Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28

Thread: Kupih alfa 156 1.8 TS

  1. #1
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default Купих си 156 1.8 TS

    Добър ден купих си Алфа 156 1.8 туин спарк и въпроса ми е колко е данъка на 106 Кв ж общината и да я вписвам ли
    между другото имам розова детелина отзад над буквите туин спарк може ли да ми кажете какво означава
    http://devil88.hit.bg/SP_A0441.jpg
    Last edited by SandoOne; 26-02-2009 at 02:13.

  2. #2
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    http://www.autohop.bg/extras-tax_calc.html ей тука гледай за данъка
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  3. #3
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Айде честита колега, сложи някоя друга снимчица да я видим колицата

  4. #4
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Мерси скоро ще я снимам не можах че я купих днеска и едвам смогнах да я регистрирам
    Мерси за сайта обаче тази сума висока като се има предвид кви дараци има без катализатори ...
    Last edited by SandoOne; 14-02-2009 at 00:44.

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    http://www.autohop.bg/extras-tax_calc.html ей тука гледай за данъка
    Абе това не е вярно или са ме метнали. Като гледам за мойта се получава 54лв, което е миналогодишната стойност, а сега е дадох 68 без 4лв отстъпка

  6. #6
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    ми по сайта 106 Киловата се получава 174.90 лева

  7. #7
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Толкова е, на моята 2.0 като проверих колко й е данъка и се уплаших, за тая година нещо над 200лв. беше, ама аз не съм я регистрирал още в данъчното, а и не мисля скоро да го правя, че ще е страшно като гледам цифрите!!! Карай я така засега, няма смисъл да пълниш нечии джоб, поне да отиваха по предназначение, тогава ДА, ама като знам, че ще бъдат инвестирани в някоя резиденция в Бояна или някъде, направо ме отказват да го плащам и да съм коректен!

  8. #8
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Quote Originally Posted by SandoOne View Post
    Мерси скоро ще я снимам не можах че я купих днеска и едвам смогнах да я регистрирам
    Мерси за сайта обаче тази сума висока като се има предвид кви дараци има без катализатори ...
    Катализатора ти намалява данъка ,ако колата е под 100 коня ,от там на горе имаш ,нямаш все едно е
    П.П. а за да получиш намалението на данъка мисля ,че се проверява дали имаш катализатор и ти издават бележка за него и тогава в данъчното !

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    Толкова е, на моята 2.0 като проверих колко й е данъка и се уплаших, за тая година нещо над 200лв. беше, ама аз не съм я регистрирал още в данъчното, а и не мисля скоро да го правя, че ще е страшно като гледам цифрите!!! Карай я така засега, няма смисъл да пълниш нечии джоб, поне да отиваха по предназначение, тогава ДА, ама като знам, че ще бъдат инвестирани в някоя резиденция в Бояна или някъде, направо ме отказват да го плащам и да съм коректен!
    Колега ако не си регистрираш колата в данъчното в определеният за това срок ,има глоби ! И освен това не можеш да я продадеш или по точно да я прехвърляш
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  9. #9
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Ма то всяка година по 170 лева да ли да цакам данъка не гледа ли нещо за фактурата за покупко продажба
    щото наскоро подарих стария ми пасат на майка ми за него плащах 40 лева а беше 66 Киловата
    Last edited by SandoOne; 14-02-2009 at 02:33.

  10. #10
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    Катализатора ти намалява данъка ,ако колата е под 100 коня ,от там на горе имаш ,нямаш все едно е
    П.П. а за да получиш намалението на данъка мисля ,че се проверява дали имаш катализатор и ти издават бележка за него и тогава в данъчното !



    Колега ако не си регистрираш колата в данъчното в определеният за това срок ,има глоби ! И освен това не можеш да я продадеш или по точно да я прехвърляш

    Знам, че има глоби колега, ама яко ме дразнят тия, а и не съм се затичал да я продавам, като гледам как им вървят цените , а ако реша, отивам регистрирам си се в данъчното и отивам по банков път внасям само за последната година данъка и с бележката при нотариуса , а иначе и аз чух, че глобите били стабилни!!!

  11. #11
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by fein86 View Post
    Знам, че има глоби колега, ама яко ме дразнят тия, а и не съм се затичал да я продавам, като гледам как им вървят цените , а ако реша, отивам регистрирам си се в данъчното и отивам по банков път внасям само за последната година данъка и с бележката при нотариуса , а иначе и аз чух, че глобите били стабилни!!!
    Укриваш данъци а?

    М/удругото. Миналата година платих 184 лв. данък. това с лихвите понеже закъснях 3 месеца и ми начислиха 11 лв. лихва. Другата седмица мисля да ходя да го плащам, че има отстъпки А и преглед трябва да минавам, а там го искат тоя данък да е платен. Е, не на всякъде го искат де ама то трябва да си се плаща

    Не плащаме данъци, а искаме хубави пътища. Ми как да стане. То тея пари трябва да дойдат от някъде. Съгласен съм, че не винаги отиват по предназначение, но все пак...
    Last edited by oem; 14-02-2009 at 10:24.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  12. #12
    Бад Мадър Факър SandoOne's Avatar
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    София
    Posts
    1,516

    Default

    Фактически трябва на година по 174.90 да си плащам данък конски сили измислили са го тва по едно Сд на година

  13. #13
    Запален алфист fein86's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Елин Пелин
    Posts
    485

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Укриваш данъци а?

    М/удругото. Миналата година платих 184 лв. данък. това с лихвите понеже закъснях 3 месеца и ми начислиха 11 лв. лихва. Другата седмица мисля да ходя да го плащам, че има отстъпки А и преглед трябва да минавам, а там го искат тоя данък да е платен. Е, не на всякъде го искат де ама то трябва да си се плаща

    Не плащаме данъци, а искаме хубави пътища. Ми как да стане. То тея пари трябва да дойдат от някъде. Съгласен съм, че не винаги отиват по предназначение, но все пак...
    АААА, не говори така, че ше ми излезе име , а реално просто не смогнах да го платя и затова не се регнах, а малко по малко като се замислих после и установих, че тия нищо не заслужават, ама като ми изпаднат повечко пари сигурно ще го платя, защото както каза си текат лихвички и ще ме таковат накрая

  14. #14
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    КОли над 100коня задължително сумата е над 120лв...ЗА това като ще е гарга да е рошава


    Данъка на 150коня кола е 170-240лв. според общината към която е регистрирана колата!
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  15. #15

    Default

    аз платих 265лв за 2008г
    Alfa romeo GTVex
    Alfa romeo 159 08"16V JTDmex
    Audi A6 Avant 09" 3.0 TDI S-line Quattro
    Аudi A3 1.8 20V 02"

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •