Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946)
Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 10-01-2019, 21:43   #31
Scrapera
Болен алфист

Scrapera's Avatar

Quote:
Собственика имаше две други коли и алфата си стоеше и не я караше, щото газаджиите я бяха "развалили".
Е така си взех 20 годишна кола на 138 000км с почти нова газова и благодарение на форумните специалисти (ecotronic и don_pepone) си я настроих и сега я скъсвам от каране без проблеми. И върви, и пали, и малко гори...
А това стори колко пъти го четохме, направо не мисля, че някой може да преброи.

Помните ли?
Old 10-01-2019, 22:47   #32
dhtj
антидизелист

dhtj's Avatar

А ти колко пъти опита да се заядеш с безсмислени постове, помниш ли?
Old 10-01-2019, 23:25   #33
Gogata
Клуб вагон-ресторант

Gogata's Avatar

Quote:
Originally Posted by ivo_red View Post
Аз не съм му най-големият фен на колегата, но в случая е редно да се аргументираш,като правиш подобни категорични заключения . Иначе ставаш като него. Аз имам JTS и живо ме интересува откъде да ги чакам тези приключения и проблеми за които говориш. Мисля и на колегата, пуснал темата ще бъде интересно.
Това, което имах предвид е комбинацията от селеспийд с газова на жтс, за която колегата ни спами във всяка тема в раздела.
Впредит, че е с директно впръскване и 4 ламбда сонди, не знам кой газаджия ще направи тази кола да работи без проблеми.
Имал съм бензинова алфа с доста по-прост двигател на газ и винаги е имало някакви драми с газовата, колкото и добре да е направена.
В комбинация с това ако се добави и роботизираната кутия, която не се слави с особено надеждност, шансът да намразиш марката се увеличава.
Карал съм 1.9 ЖТС. Колата беше много плавна и тиха и ми хареса как работи, но нямаше характерния звук за бензинова Алфа и скоростната кутия не ми хареса как влизат предавките.
Всеки има различен вкус и право на мнение, но за мен тези мотори ги добавиха във времена на криза и липса на пари за разботване на нови бензинови мотори, и са един вид компромис.
ЖТД-то също е компромис, поради липсата на читави бензинови Алфи от тези години.
Най-вероятно следващата ми Алфа ще е турбо бензин без газови изпълнения.
Поздрави и наздраве!
Gogata is online now   Reply With Quote
Old 11-01-2019, 12:06   #34
МИТАКА1654
Запален алфист

Не съм съгласен относно газовите.Повечето от 6-цилиндровите мотори след 2000год са с по 4 ламбди и нямат драми с газта,аз съм имал 3 такива коли,всичките на газ и не съм имал проблеми с настройките.
Old 11-01-2019, 12:17   #35
dhtj
антидизелист

dhtj's Avatar

Очевидно е, че човека от газови не разбира, нека си фантазира.

Първо - Ламбда емулатори има поне от 15 години.

Второ - Модерните газове вече са с ОБД и докарват почти перфектни смеси, така че ламбдите не се "оплакват".

Трето - ако е чак такъв проблем, излишните ламбди могат да се спрат софтуерно (както ви премахват дпф-ите на тракторите) при ремап, заедно с премахването и на катализаторите. И без това като се кара на газ е достатъчно екологично и няма нужда от тях.
Old 11-01-2019, 12:22   #36
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

За газови уредби с динамична промяна на инжекторните времена, каквито са газовите инжекциони, емулатор за ламбда сонда не трябва. Дори и да няма OBD връзка с бензиновия компютър.

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)
ecotronic is online now   Reply With Quote
Old 11-01-2019, 12:28   #37
dhtj
антидизелист

dhtj's Avatar

Ламбда емулаторите вършат работа когато "излишните" сонди или катализаторите сдадат багажа и не искаш да ти излизат грешки. По-евтино излиза от смяна на сондите, както и от софтуерното ровене.
Old 11-01-2019, 12:29   #38
mirchozo
гинеколог любител

mirchozo's Avatar

Не ме разбирайте погрешно, всичко има ама няма майстори дето да го направят както трябва, особенно в малките градове. Повечето са леле мале и като видят Алфа и директно казват "не става", а по-лошия вариант е да се хванат без да знаят какво се пипа, пускат му една авто адаптация и дотам.
mirchozo is offline   Reply With Quote
Old 11-01-2019, 12:32   #39
dhtj
антидизелист

dhtj's Avatar

Quote:
Originally Posted by mirchozo View Post
Не ме разбирайте погрешно, всичко има ама няма майстори дето да го направят както трябва, особенно в малките градове. Повечето са леле мале и като видят Алфа и директно казват "не става", а по-лошия вариант е да се хванат без да знаят какво се пипа, пускат му една авто адаптация и дотам.
Е, прав си със сигурност.
Достатъчно е, че има кадърни в София, Варна и Пловдив.
Макс 200км са от всяка точка на България до един от тея градове.

Софтуерното изключване на дпфа пак няма кой да ти го направи в малките градове.
Old 11-01-2019, 12:37   #40
mirchozo
гинеколог любител

mirchozo's Avatar

Е що да няма, да не мислиш че е някаква космическа манипулация. Теглиш си файла за 50мин, пращаш го на имейла на някой колега, после се връща готов, наливаш го за 5мин и си готов. Общо взето ти трябва кабел струващ 40лв, някой колега на който да го пратиш да му бае, след това да му платиш естествено и да си качиш файла на колата. Специално за това дори не ти трябва сервиз, а малко свободно време и малко познания.
mirchozo is offline   Reply With Quote
Old 11-01-2019, 12:43   #41
dhtj
антидизелист

dhtj's Avatar

Е и аз така си настроих газовата. Малко акъл от форума, малко през вайбъра, кабел, лаптоп и учене на място.
Old 11-01-2019, 12:58   #42
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Quote:
Originally Posted by dhtj View Post
Ламбда емулаторите вършат работа когато "излишните" сонди или катализаторите сдадат багажа и не искаш да ти излизат грешки. По-евтино излиза от смяна на сондите, както и от софтуерното ровене.
Това няма общо с газовата. Ако сондите фирясат и бензиновият компютър ще реве. Не знам за някой разумен човек, който да слага емулатори вместо да си оправи сондите. Или поне тези, които участват в смесообразуването.

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)
Old 11-01-2019, 13:10   #43
dhtj
антидизелист

dhtj's Avatar

Е точно за това говоря.
Емулатор вместо "излишните" сонди (които следят за състоянието на катализаторите).
Тези за смесообразуването са си важни, там не трябва да се правят магарии.

Един приятел така си оправи тойотата, че му светеше чека - 20 лева за емулатор, вмсто 100+ за сонда.
Вярно, няма общо с газовата.
Old 11-01-2019, 13:16   #44
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Quote:
Originally Posted by dhtj View Post
Е точно за това говоря.
Емулатор вместо "излишните" сонди (които следят за състоянието на катализаторите).
Тези за смесообразуването са си важни, там не трябва да се правят магарии.

Един приятел така си оправи тойотата, че му светеше чека - 20 лева за емулатор, вмсто 100+ за сонда.
Вярно, няма общо с газовата.
Аз не бих слагал емулатор вместо да си сменя контролната сонда. Виж, ако съм изтърбушил катализатора, това е друг въпрос, защото там вече не става въпрос за 100+ лв.

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)
Old 11-01-2019, 18:25   #45
МИТАКА1654
Запален алфист

На моята и на "Екотроник" коли,чека светва и от липса на катализатор и неработеща/неработеща коректно задна ламбда.Моя катализатор е избягал през гърнетата и през 300км горе долу ми светва чека за катализатора,лятото ми се прецака и задната ламбда,но я смених с нова за 60лв и тая грешка изчезна.
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 159/Brera/Spider(946) « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules