Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфи на ГАЗ
Алфи на ГАЗ Тук пишете всичките си проблеми, впечатления, въпроси и други свързани с Алфите на газ и метан.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 10-01-2017, 20:34   #1
pisa_misho
Запален алфист

pisa_misho's Avatar

Default Моля за съвет

Здравейте колеги,карам 146 1.4 Boxer, с обикновена газова,наскоро имах проблем с двигателя(водна помпа,в последствие не добре зацепен мотор в резултат на което имах два счупени повдигача,и т.н.),та имаше няколко гърмежа в резултат на които филтърната кутия стана на дреп,сложих уж временно "спортен" филтър,и колата започна да гасне като изключа от скорост. Не винаги но го прави на пет изключвания,два пъти гасне,на място е бетон,оборотите ги връща плавно и ги кове на 900, но само на място.Свещи,кабели,бубини,клапани,повдигачи,всички маркучи,изспарител,водна помпа и т.н.е чисто ново,как да отстраня това гаснене? Вчера на -19 колата запали от раз и без проблеми( както винаги) ,но това с гасенето ме побърква,в момента филтъра е на мястото на филтърната кутия до акумулатора. Благодаря предварително
Old 10-01-2017, 21:05   #2
ivan dimitrov
светлозелен(ама не много)

ivan dimitrov's Avatar

Quote:
Originally Posted by pisa_misho View Post
Здравейте колеги,карам 146 1.4 Boxer, с обикновена газова,наскоро имах проблем с двигателя(водна помпа,в последствие не добре зацепен мотор в резултат на което имах два счупени повдигача,и т.н.),та имаше няколко гърмежа в резултат на които филтърната кутия стана на дреп,сложих уж временно "спортен" филтър,и колата започна да гасне като изключа от скорост. Не винаги но го прави на пет изключвания,два пъти гасне,на място е бетон,оборотите ги връща плавно и ги кове на 900, но само на място.Свещи,кабели,бубини,клапани,повдигачи,всички маркучи,изспарител,водна помпа и т.н.е чисто ново,как да отстраня това гаснене? Вчера на -19 колата запали от раз и без проблеми( както винаги) ,но това с гасенето ме побърква,в момента филтъра е на мястото на филтърната кутия до акумулатора. Благодаря предварително
Най добре си намери здрава кутия. Не помня последно от къде се здобих, но при желание ще намериш. Аз мога да подаря здрава долна част. Инак или трябва да завъртиш филтъра, така че да не попада въздушна струя директно върху него, или трябва пренастройка на изпарителя.
Old 10-01-2017, 21:25   #3
pisa_misho
Запален алфист

pisa_misho's Avatar

Ами ще пробвам да го преместя зад фара,преди ,когато беше здрава кутията бях изнесъл там мъркуча и нямах проблеми с гаснене,пробвал съм я и по инерция-нямаше проблеми
Old 10-01-2017, 23:09   #4
ivan dimitrov
светлозелен(ама не много)

ivan dimitrov's Avatar

Quote:
Originally Posted by pisa_misho View Post
Ами ще пробвам да го преместя зад фара,преди ,когато беше здрава кутията бях изнесъл там мъркуча и нямах проблеми с гаснене,пробвал съм я и по инерция-нямаше проблеми
Месец, два и аз карах със конус. Завъртях го на мястото на кутията така, че гофрираният маркуч да е със отворът си към купето. Оригиналната тръба не стигна, та добавих малко. Но съвсем сериозно те съветвам - възстанови си хартиеният филтър.
Old 13-01-2017, 03:53   #5
546
лют бакшиш от БКАР

546's Avatar

Щом газовото е обикновенно би следвало горивото за празен ход да се регулира от едно болтче на самия изпарител.Малко го развий(около половин -един оборот) и би трябвало да се постабилизира при изключване от скорост.Но ако има повече от едно болтче за връткане по добре иди някой газаджия да я пипне,нищо сложно не е и я ти вземе пет кинта,я не. И за в студа е добре като възстановиш хартиения филтър да се направи да взима позатоплен въздух от изпускатетелния колектор,не знам на боксера дали е възможно ,но определено сваля разхода в града.

.
546 is offline   Reply With Quote
Old 13-01-2017, 12:55   #6
mordohy
чичка с очила и шкембенце
Член на клуба

mordohy's Avatar

Конусът и обикновената газова не се понасят. Ако я направиш да ти работи на празен ход, то на високи обороти ще е обогатена сместа.
Търси си кутия!
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфи на ГАЗ « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules