Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфи на ГАЗ
Алфи на ГАЗ Тук пишете всичките си проблеми, впечатления, въпроси и други свързани с Алфите на газ и метан.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 12-10-2017, 21:25   #1
KoRny
пристрастен

KoRny's Avatar

Default Обикновена газова на 2.4 jtd ?

Колеги днес видях Ауди А4 1.9 TDI помпа-дюза 101к.с. с обикновена газова уредба Момчето набързо ми разказа-платил е 400 лв,пропан-бутана се подава след дебитомера и като цяло колата е вдигнала около 20 коня ,разхода на нафта му е било близо 8/100 преди ,сега му е около 5-5.5л/100к и около лев и нещо газ на 100км. Силно се замислям за такава система и за мен -20 000км годишно правя и със сегашния разход от 6 до 7л/100км ,мисля че добре ще се отрази на джоба..Монтира се на педала на газта от рода на стоп-машинка да прекъсва пропан-бутана на празен ход.Интересно ми е какво става в режима от 1000 до към 1800 оборота (преди да надува турбината сериозно -нямам геометрия ) и в режима от 2000 до 3500 оборота да кажем ,защото количеството на пропан-бутан не се регулира пусне ли го ел,клапана?Някой слагал ли е на JTD досега ?

П.п. Надявам се да има само компетентни мнения без наизустени дочути крилати фрази относно газовите уредби и дизела

Alfonso 156 2.4 140 -new breed
KoRny is offline   Reply With Quote
Old 13-10-2017, 00:25   #2
don_pepone
T.S. Присмехулник

don_pepone's Avatar

става да, правено е на няколко коли над които имам наблюдение.
Нещата са така както си ги описал.
газта се засмуква от мотора и колкото повече засмукване има толкова повече газ влиза, без значение дали е в режим на бууст или атмосверен. Трябва дасе внимава да не се преобогати че лошо. добре е да се настрои и в движение да се гледа какво става с смесите с диагностика или широколентова сонда.
На една Лагуна 2.2 дизел и приплъзна съединителя като я обогатиха яко на 4та с много газ. Като цяло коалта върви осезаемо повече заради богатото и одобрено изгаряне, понеже газта изгаря 100% и помага на нафтата да изгори по добре.

П.С сори за офтопика ама не се сдържам да кажа че така поне може ида има парно зимата и при дизелите
don_pepone is offline   Reply With Quote
Old 13-10-2017, 00:54   #3
KoRny
пристрастен

KoRny's Avatar

А относно разхода има ли финансов смисъл или само повишението на мощността?Наистина ми се събират много километри и ако и тва не помогне ще скачам на 1.4 TDI 3 цилиндровата сенокосачка-там разхода е ясен,че е около 4/100..

Alfonso 156 2.4 140 -new breed
KoRny is offline   Reply With Quote
Old 13-10-2017, 04:51   #4
dhtj
Старши алфист

dhtj's Avatar

Ще помогне за разхода, но зависи как караш.

Аз имам приятел, който има сервиз за газови уредби за дизели. Говорил съм си с него, казва че 90% от работата им е с бусове.
И газовата работи само извънградско, като ценовото изражение е с 30-40% по-нисък разход в лева. Градско каза че карат само на нафта, не го разбрах защо.

Може да пробваш, но се замисли, че газовата иска топъл антифриз за изпарителя, а дизела загрява бавно, т.е. като запалиш колата зимата, първите 10-20 км ще караш на нафта, докато загрее антифриза. Има смисъл само за дълги разстояния.
Old 13-10-2017, 10:49   #5
Alex_26
Хайдутин СЕЛЯНДУР KILLER

Мдааа, обогатиш ли малко повече с газ и оставаш без двигател. Освен това при дизелите нямаш засмукване. Там има дюза, вкарваща газ с по-високо налягане от това в колектора, Сещай се защо.
Alex_26 is offline   Reply With Quote
Old 13-10-2017, 18:31   #6
dhtj
Старши алфист

dhtj's Avatar

Може и преди турбото да се подава, там има вакум.
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфи на ГАЗ « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules