Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 76 to 89 of 89

Thread: Croma 2

  1. #76
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,785

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    А защо не препоръчваш автоматик?
    Ами колата става по бавна и гори повече с автомата, пък и автоматите им не кай знае каква стока!

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  2. #77

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Ами колата става по бавна и гори повече с автомата, пък и автоматите им не кай знае каква стока!
    Абе щом в ръцете на Змея държи такава с автоматик и агресивен ремап значи са здрави
    156 2.4JTD 136+ PS

  3. #78
    Diesel addicted emzo's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    41
    Posts
    1,350

    Default

    До 200 к.с. държи някак си, около 200 и нагоре .... един Бог знае колко ще изкара

  4. #79

    Default

    От предишното ми запитване до този момент изчетох огромно количество с информация за 2.4 автоматик, вкл. UK forum-a. Навсякъде е казано, че 2.4 има малка разлика с 1.9 (просто има 1 цилиндър в повече). Като цяло също е сравнително безпроблемен мотор. Единствения недостатък е по-високия разход, данък и съвсем малко по-скъпи части по обслужване от при 1.9 (проверил съм го на 100%) Пример: 1.9 ангренажен к-т 185лв. : 2.4 - 205лв. Разликите са подобни и при останалите части.
    За автоматика също прегледах всяка възможна информация като видях само 1 оплакване за кутията във фиат форума, което не се разбра дали е отстранено и като цяло какъв е бил проблема. В UK forum-a нямаше нито едно оплакване от кутията а само съвети за нейната експлоатация и съвети за правилна поддръжка с цел удължаване живота и. Кутията е японска Аисин и се вгражда в доста други автомобили. Обслужването на кутията е супер евтино (по мое разбиране) в сравнение с останалите автоматици.

    Ако някой има обективно мнение, надявам се да сподели
    Last edited by dolarcho; 15-11-2013 at 23:35.

  5. #80
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,785

    Default

    Като си се зачел в UK форума се позаинтересувай и на какви километри е средния живот на тия кутии преди да започнат да стават проблемни. То до 100 - 150 хиляди всичко ще е Ок. Нали не се надяваш да вземеш 7-8 годишна Крома, която е на 100 хиляди реални
    Last edited by pininfarina; 16-11-2013 at 12:06.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  6. #81

    Default

    Няма смисъл от заядливи изказвания. В никакъв случай не казвам, че Кромата е най-здравия автомобил, нито се опитвам да го изкарам такъв.
    По повод информацията в UK forum-a, не виждам също нищо лошо да се интересувам от автомобила който желая да закупя. В БГ няма почти никаква информация за тази кола (предполага се защото все още е сравнително нова и не чак толкова, да не кажа въобще карана в БГ). Относно живота на кутията също съм се интересувал и със сигурност няма такова нещо като 100-150х км и кутията си заминава или започва да става проблемна. Няма данни за нито една кутия която да се е сринала или каквото и да е станало с нея в подобен пробег. Всички говорят за проблем в кутиите при пробег от 300-350+ хиляди. Сигурен съм, че има кутии който са заминали дори и на по-малък пробег, но съм сигурен, че са и единични случай а не масово явление. А относно 7-8 годишните коли на по 100 000км силно се надявам хората да са разбрали, че не ядем доматите с колците ... За съжаление все още има хора който смятат, че колите са на подобен пробег ...

  7. #82
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,785

    Default

    Quote Originally Posted by dolarcho View Post
    А относно 7-8 годишните коли на по 100 000км силно се надявам хората да са разбрали, че не ядем доматите с колците ... За съжаление все още има хора който смятат, че колите са на подобен пробег ...
    Никой не се заяжда, разбрал си погрешно поста ми!

    Това имах в предвид като ти написах по горния пост.
    Щом си се насочил към автомат гледай да е на възможно най малко километри колата и да има сервизна история ( книжка ).

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  8. #83

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Никой не се заяжда, разбрал си погрешно поста ми!

    Това имах в предвид като ти написах по горния пост.
    Щом си се насочил към автомат гледай да е на възможно най малко километри колата и да има сервизна история ( книжка ).
    Извинявам се за погрешното разбиране. Просто последно време има доста хора, който се заяждат без да изказват обективно мнение.
    Аз самия също се надявам на читав екземпляр макар, че в БГ сигурно няма да се намери. Просто тук се внасят невероятни гробници, след което им се връщат километражите с по 200+ хиляди и хората ги купуват уж за нови. А истината е, че този пробег италианеца го прави за година, в най-лошия случай за година и половина до 2 години ...

  9. #84
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by dolarcho View Post
    Пример: 1.9 ангренажен к-т 185лв. : 2.4 - 205лв.
    Разлика между ангренажите и водната помпа на 1,9 и 2,4 няма Единствената разлика е, че паразитната ролка на 1,9 е от пластмаса, иначе е със същите размери, затова и цената на комплектите е горе-долу все тая.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #85

    Default

    Колеги, някой знае ли къде се намира щеката за проверка на маслото в скоростите при Крома 2007 2.4 автоматик ?

  11. #86

    Default Крома2 1.9 150 16

    Здравейте колеги,

    Предстои ми оглед на горепосочената модификация за мен в гр.Сливен. Имал съм такъв двигател но автомобилите не са ми специалност за това ще помоля за някакви по-специфични насоки когато извършвам огледа. Нещо като:.. кое да гледам по двигателя за течове, някакви слаби места по електрониката на които да обърна внимание изобщо всякакви насоки ще ми бъдат от полза.Мисля колата да я гледам почивните дни в гр.Сливен за това ако можете да ми препоръчате и сервиз който евентуално ще работи понеделник или вторник ще ми бъде от полза.

    Предварително благодаря.
    Бивша:156 2.4 JTD-140 Distinctive
    Настояща: Opel Vectra Caravan 1.9 CDTI- 150 h.p.живички мъркат.

  12. #87
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    Освен да си начешете крастите и да разберем кой най-много разбира, нищо друго няма в тая тема. Човека пита за Крома, вие му обяснихте подробно с картинки как френските дизели не били вече френски дизели...
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

  13. #88
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Ейййй колега последното мнение в темата е почти преди година

    Изпратено от моят SM-G920F с помощта на Tapatalk
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  14. #89
    Старши алфист VLADius's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    Sofia
    Age
    49
    Posts
    650

    Default

    Не колега, последното мнение е моето (и е преди твоето) е от днес. Черпиш по бира ако не съм прав.
    Alfa Romeo 164 Super 2.0TS

Page 6 of 6 FirstFirst ... 456

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •