Results 1 to 15 of 15

Thread: Alfa Romeo 147 Q2

  1. #1
    започва да се пристрастява LegendaryChris's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    44

    Default Alfa Romeo 147 Q2

    Здравейте колеги.. обмислям покупката на такава алфа.
    Страшно много ми харесват. Проблема: не намирам нито в mobile нито в cars-a. Виждам по София 2-3 такива се движат и до там . Ако има някой съфорумник който продава да пише в коментарите. Знам, че трудно се намират. Имам и още 1 въпрос. Каква е разликата между обикновенната, TI и q2 ?
    Може въпросите да са малко "малоумни", но все още съм сравнително новак при алфите .
    Поздрави.

  2. #2
    започва да се пристрастява PagkoTo's Avatar
    Join Date
    Apr 2013
    Location
    Варна
    Posts
    50

    Default

    Q2 основната разлика е блокажа на диференциала.
    Доста трудно се намират да се продават и най - верояно ще трябва да почакаш малко, ако няма сега на пазара. До преди някоя друга седмица имаше една да се продава във Варна, ама явно вече е купена.
    Алфа Brera 2.2 JTS 185 к.с. - новото бижу
    Алфа GT 1.9 JTD 16V 150 к.с - бившата красавица
    Алфа 147 1.9 JTD 8V 115 к.с. + чип ~140 коня под капака бивша красавица
    Алфа 145 1.9 JTD 8V 105 к.с - първата любов

  3. #3

    Default

    Аз съм със TI версията,карам я вече около 100к,и ако сега си търсех фейслифт 147ца бих си взел стандартна версия. Тези са трудни за намиране и най-често ще ги намериш по автокъщите в съмнително състояние и завишена цена. Разликите срещу стандартна версия съм забелязал тези:
    Салонът може и да е красив,но не го намирам за удобен.На всеки завой се пързалям от седалката,но и аз съм си големичък .
    Oкачването определено е по-твърдо,но някак си не усещам колата по-стабилна.
    Другите са дребни козметични разлики в огледала,табелки,и лайсни на вратите,които не е за вярване как се драскат. Моята 147ца е напълно оригинална,модификации има само около двигателя и никъде другаде,всичко друго е заводско.
    Last edited by Black Power; 18-01-2017 at 17:21.

  4. #4
    започва да се пристрастява LegendaryChris's Avatar
    Join Date
    Nov 2015
    Posts
    44

    Default

    Quote Originally Posted by Black Power View Post
    Аз съм със TI версията,карам я вече около 100к,и ако сега си търсех фейслифт 147ца бих си взел стандартна версия. Тези са трудни за намиране и най-често ще ги намериш по автокъщите в съмнително състояние и завишена цена. Разликите срещу стандартна версия съм забелязал тези:
    Салонът може и да е красив,но не го намирам за удобен.На всеки завой се пързалям от седалката,но и аз съм си големичък .
    Oкачването определено е по-твърдо,но някак си не усещам колата по-стабилна.
    Другите са дребни козметични разлики в огледала,табелки,и лайсни на вратите,които не е за вярване как се драскат. Моята 147ца е напълно оригинална,модификации има само около двигателя и никъде другаде,всичко друго е заводско.
    Ами то и аз съм си големичък.. иначе предишната ми 147-ца преди фейс беше със кожен салон.. бял. И като има по-голям завой, подпирах се на пасажера
    Мерси за инфото иначе

  5. #5
    започва да се пристрастява TheTorpedo's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София/жк Младост
    Posts
    86

    Default

    ...
    Last edited by TheTorpedo; 22-01-2017 at 20:31.
    Alfa Romeo Brera 2.4JTD 260 whp

    Alfa Romeo 147 Q2 1.9 JTDm 16V 273whp - EX

  6. #6

    Default

    Карал съм поне 10 читави 147ци и разликата е само ,че нашите ти разбиват бъбреците.Не подвеждай човека.

  7. #7
    започва да се пристрастява TheTorpedo's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София/жк Младост
    Posts
    86

    Default

    ...
    Last edited by TheTorpedo; 22-01-2017 at 20:31.
    Alfa Romeo Brera 2.4JTD 260 whp

    Alfa Romeo 147 Q2 1.9 JTDm 16V 273whp - EX

  8. #8

    Default

    Говоря за стандартните,моята също има сложен Q2,това ми е втората кола с Q2 и раликата е малка.Колкото до окачването колкото и твърдо да го направят,предницата поднася,колата се люлее ,и задницата подскача.

  9. #9
    започва да се пристрастява TheTorpedo's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София/жк Младост
    Posts
    86

    Default

    ...
    Last edited by TheTorpedo; 22-01-2017 at 20:32.
    Alfa Romeo Brera 2.4JTD 260 whp

    Alfa Romeo 147 Q2 1.9 JTDm 16V 273whp - EX

  10. #10

    Default

    Този който го е слагал ТУК всичко го познават,и за 100 000-110 000 не съм видял никаква разлика в стабилността на147цата,кара се по същият начин както стандартните. Няма никакви фрапиращи разлики.Преди да реши да купува да покара малко и сам ще се убеди.

  11. #11
    започва да се пристрастява TheTorpedo's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    София/жк Младост
    Posts
    86

    Default

    ...
    Last edited by TheTorpedo; 22-01-2017 at 20:32.
    Alfa Romeo Brera 2.4JTD 260 whp

    Alfa Romeo 147 Q2 1.9 JTDm 16V 273whp - EX

  12. #12

    Default

    Нищо не се разбрал,пиши едно лично на Радо да му обесниш ,че само в заводите могат да слагат диференциали и електроника и всички останали са неграмотни. Няма да споря повече.

  13. #13
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by TheTorpedo View Post
    За последен път ти казвам и приключвам темата, щото явно няма смисъл. Едно е да си забодеш диф-а, друго е да имаш и електроника, която да го управлява както трябва.
    Сам по себе си диференциала не променя почти нищо, ако се ползва без нужната електроника, какъвто, до колкото разбирам, е твоят случай.
    Реално при Ку2 няма нищо по електрониката по-различно от на стандартния диф.
    Алфа във времето от производство на по-късните бройки въвеждат така нареченото "електронно Ку2", което е с по-различна логика на електрониката, но си остава със стандартен отворен диф. Но при механичните заключващи дифове, то няма разлика в "управлението им".
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by TheTorpedo View Post
    За последен път ти казвам и приключвам темата, щото явно няма смисъл. Едно е да си забодеш диф-а, друго е да имаш и електроника, която да го управлява както трябва.
    Сам по себе си диференциала не променя почти нищо, ако се ползва без нужната електроника, какъвто, до колкото разбирам, е твоят случай.
    Абсолютно невярно инфо колега. Явно някои те е налъгал и то здраво. Бо ти го е написал по-културно да се усетиш
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by BO View Post
    Реално при Ку2 няма нищо по електрониката по-различно от на стандартния диф.
    ......
    Аз съм със стандартен диференциал. Къде ми е неговата електроника, че ми се губи?

    Принципно това е горе-долу така – при Q2 предното предаване е допълнено с диференциал тип Тorsen с автоматичен механичен блокаж. Идеята е по този начин да бъдат постигнати по-добро сцепление, поведение в завой и в крайна сметка активна безопасност. Системата Q2 ползва способността на Torsen механизма да произведе блокиращ ефект от 25 процента при натоварване и 30 процента при рязко ускорение, грижейки се постоянно за предаването на по-голямата част от въртящия момент към колелото с по-добро сцепление с настилката в съответния момент.
    Last edited by Alex_26; 21-01-2017 at 17:41.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •