Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT
Алфа Ромео 156/147/GT Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 05-03-2018, 10:01   #4021
lubo_red
Старши алфист

lubo_red's Avatar

Аз мажа морска грес на полиуретанови те тампони.Има ли смазка са "вечни".
Продавам Алфи на части!
lubo_red is online now   Reply With Quote
Old 05-03-2018, 10:02   #4022
Alex_26
Хайдутин СЕЛЯНДУР KILLER

Quote:
Originally Posted by lubo_red View Post
Аз мажа морска грес на полиуретанови те тампони.Има ли смазка са "вечни".
Мда, ама мазането не е лесничко
Alex_26 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-2018, 11:06   #4023
lubo_red
Старши алфист

lubo_red's Avatar

Quote:
Originally Posted by Alex_26 View Post
Мда, ама мазането не е лесничко
Слагам гресьорки на носача преди да го монтиран.
След това процедурата става за 5м
Продавам Алфи на части!
Old 05-03-2018, 11:15   #4024
Alex_26
Хайдутин СЕЛЯНДУР KILLER

Quote:
Originally Posted by lubo_red View Post
Слагам гресьорки на носача преди да го монтиран.
След това процедурата става за 5м
Звучи добре.
Alex_26 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-2018, 11:32   #4025
lubo_red
Старши алфист

lubo_red's Avatar

Quote:
Originally Posted by Alex_26 View Post
Звучи добре.
Става много лесно и бързо.След това спестява много време за обслужване.
Продавам Алфи на части!
Old 06-03-2018, 06:26   #4026
lordliness
Скитник

lordliness's Avatar

Quote:
Originally Posted by eproHD View Post
Хората от VEMA са го измислили :
Изчаках малко да видя дали на някой ще му направи впечатление. Няма чертеж на тези детайли и е трудно да се каже, но смазката трябва да достига централния щифт. Там е въртенето, износването и скърцането. За целта трябва да е разпробит и гумения тамон. Ако е разпробит само метала и смазването е от външния край на тампона, освен че всичко се обезмисля не е и правилно. Тампона може да се пробие, но ако отвора се размести пак всичко се обезмисля
Old 06-03-2018, 09:31   #4027
lubo_red
Старши алфист

lubo_red's Avatar

Quote:
Originally Posted by lordliness View Post
Изчаках малко да видя дали на някой ще му направи впечатление. Няма чертеж на тези детайли и е трудно да се каже, но смазката трябва да достига централния щифт. Там е въртенето, износването и скърцането. За целта трябва да е разпробит и гумения тамон. Ако е разпробит само метала и смазването е от външния край на тампона, освен че всичко се обезмисля не е и правилно. Тампона може да се пробие, но ако отвора се размести пак всичко се обезмисля
Вади се фтулката на тампона и тогава се дупчи и слага гресьорки.Аз така ги правя по този начин греста стига до фтулката.Това е целта.
Продавам Алфи на части!
Old 09-03-2018, 23:43   #4028
Tasho
Старши алфист

Tasho's Avatar

Здравейте, колеги! От днес освен 166 имаме си вече и 147. Имам няколко питания относно нея. Двигателя е 2.0 TS и на първо четене ми прави впечатление добрата динамика. Колата започва да ускорява от около 1500 об/мин, а 166 от 2500 -3000. Но явно това е заради разликата в килограмите. Та по същество:
1. В менюто на дисплея на сървис ми изписва следващо обслужване след 12 556км - утре ще сменям маслото и да попитам как се нулира.
2. В друго под меню има - спирачна течност Tutela, engine oil - Selenia 10w 40. Това са препоръчителни или просто са въведени при обслужването и ако са въведени как могат да се редактират.
3. Лампа за маслото не виждам никъде, предполагам , че когато дам на контакт изписва services chek и после OK това е нещо свързано с маслото и с цялостното състояние на системите за управление на двигателя.
Алфа Ромео 166 2.0 t.s. -99
Tasho is offline   Reply With Quote
Old 13-03-2018, 16:05   #4029
bulgarina
Младши алфист

bulgarina's Avatar

Здравейте съфорумници, имам няколко въпроса към запознатите, ако може да ми помогнат, въпреки, че единият въпрос ще съм го задавал вече 3-пъти. Колата е Алфа ГТ.
1. Ел. стъклата не работят правилно. Дясното си работеше, но ми го прецакаха в един сервиз и сега не иска да се сваля и качва при отваряне и затваряне на вратата. Лявото не иска да се вдига като го сваля (въте при него е паднало нещо защото чувам как жули). След обучение се оправят и двете, НО като изгася колата и запаля пак, пак се прецакват. Въпроса ми е лявото възможно ли е защото има някакъв боклук вътре това да е проблема и защо след обучение не запомня. И за дясното същото при обучение всичко е наред, след като изгася и запаля пак не работи правилно.
2. Дясната ми врата леко хлътва на долу при отваряне (леко е но се усеща). Отново след като я закарах на сервиз ми дойде този проблем. Въпросът ми е от пантите ли е нещо и може ли лесно да се оправи та да се опитам аз или си е трудоемко.
3. Левият ми габарит не свети въпреки, че смених крушката. Тоест един път свети един път не, като ми изписва грешка на борда. Имали ли сте такъв проблем и от какво може да е. Пак казвам не е от крушката.
Благодаря предварително.

.
bulgarina is offline   Reply With Quote
Old 13-03-2018, 16:41   #4030
Ghostface86
Запален алфист

@Tasho, Сервизния интервал се сменя чрез multiecuscan. Тоест поискай тия в сервиза, да ти го променят. А ако имаш програмата, можеш сам да си го направиш.
Това което си прочел, е препоръчителните течности, дето трябва да ползва. Дали ще слагаш такива, си е твоя решение.
Няма лампа, ако си с големия дисплей на таблото. Ако има проблем с налягането му, ще ти изпише на диплея и ще светне символа.
@bulgarina Отиваш в тоя сервиз с приятели и носите със себе си малко винкел. И да си оправят бакиите, дето са ти натворили. Има спецове по жички тук, ще ти дадът съвет.
габарите провери фасунката и кабела, при мен го прави тоя номер на заден стоп. Ама все не ми остава време да презапоя кабела, знам какъв му е проблема. Прекъсва масата там, защото се е разстопило.
Ghostface86 is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2018, 15:01   #4031
pace
Старши алфист

pace's Avatar

Нещо момци се заглеждам по 156 1,9jtd 105 hp но тая кола е пълна мъгла за мене,как е като поддръжка тоя мотор и окачването на тоя туч,знам само,че ще е в пъти по-зле от 155-цата но колко точно
Old 14-03-2018, 18:12   #4032
Zlobich
Пай се ...

Zlobich's Avatar

Драма са горните носачи, маторя е курав, турбината също. Общо взетето това, щангите отзад като се направят е чук. Динамиката на мотора е идеална за купенцето.

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Old 14-03-2018, 18:56   #4033
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Quote:
Originally Posted by pace View Post
Нещо момци се заглеждам по 156 1,9jtd 105 hp но тая кола е пълна мъгла за мене,как е като поддръжка тоя мотор и окачването на тоя туч,знам само,че ще е в пъти по-зле от 155-цата но колко точно
А аудито...?...не ти допадна много....)......не е в пъти по зле от 155....въпроса е, че някой неща не може да си ги правиш у вас....ако попаднеш на читава, ще ти хареса....
Old 14-03-2018, 19:22   #4034
pace
Старши алфист

pace's Avatar

Quote:
Originally Posted by Бобби View Post
А аудито...?...не ти допадна много....)......не е в пъти по зле от 155....въпроса е, че някой неща не може да си ги правиш у вас....ако попаднеш на читава, ще ти хареса....
Ахахах Бобка,Халдито ми е супер удобно и поддръжката му е смешна но шест години със 155-цата и мозъка ми се размъти...а и за сега само опипвам почвата
Old 14-03-2018, 20:59   #4035
pace
Старши алфист

pace's Avatar

Quote:
Originally Posted by Zlobich View Post
Драма са горните носачи, маторя е курав, турбината също. Общо взетето това, щангите отзад като се направят е чук. Динамиката на мотора е идеална за купенцето.

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Това,че е курав некак си двузначно ми звучи a 2.4 136 що за стока е...карах една такава с чип...ба го..врЪви на кибрит НО,същата + една 166-ца са на трупчета...моторите се предадоха
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules