Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Спортно сърце > Тунинг проекти
Тунинг проекти Само за сериозни тунинг проекти.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 21-02-2018, 11:53   #1
che_
Запален алфист

Default Чъденка за бууст контролер и ремап

Преди няколко дни във фейста имаше питане за ремап на 1.9 jtd и имаше няколко човека, които биха си ремапнали колата, но ако имат възможност да си превключват между сток и ремап. Това няма как да стане със сток еку-то, но друга идея ми се завъртя в главата.
В събота ми се сцепи маркуча между турбото и кулера и колата звъчеше като скайлайн 1000 коня. Това ме накара да се зачудя дали ако се добави един клапан на турбо пътищата, който да отваря на сток нялягането, дакажем 1.15, тогава колата би трябвало да се държи като стокова. Не съм много наясно с ремапа и картите, но моята логика е че ако картата е направена да пуска определено гориво при определено налягане, тогава няма проблем да има "теч" на налягането от трубината. Това е при положение че екуто пуска гориво на базата на реланите стойности МАП-а, а не на база на исканото налягане от картата(1.4 например).
Не знам обаче как токва ще се отрази на турбината и дали няма няма да е по-лошо за нея от самия ремап - да кара турбото да се развътрта повече за да достигне желаното налягане, но заради клапана, то никога да не може да бъде достигнато.

Ако всичко е ок от към турбина и гориво по картите, всеки може да си сложи един бууст метът и един тройник на маркучлето което отива към него, към който да сложи клапан с пружина и по метра да го настрои да отваря на 1.15(или на колкото му е кеф).

Преди клапана едно кранче и кати иска да кара бърза кола завърта кранчето, като иска сток, която ще звъчи като бърза(заради свистенето от клапана), отвърта кранчето.
Old 21-02-2018, 12:48   #2
alfista 96
Старши алфист

alfista 96's Avatar

Quote:
Originally Posted by che_ View Post
Преди няколко дни във фейста имаше питане за ремап на 1.9 jtd и имаше няколко човека, които биха си ремапнали колата, но ако имат възможност да си превключват между сток и ремап. Това няма как да стане със сток еку-то, но друга идея ми се завъртя в главата.
В събота ми се сцепи маркуча между турбото и кулера и колата звъчеше като скайлайн 1000 коня. Това ме накара да се зачудя дали ако се добави един клапан на турбо пътищата, който да отваря на сток нялягането, дакажем 1.15, тогава колата би трябвало да се държи като стокова. Не съм много наясно с ремапа и картите, но моята логика е че ако картата е направена да пуска определено гориво при определено налягане, тогава няма проблем да има "теч" на налягането от трубината. Това е при положение че екуто пуска гориво на базата на реланите стойности МАП-а, а не на база на исканото налягане от картата(1.4 например).
Не знам обаче как токва ще се отрази на турбината и дали няма няма да е по-лошо за нея от самия ремап - да кара турбото да се развътрта повече за да достигне желаното налягане, но заради клапана, то никога да не може да бъде достигнато.

Ако всичко е ок от към турбина и гориво по картите, всеки може да си сложи един бууст метът и един тройник на маркучлето което отива към него, към който да сложи клапан с пружина и по метра да го настрои да отваря на 1.15(или на колкото му е кеф).

Преди клапана едно кранче и кати иска да кара бърза кола завърта кранчето, като иска сток, която ще звъчи като бърза(заради свистенето от клапана), отвърта кранчето.
НаФта ще си пуска колкото е зададено по-картите.А на турбото ще му се завие свят с това КРАНЧЕ,защото то пък ще се мъче да дигне налягането което му е зададено.И на края на теб ще ти се реве.
И защо аджеба искаш да си създаваш тези главоболия ?Направи си ремапа и си е карай.
Old 21-02-2018, 13:29   #3
che_
Запален алфист

"За един прЕател питам"
Чисто хипотетичен ми е въпроса, иначе съм си ремапнат и не мисля да я връщам към сток. Единствено може да ми трябва копче като я давам на жената, че тя кара "газ до дупка" от 1000 оборота.
Old 21-02-2018, 14:16   #4
S_BANKOV
Запален алфист

Кранчето е страхотна идея, ама само да напомня че времето на механичното турбо и карбораторите "УМРЕ"
S_BANKOV is offline   Reply With Quote
Old 21-02-2018, 16:31   #5
ScuderiaItalia
Мечтае за напомпана печка

ScuderiaItalia's Avatar

Не си усложнявай живота излишно, иди ремапни колата и на който я даваш да я кара му обясни от 4та скорост нагоре да не дава пълна газ преди 2000-2500 оборота, а да я натиска постепенно.
ScuderiaItalia is offline   Reply With Quote
Old 21-02-2018, 16:36   #6
che_
Запален алфист

old's cool
то и дизела скоро ще е отживелица, ама я си го хАресвам
Old 21-02-2018, 17:28   #7
oem
by O.E.Motorsport

oem's Avatar

Както на една реклама... Стига глупости! И със стандартното ЕКУ могат да се направят две карти
Old 21-02-2018, 18:09   #8
che_
Запален алфист

И как се сменя режима между двете карти?

П.п. пак повтарям че темата е "хипотетична", не съм тръгнал да го правя това, просто ми се върти в главата като вариан за тези, които може би ще им е от полза да има "стандартен" и "спортен" режим
Old 21-02-2018, 19:31   #9
dansguardian
Болен алфист

Quote:
Logoff/Logon 😆
Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.
dansguardian is offline   Reply With Quote
Old 22-02-2018, 12:23   #10
oem
by O.E.Motorsport

oem's Avatar

Quote:

П.п. пак повтарям че темата е "хипотетична", не съм тръгнал да го правя това, просто ми се върти в главата като вариан за тези, които може би ще им е от полза да има "стандартен" и "спортен" режим
ЕКУ-то го има като опция. Активира се чрез софтуерен ключ и се доработва инсталацията като се монтира бутон On/Off.

Копират се също така всички карти на друга позиция във флаша. Бутона превключва между двата блока без да необходимо гасене, връщане от контакт и т.н.

.
oem is offline   Reply With Quote
Old 22-02-2018, 23:51   #11
dhtj
антидизелист

dhtj's Avatar

Тва дето го мислите го има и заводски на 147миците дукати.

там са 150 коня и спорт бутон за 170 коня.
Old 23-02-2018, 00:14   #12
S_BANKOV
Запален алфист

Верно?
S_BANKOV is offline   Reply With Quote
Old 23-02-2018, 11:20   #13
dhtj
антидизелист

dhtj's Avatar

Mда, до една година са така както казвам.
Следващите имат разлика предимно в тротъл риспонза и кривата, но пак са с два комплекта карти.
И ГТ-тата 170 имат такова бутонче.

Old 23-02-2018, 11:29   #14
smc
започва да се пристрастява

smc's Avatar

И на 166 ЕКУ-то го има като опция, но съм го виждал само на бензиновите.
Attached Files
File Type: pdf Operation Manual (english).pdf (25.5 KB, 11 views)
Old 23-02-2018, 11:59   #15
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Това с превключването между 2 карти е доста интересно за газифицираните мотори, където е необходимо да се даде предварение на запалването. Разбира се - може да се ползва и адванс процесор за целта, но това с картите е по-елегантното решение.

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)
ecotronic is offline   Reply With Quote
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Спортно сърце > Тунинг проекти « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules