Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 166
Алфа Ромео 166 Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 11-01-2019, 04:04   #1
Niki96
Запален алфист

Default Въпрос за 166/GTV

Днес разгледах обявите , спрял съм се на v6 2-ка турбо .. но не мога да преценя каква кола да взема 166 или GTV.. като цяло каква е разликата между двете коли като окачване и коя е с по-издържливо окачване спрямо моето агресивно каране .. има ли разлика в скоростните кутии на GTV и 166 защото никъде не намерих информация за това какво масло използва този двигател и колко литра навсякъде пишат 10 на 60 около 4.2 литра но не мисля че V образен двигател ще се чувства добре с толко малко масло и най-важното къде са слабите места на тези двигатели и лесни/удобни ли са за ремонт ? Извинявам се много ако не съм оцелил раздела ...
Niki96 is offline   Reply With Quote
Old 11-01-2019, 08:06   #2
Trenkata
Запален алфист

Trenkata's Avatar

Ми грешна информация,масло събира 7.3л.Това с агресивното каране искрено ме разсмя.Двете коли са коренно различни първо трябва да решиш какво искаш,седан или купе.За 166 има доста писано потърси малко и ще видиш.
Old 11-01-2019, 10:08   #3
Read
Запален алфист

Тоя мотор е пълен мъртвец и агресивно каране с него няма да има дълго щото е и пълен боклук.
166 е тежък комфортен седан.
GTV-то е спортно купе и има едно от най-сложните задни окачвания където съм виждал.
Read is offline   Reply With Quote
Old 11-01-2019, 11:39   #4
Speeder
Boxer maniac

Speeder's Avatar

Quote:
Originally Posted by Read View Post
Тоя мотор е пълен мъртвец и агресивно каране с него няма да има дълго щото е и пълен боклук.
166 е тежък комфортен седан.
GTV-то е спортно купе и има едно от най-сложните задни окачвания където съм виждал.
Я, понеже и на мен ми е интересно, кажи какви са конструктивните му недостатъци на този мотор.
Защо е пълен боклук?

От една страна, имам приятел, който кара ГТВ с тоя мотор от 10 години поне, без никакви проблеми. Даже върви супер яко

От друга, виждам доста 2.0 Турбо по моргите, но предполагам е защото просто в Италия ги има в повече.

Отделно, цените на GTV 2.0 V6 Turbo в Италия се движат от около 4-5000 евро до над 10000.

Та, нека който знае детайли и факти за този мотор да сподели.

www.ClassicCar-bg.com

.
Speeder is offline   Reply With Quote
Old 11-01-2019, 13:55   #5
smc
започва да се пристрастява

smc's Avatar

Този мотор е бил предназначен за италианския пазар. Застраховките или данъците се определяха от кубатурата там и затова не е разпространен другаде. При фейса на 166 отпада като опция този мотор. Най-добре си вземи и двете
Old 11-01-2019, 18:06   #6
Niki96
Запален алфист

Quote:
Originally Posted by smc View Post
Този мотор е бил предназначен за италианския пазар. Застраховките или данъците се определяха от кубатурата там и затова не е разпространен другаде. При фейса на 166 отпада като опция този мотор. Най-добре си вземи и двете
Ясно ми е че 166-цата е нещо като Е класата на мерцедеса .. интересно ми е как влияе разликата в двете шасита между 166 и GTV .. какви са тези проблеми при окачването на GTV.. бригадира ми от работата сподели че е нещо като 159 .. в пъти е по здраво като окачване от 156 и GT и заради това ги изключих като опция .. изцяло съм се насочил към турбо бензин .. не държа да е с брутална максимална скорост но да е страшно динамична като каране , а не като чистия дизел да подадеш газ, да изпушиш една цигара докато вдигне евентуално 100 пък ако катеря Петрохан не ми се иска да връщам от 5-та на 3-та . За това исках да знам има ли осезаема разлика в килограмите , тъй като купето е по леко .. като разход градско (например София) какъв разход дава този мотор и защо да е мъртвец ? Преди седмица ме повозиха в кола с този мотор само че ремап ст на около 240 коня на колелата .. дори не усетих кога вдигна 230 ... но в стокова такава не съм се качвал още но не вярвам да е кой знае каква разликата.. на първо време не обмислям да правя “подобрения” от сорта на ремапи / кукери к т.н .. други ми казваха че е много здрав мотор също и че не цапал тйрбината .. явно има две мнения .. като цяло май ще се наложи да си я взема и да си чупя главата .. сега съм със 159-ка спорт вагон 1.9 150 .. определено по компактната кола ще ми върши работа , като цяло ще се ползва за “евридейка” но държа да е с точно този мотор заради хубавите отзиви и заради това че са предпочитани за тунинг (ако някой ден ми след е просто да сътворя нещо подобно). Та сега като се замисля май клоня към GTV-то .. беше ми интересно какви проблеми създава този мотор при това купе както и при 166 но май няма да е 166..
Niki96 is offline   Reply With Quote
Old 12-01-2019, 18:29   #7
Boby
Moderator

Boby's Avatar

Quote:
Originally Posted by Niki96 View Post
Днес разгледах обявите , спрял съм се на v6 2-ка турбо .. но не мога да преценя каква кола да взема 166 или GTV.. като цяло каква е разликата между двете коли като окачване и коя е с по-издържливо окачване спрямо моето агресивно каране .. има ли разлика в скоростните кутии на GTV и 166 защото никъде не намерих информация за това какво масло използва този двигател и колко литра навсякъде пишат 10 на 60 около 4.2 литра но не мисля че V образен двигател ще се чувства добре с толко малко масло и най-важното къде са слабите места на тези двигатели и лесни/удобни ли са за ремонт ? Извинявам се много ако не съм оцелил раздела ...
В тази тема http://clubalfaromeo.com/forum/showt...65#post1555365 ще видиш всичко което съм правил по колата с цени за почти 160000км. В момента е на 304000. 99% от тези 160000 са изминати на газ. Никакъв проблем с мотора за тези километри заради газовата. Мотора има проблем с износване на повдигачите и лагрите на коляновия вал ако се ползва скапано масло и не се сменя на време. Аз ползвам 10/60 Валволин за лятото и 5/50 Валволин за зимата. От скоро карам на бензин и разхода градско в София в момента е около 14/100. Пролет и есен когато е големия трафик и задръствания стига до 17/100. Извън града спокойто каране е около 8/100. Магистрала при 120-130 около 9-10/100. В никакъв случай не е тромава колата. Ангренажния компрект представлява един обтегач и ремък. Обща цена от 160лв. За мен това е най-подходящия двигател за 166 от бензиновите.
Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
Boby is offline   Reply With Quote
Old 12-01-2019, 19:15   #8
Scrapera
Болен алфист

Scrapera's Avatar

Боби май е единственият, който е сцепил от каране въпросният двигател, и мисля, че само неговото мнение може да е меродавно.
Аз съм карал V6 Turbo в GTV, и ми направи впечатление, че тръгва прекалено късно, над 4700об, но там е с инжекцион МЛ4.1.
Бих избрал 166 - с новият инжекцион, и много по-достъпен за обслужване двигател, в много по-голям кош.
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 166 « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules