Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 178

Thread: 0-100

  1. #16
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    34
    Posts
    2,604

    Default

    Aз намерих една, която става за повечето Нокии:
    Racechrono
    И е безплатна.Качил съм си я на телефона, ще пробвам като имам възможност
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    http://www.racechrono.com/

    Момчета не ми давайте зор де. Имам си причина да не отговарям. Това е програмката и може си я смъкнете безплатно. Айде чакам резултати

    ---------- Post added at 21:05 ---------- Previous post was at 21:02 ----------

    Quote Originally Posted by Nikiboy View Post
    Значи в твоя телефон имаш ГПС за 600$ поне. аз до сега не съм стигнал до такива резултати за вече 7 години.

    Нещо сразвнително точно съм достигал с външен и много скъп ГПС.

    Как калибрираш Г-тека по отношение на Питч фактора?
    НЕ знам колко е GPS-a но телефона като нов струваше 1100 лв. Колкото до Г-тека не му разбирам от калибриране и не е мой. Просто имам познат който се занимава с чип тунинг и ремонт на коли, та с него замерихме времената и ме увери, че г-тека си е калибриран. Какви са твоите времена, че не си достигнал "такива резултати" ?
    Last edited by RoMAN; 11-11-2009 at 00:16.

  3. #18
    започва да се пристрастява paparak_ivi's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    57

    Default

    За хората с й фон има програма която не е ниак лоша. Програмата използва акселерометъра на й фона и по този начин засича ускорението на колата. програматата се нарича "dynolicious" изчислява и конски сили и киловати, все още несъм я разучил напълно.

    ---------- Post added at 00:09 ---------- Previous post was at 00:07 ----------

    Ето тук има повече обяснения http://dynolicious.com/

  4. #19

    Default

    Така да попитам тази програма работи ли на Nokia N78...
    И ако да как действа???
    156 2.4JTD 136+ PS

  5. #20
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Така да попитам тази програма работи ли на Nokia N78...
    И ако да как действа???
    Ако питаш за racechrono като влезниш в сайта и дадеш на download има доста версии и под свяка е дадена за кой телефон става.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by Crazy_Element View Post
    Ако питаш за racechrono като влезниш в сайта и дадеш на download има доста версии и под свяка е дадена за кой телефон става.
    Да това вече го видях...Има за почти всички модели, но въпросът ми е как действа, какво трябва да направя за да я накарам да тръгне
    156 2.4JTD 136+ PS

  7. #22
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Да това вече го видях...Има за почти всички модели, но въпросът ми е как действа, какво трябва да направя за да я накарам да тръгне
    http://www.racechrono.com/manual/?page_id=54

    Тука всичко е описано набързо

  8. #23

    Default

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    http://www.racechrono.com/manual/?page_id=54

    Тука всичко е описано набързо
    Благодаря ти много
    156 2.4JTD 136+ PS

  9. #24
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    731

    Default

    RaceChrono team recommends using a good Bluetooth GPS for best accuracy. Good receivers are for example Qstarz 818 5Hz edition, or any Sirf Star III based receiver (which are 1 Hz).

    Г-тека освен, че има калибрация по оси, има калибрация по окачването на колата. Та въпросът ми беше как сте го калибрирали на конкретната кола с която си сравнявал.

    Г-тека не може само да го лепнеш на джама и да го пъхнеш в запалката. Тогава мериш алабалистика. С кой модел мерите?

    Моят опит е със всички модели от СС напред. Всичките съм ги засичал с какви ли не гпс програмки и не става. отклонението е над 5 десети на 400 м.

    А иначе Г-тка успявам да го наглася на кола на писта да дава отклонение под 1 десета.

    Направи си сам сметката 5 - десети при 140 км/час = (140*1000/3600)*0,5 са си почти 20 м или 5% от 400 м. т.е пълна измама.

    Има варинат да направиш по ГПС 15-20 старта да махнеш 5-те най-добри и 5-те най-лоши и да направиш средни времена. На Г-тека винаги му махам най-добрите и най-лошите.


  10. #25
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by Nikiboy View Post
    RaceChrono team recommends using a good Bluetooth GPS for best accuracy. Good receivers are for example Qstarz 818 5Hz edition, or any Sirf Star III based receiver (which are 1 Hz).

    Г-тека освен, че има калибрация по оси, има калибрация по окачването на колата. Та въпросът ми беше как сте го калибрирали на конкретната кола с която си сравнявал.

    Г-тека не може само да го лепнеш на джама и да го пъхнеш в запалката. Тогава мериш алабалистика. С кой модел мерите?

    Моят опит е със всички модели от СС напред. Всичките съм ги засичал с какви ли не гпс програмки и не става. отклонението е над 5 десети на 400 м.

    А иначе Г-тка успявам да го наглася на кола на писта да дава отклонение под 1 десета.

    Направи си сам сметката 5 - десети при 140 км/час = (140*1000/3600)*0,5 са си почти 20 м или 5% от 400 м. т.е пълна измама.

    Има варинат да направиш по ГПС 15-20 старта да махнеш 5-те най-добри и 5-те най-лоши и да направиш средни времена. На Г-тека винаги му махам най-добрите и най-лошите.
    Много ми е интересно как става калибриране по окачването точно? И как преценяваш числото за пич фактора, мериш колко е грапав асфалта ли?

  11. #26
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by RoMAN View Post
    Много ми е интересно как става калибриране по окачването точно? И как преценяваш числото за пич фактора, мериш колко е грапав асфалта ли?

    Аз когато правих стартове по ГПС с Nikiboy , за което съм му многооо благодарен и все още му дължа бира Та направихме няколко старта докато калибрира ГПС за моята кола, моето окачване, грапавата настилка(беше доста грапава)...И след това вече си направихме 3 старта за време Помня че той ми обясняваше, че ако колата е със спортно окачване се задват едни стойности, ако е с нормално други, ако е с по-меко трети...Абе сложна работа

    Иначе наистина всички тия програмки са общо взето само за да може всеки от нас да казва че прави 0-100км. за под 8сек... А гледам че има колега с кола 110коня дизел, който го прави от 8.7-9.3....тия дизелови алфи вярно са по-бързи от Астри Ф ГСИ 16...
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Аз когато правих стартове по ГПС с Nikiboy , за което съм му многооо благодарен и все още му дължа бира Та направихме няколко старта докато калибрира ГПС за моята кола, моето окачване, грапавата настилка(беше доста грапава)...И след това вече си направихме 3 старта за време Помня че той ми обясняваше, че ако колата е със спортно окачване се задват едни стойности, ако е с нормално други, ако е с по-меко трети...Абе сложна работа

    Иначе наистина всички тия програмки са общо взето само за да може всеки от нас да казва че прави 0-100км. за под 8сек... А гледам че има колега с кола 110коня дизел, който го прави от 8.7-9.3....тия дизелови алфи вярно са по-бързи от Астри Ф ГСИ 16...
    Имаш ли да постваш някакви времена или не? Ако нямаш, разговора е излишен.

  13. #28
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Малко ъп по темата.Знам че няма да е най-точния резултат за това Ви моля да си спестите изказванията относно начина на мерене.Мерено е през джи пи ес на телефон нокия н79 с програма tempes gtx,версия 3.0.Правихме две замервания,за толкова ни стигна времето.
    1.0-100 - 10.1сек
    2.0-100 - 9.8сек

    Колата е алфа 156 2.0 155 коня.В момента на тестването теглото на колата е 1550кг.Ще кажете че преувеличавам в теглото но е точно толкова.Колата мерена по кантар е 1350 кг. с газовата инжекция.20 кила куфар и двама човека.Аз съм 90 кила и колегата е 75кила.Другите 15 са бензин.

    пс.Ако успея довечера ще кача таблицата от телефона.Телефона беше свързан със седем спътника.Колата е със зимни гуми и на мокър път.
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Русе - Киев
    Posts
    1,152

    Default

    Quote Originally Posted by nikotm View Post
    Малко ъп по темата.Знам че няма да е най-точния резултат за това Ви моля да си спестите изказванията относно начина на мерене.Мерено е през джи пи ес на телефон нокия н79 с програма tempes gtx,версия 3.0.Правихме две замервания,за толкова ни стигна времето.
    1.0-100 - 10.1сек
    2.0-100 - 9.8сек

    Колата е алфа 156 2.0 155 коня.В момента на тестването теглото на колата е 1550кг.Ще кажете че преувеличавам в теглото но е точно толкова.Колата мерена по кантар е 1350 кг. с газовата инжекция.20 кила куфар и двама човека.Аз съм 90 кила и колегата е 75кила.Другите 15 са бензин.

    пс.Ако успея довечера ще кача таблицата от телефона.Телефона беше свързан със седем спътника.Колата е със зимни гуми и на мокър път.
    КОлега пробвай колата малко опразнена да я замериш, а и най-важното ако може пробвай на газ и бензин да видим както отклонение ще даде.

  15. #30
    Болен алфист 1912's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    ПЛОВДИВ
    Posts
    1,039

    Default

    по г-тек преди години
    фиат типо 2,0 16 139 коня 7,22 0-100(15.2 400м)
    алфа ромео 164 2.0 8в- 7.66 0-100(15.8 400м)
    alfa 164 t.s ex
    tipo 2,0 16v turbo ex
    opel astra amnesia ex
    megane 2 ex
    alfa 159 jtd ех
    audi A6/S TQ 330+
    audi a4 b5 1,8 TQ 500++
    alfa romeo 147 1,9jtdm 16v cadamuro design

Page 2 of 12 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •