Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 155
Алфа Ромео 155 Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 07-11-2017, 20:02   #31
gaiska
Запален алфист

За свалянето ги свалих. Ще видя как ще го слагам новия колектор. Дано да успея само отгоре, че отдолу ми се вижда невъзможно. Да не говорим, че и в момента нямам достъп до канал.
Old 07-11-2017, 23:12   #32
mimouzunov
+-

mimouzunov's Avatar

Quote:
Originally Posted by gaiska View Post
За свалянето ги свалих. Ще видя как ще го слагам новия колектор. Дано да успея само отгоре, че отдолу ми се вижда невъзможно. Да не говорим, че и в момента нямам достъп до канал.
Всичко се маха и слага отгоре, правено е многократно!
( в това число и бензиновите щуротии и вакумните маркучи)

Доста пъти се вади единия вакумен маркуч при мен (от дошлото налягане), но от гърмеж също може да излезне а от там да дърпа въздух което да се отрази на работата на двигателя!
Old 08-11-2017, 07:59   #33
gaiska
Запален алфист

Като спомена за вакууми, дали е възможно да е прецакан вакуумния регулатор за налягането на горивото и от там да се получава натичане на бензин и това запалване в колекторите?
Old 08-11-2017, 10:10   #34
Furious 155
чиста проба спреляк

Furious 155's Avatar

Quote:
Като спомена за вакууми, дали е възможно да е прецакан вакуумния регулатор за налягането на горивото и от там да се получава натичане на бензин и това запалване в колекторите?
Ако е пробила мембраната ще има много бензин и няма да се само на палене проблемна.
Обикновенно пукане във всмукателен колектор е от бедна смес, а ако гърми в гърнетата е от богата смес. Всичко това, ако няма проблеми с газоразпределението откъм валове и зацепване.

Даването на газ, води до пристрастяване!
Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
Volvo V50 2.0D by RuBig
Furious 155 is offline   Reply With Quote
Old 08-11-2017, 13:03   #35
gaiska
Запален алфист

Може. При мен е само при палене и ако студена я изфорсирам на бензин. Иначе като загрее никакъв проблем.
Old 08-11-2017, 14:35   #36
Scrapera
Старши алфист

Scrapera's Avatar

Точно така, пукането в колектора е от бедна смес.
Ако имаш проблеми с паленето, не задържа обороти, и трябва да я палиш втори път, след това студена не се форсира, забива муцуната, не върви, пука, и когато загрее се оправя напълно - това са мръсни дюзи!
Чистиш ги професионално и колата дори зимата в най-големия студ може да я подкараш веднага, студена, без да забива муцуната и да пука.
Old 08-11-2017, 18:25   #37
gaiska
Запален алфист

Quote:
Originally Posted by Classicalfamaniac View Post
Точно така, пукането в колектора е от бедна смес.
Ако имаш проблеми с паленето, не задържа обороти, и трябва да я палиш втори път, след това студена не се форсира, забива муцуната, не върви, пука, и когато загрее се оправя напълно - това са мръсни дюзи!
Чистиш ги професионално и колата дори зимата в най-големия студ може да я подкараш веднага, студена, без да забива муцуната и да пука.
Може и така да е, но миналата година ги чистих дюзите. След това чистене пак си остана трудното палене но тогава не пукаше.
Old 08-11-2017, 22:03   #38
Furious 155
чиста проба спреляк

Furious 155's Avatar

Quote:
Може и така да е, но миналата година ги чистих дюзите. След това чистене пак си остана трудното палене но тогава не пукаше.
Аз имам един комплект инжектори, които ми ги чистиха и колата започна да пали с тях с много въртене. Иначе като запали всичко е ок и се кара нормално, но паленето беше мъка за стартер и акумулатор.

Volvo V50 2.0D by RuBig
Old 09-11-2017, 00:22   #39
Dimicha
Зарибен алфист

Quote:
При мен имаше друг проблем с вакуумния регулатор и по-точно с другата джаджа, която прилича на него - гасителя на импулси. Беше му изкривено щуцерчето и смучеше въздух от там яко.
Old 09-11-2017, 01:42   #40
Furious 155
чиста проба спреляк

Furious 155's Avatar

Quote:
Originally Posted by Dimicha View Post
При мен имаше друг проблем с вакуумния регулатор и по-точно с другата джаджа, която прилича на него - гасителя на импулси. Беше му изкривено щуцерчето и смучеше въздух от там яко.
по-скоро се е изливал бензин оттам, ако е било с нарушена цялост... и си губел налягане.

Volvo V50 2.0D by RuBig
Old 09-11-2017, 07:41   #41
gaiska
Запален алфист

Furious 155, искаш да кажеш, че може да не са ги изчистили инйекторите както трябва ли? Аз имам един комплект от старата колица, но не са чистени. Мога за проба да ги сложа тях, без да ги чистя?
Old 09-11-2017, 09:59   #42
Furious 155
чиста проба спреляк

Furious 155's Avatar

Quote:
Furious 155, искаш да кажеш, че може да не са ги изчистили инйекторите както трябва ли? Аз имам един комплект от старата колица, но не са чистени. Мога за проба да ги сложа тях, без да ги чистя?
Пробвай с друг читав комплект. Незнам как са ги чистили моите, но с тези инжектори колата палеше с много въртене. Иначе после си вървеше съвсем нормално. Даже още си ги пазя 4-те. Те ми бяха оригинално на колата.

Volvo V50 2.0D by RuBig

.
Old 10-11-2017, 22:38   #43
Dimicha
Зарибен алфист

Quote:
Originally Posted by Furious 155 View Post
по-скоро се е изливал бензин оттам, ако е било с нарушена цялост... и си губел налягане.
Не, не, въздух си смучеше...мислиш ли че не пробвах с уста да надуя маркучето
Old 12-11-2017, 15:50   #44
gaiska
Запален алфист

Колеги, смених колекторите и колата запали без проблем. Само, че докато слагах колекторите реших да направя и някои други неща-къде с причина, къде без причина. Та, оказа се, че имам само две читави дюзи и ги сложих на първи и втори цилиндър. Освен това, смених и вакумните маркучи на регулатора на налягане на бензина, на газовата също и едно бензиново маркуче, което връща бензина от рейката. Реших да проверя и свещите и се оказа, че всичките са с керемидено кафеникав цвят. Все пак бяха ми останали 4 нови свещи и смених тези, на които ми се стори, че разстоянието между полюса и електрода е по-голямо. След всичко това сега незнам откъде може да е дошло взривяването на колекторите. Все пак си остана това трудно форсиране на бензин, докато колата още е студена. Реших, без да знам дали трябва или не, да проверя съпротивлението на температурния датчик, който е сложен на термостата. При 20 градуса температура на водата съпротивлението беше 2,1 килоома, а пише, че трябва да е 2,5 килоома. Това дали е прекалено голяма разлика и трябва да го сменям?
Old 12-11-2017, 23:42   #45
mordohy
чичка с очила и шкембенце
Член на клуба

mordohy's Avatar

Quote:
Колеги, смених колекторите и колата запали без проблем. Само, че докато слагах колекторите реших да направя и някои други неща-къде с причина, къде без причина. Та, оказа се, че имам само две читави дюзи и ги сложих на първи и втори цилиндър. Освен това, смених и вакумните маркучи на регулатора на налягане на бензина, на газовата също и едно бензиново маркуче, което връща бензина от рейката. Реших да проверя и свещите и се оказа, че всичките са с керемидено кафеникав цвят. Все пак бяха ми останали 4 нови свещи и смених тези, на които ми се стори, че разстоянието между полюса и електрода е по-голямо. След всичко това сега незнам откъде може да е дошло взривяването на колекторите. Все пак си остана това трудно форсиране на бензин, докато колата още е студена. Реших, без да знам дали трябва или не, да проверя съпротивлението на температурния датчик, който е сложен на термостата. При 20 градуса температура на водата съпротивлението беше 2,1 килоома, а пише, че трябва да е 2,5 килоома. Това дали е прекалено голяма разлика и трябва да го сменям?
Преди да ръчкаш там си калибрирай уреда. Тоест, свери го с някое съпротивление с близко съпротивление. Иначе имаш право да се съмняваш
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 155 « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules