Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 31

Thread: Alfa 156 car pc

  1. #16
    Нафта юзер mboge's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Враца
    Age
    41
    Posts
    468

    Default

    бая време не бях влизал тук , явно ви допада идеята , да поясня изпозвам виртуална клавиатура и една доста малка мишка на Logitech а за pad кожения подлакътник върши чудесна работа , разбира се по време на движение не е препоръчително да се ръчка много много , затова предимно на дълъг път пускам Winampa и навигацията и газззз
    Засега проблеми с харда няма , но ако се появят ще инсалирам на една флашка 8 или 16 GB и няма кво да го мисля вече.
    Alfa 147 Q2 1.9 150 hp, Alfa GT 2.0JTS '05 ex, Alfa 159SW 1.9JTDM 150hp+ ex, Alfa 156SW 1.9JTD FL '04ex, Alfa 156 2.0 TS 16V 155hp '99 ex, Alfa 147 1.9JTD 115hp+ '04ex

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default идеи за ъпгрейд

    Такааа... Кефи ме изпълнението, и аз съм се замислял над опцията carpc, но прецених че не прекарвам толкоз време в колата . Мога да дам малко идеи за приложение:
    1.Вместо IDE диск може да се ползва КомпактФлаш (CF). За целта има преходници CF/IDE. Държи се като нормален диск, малко по-бавен (имам колега с такова изпълнение). Причините да се ползва флаш са главно устойчивост на вибрации и това, че шибания уиндоус много трудно се прави да буутва от USB.
    2.Седем инчов touch-screen кит за ЕЕЕ ПЦ върху монитора. Представлява прозрачна пластина с адаптер и USB кабел. Има ги в и-бей за около 60-тина лева. Бачка безпроблемно с уиндоус, че и с некои линукси даже. Пробвано на ЕЕЕ ПЦ - ник'ви грижи. А ако си слагожил и виртуална клавиатура просто е задължително и тъчскрийн.
    3. Колегата ми се беше сдобил с трак-бол мишка, ама как и откъде - мога да питам...

    AR 145 QV '97

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Добре ами значи музиката си идва от компютъра, това прави ли двд-то безполезно? Само монитора ли имаш полза от него не можеш предполагам други работи да пускаш там защото колоните са свързани към компа? И може ли наистина такива колони за кола усилвател, събуфер и тн към компа да се свърже...

  4. #19
    Нафта юзер mboge's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Враца
    Age
    41
    Posts
    468

    Default

    звука от компютъра също минава през dvd-то и звука от компа излиза на колоните и буфрера , като звука излизащ от компютъра е много по-качествен от този на dvd-то при плейване на музика.
    Alfa 147 Q2 1.9 150 hp, Alfa GT 2.0JTS '05 ex, Alfa 159SW 1.9JTDM 150hp+ ex, Alfa 156SW 1.9JTD FL '04ex, Alfa 156 2.0 TS 16V 155hp '99 ex, Alfa 147 1.9JTD 115hp+ '04ex

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Ако пуснеш cd или dvd в плейъра ще се чува ли нещо? Или музиката е свързана само от компа да идва? Можеш ли със схема да ми представиш това нещо, ако не ти е проблем? А и друго исках да те питам, тука нещо се опитвах да си инсталирам навигационен софтуер на компа, ама намирах само някакви смотани, не успях на Ι-Go а някаква друга, но пък имам проблем със GPS позиционирането, ти как ги реши тези проблеми....Не че ще правя, като твоя проект, аз вече съм си накупил навигации, двд-та и тн отделно и няма смисъл, но за следващата си кола искам да съм подготвен ...
    Last edited by RoMAN; 29-11-2008 at 15:53.

  6. #21
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    @chico: Ако ползва карта рискува да се преебе по-бързо. Картите не са првдвидени за толкова интензивно натоварване. По-добре хард от лаптоп в кутиика и да го връзва с USB.
    @connor: Ако искаш iGO за pc кажи. Аз имам работещ, ще ти го дам
    The greatest of all scientific hobbies!

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by detelazurno View Post
    @chico: Ако ползва карта рискува да се преебе по-бързо. Картите не са првдвидени за толкова интензивно натоварване. По-добре хард от лаптоп в кутиика и да го връзва с USB.
    @connor: Ако искаш iGO за pc кажи. Аз имам работещ, ще ти го дам
    Ами няма да ти откажа ако не съм ти в тежест Skype?

  8. #23
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Quote Originally Posted by detelazurno View Post
    @chico: Ако ползва карта рискува да се преебе по-бързо. Картите не са првдвидени за толкова интензивно натоварване. По-добре хард от лаптоп в кутиика и да го връзва с USB.
    @connor: Ако искаш iGO за pc кажи. Аз имам работещ, ще ти го дам
    Ми това с ограничените цикли запис/четене на флаш-паметите го има дискутирано доста, но да ти кажа имам колега, който ползва такава CF 120Х и за повече от година не е имал проблеми. А и за цена на CF от 20-30лв за 4ГБ мисля че може да се жертва човек
    Драмата на USB bootable Windows е в самата инсталация - става с триста зора, върху нормален ХД и после копиране с dd под линукс примерно, правил съм го на ЕЕЕпц. Преимуществото на CF е че има IDE-конектори и за Уин-а CF изглежда като нормален диск.
    Иначе с повечко кинти всичко става - дори и лаптоп с докинг-станция
    @connor: В дата.бг съм качил проверена (работеща на ЕЕЕпц с XP) вресия 2006 -> http://chico.data.bg. Ако ти трябва по-новата версия 8 или други, прегледай форума на pocketbulgaria -> тук

    AR 145 QV '97

  9. #24
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Хммм във форума има карти там, но изглежда линковете са стари и вече ги няма. И друго нещо, което е че не мога да получа GPS сигнал, това как може да се оправи?

  10. #25
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Моя GPS приемник е Bluetooth, пеир-вам го с пц-то и се закача на БТ на компютъра на COM 9 или 7 (требе да видя). Мисля че имаше аутоскан опция на иГо-то за да "преслуша" всички серийни портове.
    Картата на България си е в архива, от 2007-ма е, но май има и по-нови, съответно за иГо 8 (които са несъвместими с 2006).

    AR 145 QV '97

  11. #26
    Нафта юзер mboge's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Враца
    Age
    41
    Posts
    468

    Default

    има и нови карти за IGO от 2008 04 месец ползвам аз щом градове като Враца и Монтана са подробни вече е добре
    а иначе някой беше попитам дали се чува друг звук освен този от PC-to , да чува се звука и картината от компа излизат при превключване на dvd-то на AUX иначе всичките му останали функции си работят нормално
    Alfa 147 Q2 1.9 150 hp, Alfa GT 2.0JTS '05 ex, Alfa 159SW 1.9JTDM 150hp+ ex, Alfa 156SW 1.9JTD FL '04ex, Alfa 156 2.0 TS 16V 155hp '99 ex, Alfa 147 1.9JTD 115hp+ '04ex

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Откъде можем да си изровим тази нова версия и картите за нея?

  13. #28
    Запален алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    София
    Posts
    291

    Default

    Ми като гледам в покет форума може би тук

    ПС: Ейййййй, сеа го пробвах, верно Враца е много подробна , щом и мойта улица вече я има
    Last edited by chico; 03-12-2008 at 10:57.

    AR 145 QV '97

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Абе сложих картите на ΙGO8 от линка който даде, ама нещо не ги засича като го включа...

  15. #30
    хакуна матата detelazurno's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    1,362

    Default

    Между другото има една доооста голяма тема във форума на hardwarebg точно на тая тематика: http://www.hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=27319
    Който не я е чел да я погледне, там има доста полезни неща, но ще падне доста четене. Темата се развива отдавна.
    Connor имаш лс, явно не си го видял
    The greatest of all scientific hobbies!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •