима при всички автомобили, но може би комерсиализацията пречи на налагането на такава.

Факт е обаче, че допреди 6-8 години освен Холандия, Италия Русия и България никой друг не мислеше за пропан-бутан. Сега всички мислят и произвеждат по цял свят. Скоро може би всичко за което говорим ще е съвсем реално.
Old 18-04-2013, 21:46   #24
didod
Обикновен Алфа потребител

didod's Avatar

Smile

С наш'то подобие на гориво всичко може да се (и се) скапва. Доста по-рано от предвиденото.
Old 23-01-2014, 00:07   #25
don_pepone
Пишман Газаджия

don_pepone's Avatar

Пичове има ли някакво развитие около газифицирането на JTS моторите и по-точно на 2.0 166 коня? Гледам напоследък алфи из обявите с ГИ слагани (по данни на продавачите-автокъщи предимно) в чужбина,но незнам подробности. Дали има вариант да се подкара ГИ с ОБД2 примерно и така колата да си джътка на газ без проблем. Само ме притеснява кво ще се случи с бензиновите инжектори....
don_pepone is offline   Reply With Quote
Old 27-04-2014, 19:47   #26
mordohy
чичка с очила и шкембенце
Член на клуба

mordohy's Avatar

Понеже ровя в момента по газовите раздели, та видях тука какво сте писали. За малко вместо Фиата да взема едно Митцубиши с директно впръскване на бензина, та ето накратко, какво са здробили колегите:
Първо е само един-единствен джип с поставена газова и след многото бъзици най-накрая поздравяват колегата, че изобщо се е справил с проблема. Той е свалил дюзите и е затапил отворите с направени на струг тапи. После е сложил обикновенна газова и си я кара така. За бензин-забравете. Някой го съветваше да си свали и бензиновата помпа, че и тя е пет кила....
Бяха дошли до извода, че при икономичността на директното впръскване и примитивизма на газовата е пълна глупост газифицирането.
Old 06-07-2014, 00:08   #27
Frentzen
Младши алфист

Напълно и много точно казано, От личен опит знам, колегата е абсолютно прав.
Frentzen is offline   Reply With Quote
Old 14-07-2014, 23:39   #28
t0shet000
Запален алфист

t0shet000's Avatar

Quote:
Originally Posted by vlalov View Post
Най-доброто решение е на Vialle, но предлагат само за VAG автомобили - алфа Йок.
Колега абсолютно не си прав. Моята 147-ца е с Виалле течна фаза, която е слагана в холандия още през 2008г. Работи префектно все още няма никакви проблеми. Впръскването е директно през инжекторите за бензина. Единственото което я скапва е скапаното гориво при нас като се налага профилактика за около 60лв на около 20000 км. До колкото знам новите версии имат възможност да се настроят и да палят директно на газ както и много други функции и глезотии. Цената на инжекциона е 1200 лв на цилиндър !!! Като крайна цена с монтажа се калкулира на около 5400лв за 4 цилиндров мотор. Има си версия измислена специално за ТС на алфа. Само че всеки сам си преценява има ли смисъл от такава инвестиция.
Old 15-07-2014, 00:10   #29
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Quote:
Originally Posted by t0shet000 View Post
Колега абсолютно не си прав. Моята 147-ца е с Виалле течна фаза, която е слагана в холандия още през 2008г. Работи префектно все още няма никакви проблеми. Впръскването е директно през инжекторите за бензина. Единственото което я скапва е скапаното гориво при нас като се налага профилактика за около 60лв на около 20000 км. До колкото знам новите версии имат възможност да се настроят и да палят директно на газ както и много други функции и глезотии. Цената на инжекциона е 1200 лв на цилиндър !!! Като крайна цена с монтажа се калкулира на около 5400лв за 4 цилиндров мотор. Има си версия измислена специално за ТС на алфа. Само че всеки сам си преценява има ли смисъл от такава инвестиция.
Говорим са системи за директно впръскване в горивната камера на течна фаза (LpDi), подобно на принципа на JTS мотора.

На този етап Vialle произвеждат системи за тези марки и модели автомобили.

AR все още не е измежду тях.

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)
ecotronic is online now   Reply With Quote
Old 14-01-2015, 19:25   #30
кученцетоОгиитаткоДоги
Старши алфист

кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar

Колеги моят туинс парк е с Lpi инжекцион,купих го от Холандия с цел продажба в бг,колата е супер но в България се подиграват с мен изкат да ми дадат 2000 лева за нея.То само Lpi-то е 5000 лева минимум.За това реших да си я задържа.Пали директно на газ,какво да кажа,Lpi-то няма нищо общо с газовите боклуци за по 1000 лева които се предлагат при нас.
кученцетоОгиитаткоДоги is offline   Reply With Quote
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфи на ГАЗ « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules