Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 64

Thread: All VS Alfa

  1. #16
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by SwappeR View Post
    5 години ще устискам там на нещо немско. А специално към немско съм се насочил не заради пословичната надежност, която на фона на проблемите им напоследък е смешна, а заради остатъчната стойност. Защото след 4-5 г. ще имам повече пари за Джулия Велоче.
    Е щом пак гледаш за след 5 години какво ще взимаш и визираш Алфа, то за какъв разум въобще говориш?
    Най-добре е да вземеш един Авенсис или Акорд. Хем им спаднаха цените, хем във времето ще си задържат цената най-много. Така ще загубиш най-малко пари, ако това е целта.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  2. #17
    no petrol, no fun italfen's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Варна/София
    Posts
    1,237

    Default

    Знам, че не е 4х4, но за тези пари това е моя фаворит:
    https://www.cars.bg/offer/c2606000
    Now: 145QV, Gtv 1.8, 147 Q2, Doblo Cargo 1.9 multijet

  3. #18
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Ако целта е друг бранд, точно имам под ръка един Мерц, В204 Ц220 ЦДИ, ама много истински. С пълен АМГ пакет, заводски по рама.
    Като казвам, че колата е истинска, то ти гарантирам, че няма за какво да се захванеш. Дори и за нивелирането на фаровете, примерно.
    Ако имаш сериозен интерес, казвай.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  4. #19
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Е щом пак гледаш за след 5 години какво ще взимаш и визираш Алфа, то за какъв разум въобще говориш?
    Разума е в действие в момента, за избора на следващата кола. Която ще ме вози докато Джулия стане по-достъпна. А тогава вече избора ще е ясен и няма да се чудя толкова кво аджеба да си взема

    Иначе и акорди гледах, ама 2.4 бензина с автомат ми се стори леко муден.

    Другото в спорт седан класът, което ме грабва, е Сааб 9-3 2.8Т, ама те са като бяла лястовица.

    За Мерц не споменавам защото доколкото чувам сглобката на Ц-класите от тея години (около 2010-11), била твърде пластмасова и некачествена. Един колега алфист ми предложи да ми покаже една такава цетка скоро, като хич не я хвалеше, може и да се навия да я пробвам
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by SwappeR View Post
    Едно време в Ауди форума, говорим преди 10-тина години, имаше една тема, в която една камара хора плюеха нашата марка, си спомням много добре. Спомням си, щото оня ден я изрових и пак я попрегледах.

    Днес, за мое съжаление, си търся Ауди А4 Б8 3-ка дизел куатро, защото след 5 г. ми е време за нещо по-ново.
    И какво да видя - то май монетата е наобратно. Оказва се, че много хора си купуват Б8-ци за по 18-19К, с големия дизел и хубаво оборудване, после невероятните помпи им пускат стружки до дюзите, е*ават майката на всичко и си купуваш ГНП, дюзи и подкачваща помпа и прочее, всичко ти стъпва от 4-5 до 7К лева, ако искаш да е ново. Е по-голям цирк аз не съм виждал.
    За 2.0 ТФСИ от 2008-2012/13 няма да споменавам и дума.
    За ламята 3.2 ФСИ с прекрасното си никасилово покритие няма и също да говорим, не е алтернатива. Бих го взел ако не трябваше да го гледам като писано яйце.
    Мултитроник и "надеждната" С-троник дето е DSG със скъпи маховици за по 3К лева не ща и да ги чувам.
    Е то кво излиза... Кой сега е с червения нос на манежа, че не се сещам?
    Поглеждам БМВ - ми то на 200К 3-ка дизела (n57d30) късал верига, нова с обслужването и инсталирането зад мотора - 2К, айде по-добре от 6-7К за стружки по дюзите. После ми сервират че се обслужвали и сменяли 2 термостата, подгревни свещи - че защо питам аз? Ами така се правело. Хубаво де, нали виждам температурата, ако не загрява ще сменя термостат? Ама не... То нямало датчик на температура на таблото (Е60 / Е90 LCI)...
    Нещо не ми се връзват тея работи - то излиза че ако продам 9-ката няма надежден немски седан за около 20К автомат с 4 по 4, който човек да може да си купи и да кара спокойно!

    P.S. Мерц не ми се кара, а и цетката от тея години(~2010) пък е много пластмасова и нискокачествена, както ми казаха от няколко места.

    Имах някаква дилема и аз преди година и половина....но просто не можах да се пречупя. За добро или зло пак Алфа взех...поне не ме е яд,когато имам нещо за ремонт,а то към момента са само дребнави глупости от моя страна,нищо съществено. Но ти вече си имаш такава(159) и все пак от предложенията на колегите,ако можеш да си избереш нещо,затова ти пускам и темата ми.

    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=90069
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  6. #21
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default

    Благодаря за отзивите, иначе логиката ми е че 1-во 5 години и се понакарах на 9-ката и и се понарадвах, даже и в трудни времена И второ, виждате и знаете как се сриват цените на Алфомобилите, рискувам ако я задържа да си остане вечно моя. А сега мога да и взема още що годе прилични пари.
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  7. #22
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Какви Сааб-и с такива двигатели, какво говориш.
    Значи веднъж говориш за разум, а след това пускаш такива коли, които най-вероятно ти ще си им последния собственик.
    Явно не знаеш какво искаш, а просто си говориш за лафа.
    И в последното ти изречение няма логика. Алфата ще я продадеш минимум със 70% по-малко загуба на пари, ако към днешна дата дадеш 20к за автомобил и след 5 години го продадеш. Даже там разликата от обезценка ще надхвърли сегашната цена на Алфата ти.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  8. #23
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Какви Сааб-и с такива двигатели, какво говориш.
    Значи веднъж говориш за разум, а след това пускаш такива коли, които най-вероятно ти ще си им последния собственик.
    Явно не знаеш какво искаш, а просто си говориш за лафа.
    И в последното ти изречение няма логика. Алфата ще я продадеш минимум със 70% по-малко загуба на пари, ако към днешна дата дадеш 20к за автомобил и след 5 години го продадеш. Даже там разликата от обезценка ще надхвърли сегашната цена на Алфата ти.
    Saab-а пак не е логичен избор, емоционален е, знам, ама читав в добро състояние на прилична цена е мн трудно да се намери така или иначе, така че няма и кво да го мисля. Както и да е. след 5 г. просто исках нещо по-ново, 4 по 4 автомат около 200+ HP. При това с размера на БМВ 3-ка, такива коли са ми по вкуса. Това е. За лафа че си говоря беше излишно, благодаря за мнението.
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  9. #24
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by SwappeR View Post
    ...нещо по-ново, 4 по 4 автомат около 200+ HP. ....
    Само това ти изискване автоматично те изключва от графата за рационален избор.
    Иначе ако искаш нещо, което да върви толкова добре, с тези показатели и да си запази цената най-дълго време, то за мен това е единствения избор.
    Last edited by BO; 18-05-2018 at 13:24.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  10. #25
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    На тия бумери като им видя средната конзола и километража с опиращи стрелки в прозореца и ми се повръща. Е може ли такъв интериор..., повърня и половина, от 20г никакъв дизайн, айде отвън чат пат мязат на коли някои.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #26
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default

    E90 LCI също държат цена май. За такова по бих се прежалил. Естествено сув-а ще държи повече цена.
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  12. #27

    Default

    Ако не ти кара вече 159-ката инвестирай в пикап дълга база с капак или покритие/кабина на каросерията/багажника.

    Японските държат цена и поне още 3-4 години ако вземеш нещо на около 130 000 км спадът на цената ще е минимален.

    Обаче се увеличава рискът от кражба.

    ====================================

    Имам познат който около 7-8 години караше мазда 3 или 2.

    Преди година и 2 месеца си купи алуди А3 и "пусна" маздата за продажба...

    Оплака ми се че "никой не се обаждал!" .

    Казах му че явно цената която е обявил е висока и не отговаря на пазарната такава.

    Той ми каза, че бил я продавал за 3500лв, след това за 3000лв, след това за 2700лв ....

    А времето си течало и тя се обезценявала ...

    Отговорих му че трябва да пробва на 1999 лева .

    Е, не иска да я продава за толкова.Ами ако иска, цената и стойността и ще "умрат" стоейки си в гаража ...

    Не виждам смисъл една кола да стои в гаража само заради неоправданите ценови очаквания на настоящия си собственик ...

    Каквото можал е взел от този автомобил, продай я, вземи и някакви пари и дай възможност и на друг да и се порадва, защо да я даваш за скраб ...???


    Имам познат и с БМВ 10 или 12 цилиндъра бензин.И той я "продаваше" около 3 години и ... се отказа ...

    Не че колата е непродаваема, а цената е непродаваема ...

    Българинът обаче е "тарикат" той от всичко трябва да спечели или поне не трябва "да загуби" и това е основата на всичките му простотии и страдания ...
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  13. #28
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,636

    Default

    Quote Originally Posted by SwappeR View Post
    E90 LCI също държат цена май. За такова по бих се прежалил. Естествено сув-а ще държи повече цена.
    Точно това е проблема. Трябва да не държи цена. Защото в момента държат много високи цени, които по правило винаги идва момента, в който се сриват доста бързо, особено като излезе следващата (две поколения) след това като модел. И сега ако вземеш ЛЦИ, то ще загубиш най-много след 5 години, защото догодина излиза новата 3-ка, и Е90-ката ще се срине страшно много.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  14. #29
    The curseD SwappeR's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Русе
    Age
    40
    Posts
    412

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Точно това е проблема. Трябва да не държи цена. Защото в момента държат много високи цени, които по правило винаги идва момента, в който се сриват доста бързо, особено като излезе следващата (две поколения) след това като модел. И сега ако вземеш ЛЦИ, то ще загубиш най-много след 5 години, защото догодина излиза новата 3-ка, и Е90-ката ще се срине страшно много.
    Яснооо... Тя пре-фейса е срината така или иначе, ама ЛЦИ-то чак ми стана тъпо като прегледах на какви цени е. И говорим за 2 фара отпред и 2 стопа разлика + по-ненадеждни дизели със завряни вериги и по-проблемни бензини с директно впръскване... Мда... И това няма да е. Чак ми става тъпо като гледам ситуацията на пазара и като не се знае кво ще стане покрай скандалите с Евро 5 в ЕС. Не е сега май момента да си хвърлям парите. Или както каза колегата преди теб да се ориентирам към нещо японско с по-прост бензинов мотор и да се примиря с евентуалната липса на 4 по 4.
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.6 TS '98
    Ex: Алфа Ромео 156, 1.9 JTD 16V (140 ps) '03
    Ex: Алфа Ромео 159, 2.4 JTDm (200+ ps) '07
    Alfa Romeo 146 ti

  15. #30

    Default

    Дизелът според БОШ ще пребъде, чрез нов вид бързо реагираща турбина която сваля азотните окиси до 10 пъти:

    https://autobild.bg/bosch-%D1%81%D0%...5%D0%BB%D0%B0/

    https://autobild.bg/%d0%bd%d0%be%d0%...8%d0%b0%d0%b2/
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •