Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфи на ГАЗ
Алфи на ГАЗ Тук пишете всичките си проблеми, впечатления, въпроси и други свързани с Алфите на газ и метан.

Thread Tools Display Modes
Prev Previous Post   Next Post Next
Old 12-10-2017, 20:25   #1
KoRny
пристрастен

KoRny's Avatar

Default Обикновена газова на 2.4 jtd ?

Колеги днес видях Ауди А4 1.9 TDI помпа-дюза 101к.с. с обикновена газова уредба Момчето набързо ми разказа-платил е 400 лв,пропан-бутана се подава след дебитомера и като цяло колата е вдигнала около 20 коня ,разхода на нафта му е било близо 8/100 преди ,сега му е около 5-5.5л/100к и около лев и нещо газ на 100км. Силно се замислям за такава система и за мен -20 000км годишно правя и със сегашния разход от 6 до 7л/100км ,мисля че добре ще се отрази на джоба..Монтира се на педала на газта от рода на стоп-машинка да прекъсва пропан-бутана на празен ход.Интересно ми е какво става в режима от 1000 до към 1800 оборота (преди да надува турбината сериозно -нямам геометрия ) и в режима от 2000 до 3500 оборота да кажем ,защото количеството на пропан-бутан не се регулира пусне ли го ел,клапана?Някой слагал ли е на JTD досега ?

П.п. Надявам се да има само компетентни мнения без наизустени дочути крилати фрази относно газовите уредби и дизела

Alfonso 156 2.4 140 -new breed
KoRny is offline   Reply With Quote

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфи на ГАЗ « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules