Results 1 to 11 of 11

Thread: Alfa 166 2,4 JTD FACELIFT VS. Alfa 159 1,9 JTD

  1. #1

    Default Alfa 166 2,4 JTD FACELIFT VS. Alfa 159 1,9 JTD

    Здравейте,

    Пише ви запален моторджия, който му идва бавно-бавно времето да си купи кола. Кола имах преди години, ама, като я откраднаха не си купих друга, ами още един мотор...

    Защо си харесах Алфа - НЕ ЗНАМ.

    Коя от двете да избера - спрямо здравина, разходи по части, разходи по колата, разход на гориво. Не съм автомобилен маниак, не мисля да ѝ давам зор, ама никак даже. Но искам "много кола" - екстри, копчета и така нататък... Като седна вътре да не е ме яд, че не съм на мотора, хубаво озвучение, та с песен да кисна по задръстванията.

    Отделно от това - колата ще се кара само зимата!

    Коя от двете би била по-удачен избор от икономическа гледна точка, но и откъм екстри?
    НеМЕ ИНТЕРЕСУВА мощността, ще се возя с тази кола. И без това не вървят колкото 1000CC мотор, та не виждам смисъл от зорене.

    Колата ще е барутарник от Италия, като брат ми е механик и с малко зор и плюене по марката ще направи каквото трябва по нея, а то ще има такова, защото иначе италианците не ги изхвърлят... Хаха

    Ще очаквам вашите коментари!

    Поздрави,

    Роската.

  2. #2
    Пишман Газаджия don_pepone's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Добрич/Варна
    Age
    36
    Posts
    2,510

    Default

    Здравей и добре дошъл тук

    Алфа си е Алфа, тя носи темперамент, характер и един по-друг вкус.
    Двете коли са в една идея различен клас и поколение.
    166 е малко по-широка и с по-мека возия , но пък е малко по-стара и поне според мен Не толкова красива.
    От своя страна 159 е "един път" като визия, стой много добре на пътя , но пък твърдо сравнено с 166, 159-ката е и малко по тясна.
    Като ходова част, 159 се води по-издържлива (н оне особенно много ) иначе цените и на двете окачвания не са много малки . аз лично съм леко изумен как 166 има едва ли не по-сложно задно окачване отколкото предното и там има вечното ослушване какво хлопа трака или скърца-особено на нашите пътища. 159 нее много по добре в това отношение , но можеби е едни гърд инапред -изключая горните носачи отперед

    Абе много е индивидуално това като избор... Ако искаш наистина возия вземи 166 , а и цената е 30-50% по-ниска спрямо 159...
    Моторите са хем почти еднакви , хем не баш (колко добре се изразих а?? ) 2.4 в 159 е подобрен мотор от 166 с по-нова глава и малко промени в горивната система , за сметка на това и двете имат 3.2 бензин , ама само това му е общото - чее 3,2 , при 166 си е Бусо моторр ,а при 159 си е опелския джигер...

    Ако някой се сети още неща да добви

    П.С. Аз също съм бил пред тази дилема и исках накрая 159, но не намерих читава и затова направих компромис със себе си..
    EX-AlfaRomeoSuper155 2.5 V6 + Remap by O.E.Motorsport and LPG Injection
    EX Mazda 6 2004 +Lpg ----EX SAAB 9-3ss 2.8V6-AERO 250hp MY2006 - With LPG+obd
    NOWAudi a6 c6 Allroad 3.2 FSI + LPG

  3. #3
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Ми доста различни са 2-та модела, макар на външни габарити да са сходни. 166 е по-старо изобретение, което е донякъде по-добре, въпреки че във 159 се срещат екстри, които ги няма в 166. Като ходова част и двете коли са капризни, частите не са им евтини. Като цяло в 159 бензиновете мотори не са особено читави, нито се отличават със сздравина, нито с пъргавина, нито с нисък разход.
    Не знам с какви габарити си Росене, но по принцип за едър човек 166 е по-добрия избор, вътре е по-просторна. Багажника също е по-голям.
    Като пътно поведение 159 е по-добра, но това не означава, че 166 седи зле на пътя.
    Моето лично мнение е, че 166 е и по-добре шумоизолирана. Което е нормално, предвид, че тя е по-висок клас.
    Лично аз бих предпочел 166, но само ако е добър и гледан екземпляр.
    Но за да разбереш коя е твоята кола е редно да седнеш и в 2-те коли и да подкараш и 2-те коли, тогава ще знаеш коя повече ти харесва.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  4. #4

    Default

    Ако можеш да намериш читава 166-ца със 175 или 185 коня двигател 2.4 дизел това е автомобила.

    Ако не можеш да намериш здрава 166-ца, то тогава 159-ка.

    Ако е 159-ка и държиш на мощност 2.4 двигателя дизел.

    Ако не държиш на мощност, а на икономичност и нисък данък то 1.9 jtd 120 коня или 136 коня(имаше такива мисля от Белгия).
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm -200 алфистки коня+ 30/40/ до 50 тунинговани коня

  5. #5

    Default

    Здравейте отново.

    Искам колата да е хем "много кола" - музика, екстри, глезотийки, хем да по-леката за джоба. Затова гледах 159 1.9JTD. Ама ако частите са й по-кекави и/или по-скъпи от 166 2.4JTD - няма смисъл.

    Защото в другия вариант просто ще си купя едно Lupo за зимна градска кола и това е.

    С коли не пътувам, даже не мога да изпреварвам каращ коли - много са бавни, съответно и аз не изпреварвам, освен ако няма огромен прозорец.

  6. #6

    Default

    159 1.9 с много екстри е трудно да намериш, ако искаш екстри - 2.4, но пък ако ще я караш само 3-4 месеца в годината, не виждам смисъл да плащаш данъка на 2.4ката
    Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm Q-Tronic '09 - Remapped - Ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97 - Ex
    Alfa Romeo Alfetta 2.4 turbodiesel '84
    Alfa Romeo Spider 2.0 TS '96

  7. #7
    Северозападняк DiStefano's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    село Стърчи Патка - Видинско
    Age
    43
    Posts
    2,980

    Default

    Quote Originally Posted by T-Jet View Post
    159 1.9 с много екстри е трудно да намериш, ако искаш екстри - 2.4
    Това са пълни глупости !

    По темата :
    Колега,
    Ако разполагаш с повече финикийски знаци си търси 2.0 JTDm. Най-доброто съотношение за мен лично м/у динамика, икономии и експлоатационни разходи.
    Last edited by DiStefano; 11-05-2016 at 14:02.
    Alfa Romeo Brera 2.4 JTDm 210 кавала ... и малко отгоре
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm SW .. бързият влак
    Renault Clio DCi 2018 .. без коментар .. да е щастлива жената

  8. #8
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Аз лично невиждам смисъл от такава кола за 3-4 месеца зимно шофиране. Все пак говорим за 6-8000лв, по-скоро КросВагон ще върши чудесна работа.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  9. #9

    Default

    Кросвагон не е ли 159, ама комби? Става, няма да го върна. Защо да е отделен модел? Както и да е, то и аз не виждам много смисъл, та или ще е готина италианка, или кола тип надин. Точно щото е за 3-4 месеца зимъска, но пък искам да ме кефи колата, да си е джиджана...

    Заглеждам се и по Alfa GT 1.9JTD, това заедно с една от китайските мултимедии за модела си става бомба за несемеен човек, но пък е тъпо да имаш кола, а да не можете да се качите 4 човека в нея.

  10. #10
    гинеколог любител mirchozo's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Добрич
    Age
    41
    Posts
    3,145

    Default

    Кросвагон е 156 комби 4х4 с 1.9jtd 150кс мотор.

    По темата, аз лично бих избрал 159 комби защото харесвам комби-вариант, нещо което 166 не може да предложи. Както те постъветваха колегите, качи се и в 2та варианта и както го усетиш. Отиди на някой от сбирките и се запознай с колегите, предполагам че никой няма да ти откаже поне едно возене за 2мин.
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm/20V 200* коня + 1 магаре зад волана.
    Ако искаш да си бърз-тръгни сам, ако искаш да стигнеш далеч-тръгни с приятели!!!
    Горе главата, нищо че е празна...

  11. #11
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •