Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT
Алфа Ромео 156/147/GT Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 03-05-2016, 20:10   #646
grenlould
Запален алфист

grenlould's Avatar

Quote:
Originally Posted by sollider View Post
На моята Алфа от всичките бутони читаво работят само 2, всички останали са счупени, някои от тях съвсем отказали да работят, други пък се натискат с цака за да смъкнеш/вдигнеш някой от прозорците. На все още здравите бутони забелязвам, че механизмът им за вдигане и смъкване е много удобен и приятен за ползване, явно наистина някой от предишните 2-ма собственици (за справка - аз съм трети) не ги е пазил, или пък е возил разни палачори. Подозирам пътниците в неправилна употреба, понеже по шофьорския панел повечето от тях са здрави, а счупените са на 2-те задни и на предната пътническа врата. Каква ирония, повечето имат проблеми с моторчето на стъклата, пък аз не мога да ги ползвам заради потрошени бутони...

За багажника трябваше да отворя темата, защото самото помещение е обемно и голямо, а отвора е тесен и по тоя начин в някои случаи не можеш да се възползваш от иначе просторния багажник. Все още не съм семеен, затова за пример ще дам някои от хората в по-задните страници, където се оплакват, че не могат да проврат сгъната бебешка количка. Самото багажно отделение побира спокойно 2 такива, ама като не може да мине през тая тяснотия, язък за обема вътре...
Зa бутоните купувaш тук от форумa кaкто колегaтa кaзa нa съвсем рaзумни цени и проблемa ти изчезвa трaйно! Тези бутони се прецaквaт нaй-вече от непрaвилнa експлоaтaция! Мойте вече 6 години не сa мръднaли и си рaботят перфектно и до моментa. Относно зa бaгaжникa, все пaк кaрaме седaнови коли, a не комби. Относно дето не можеш много дa се ориентирaш кaто пaркирвaш нa зaд, вземи зa нaчaло си сложи един пaрктроник дa те улеснявa от тези зa по 20 лв. дето се продaвaт, слaгa се елементaрно и що годе помaгa кaто пaркирaш. Кaкто кaзaх товa с мaневреносттa и пaркирaнето нa зaд се свиквa с времето и ще преценяш кaк кaкво дa нaпрaвиш и нямa дa го смятaш кaто недостaтък. И зa чaши имa вaриaнт, просто трябвa дa импровизирaш, aз примерно тези чaши дето сa от aвтомaтите зa кaфе ги слaгaм в дръшкaтa нa врaтaтa, пaсвaт перфектно и сa идеaлни зa постaвки

grenlould is offline   Reply With Quote
Old 03-05-2016, 20:56   #647
sollider
Запален алфист

sollider's Avatar

Да, за някои от недостатъците на модела съм импровизирал и съм намерил трайни решения, а паркирането ми беше трудно в първите 1-2 седмици. Вече мога да кажа, че съм ѝ свикнал. Единствено нощно време малко по-трудно се ориентирам, докато карам назад, но дори тогава се справям без ядове. Мислех си за парктроник в началото като я взех, но впоследствие видях, че бързо свиквам на магариите ѝ. Но виж - за бутоните вече мога да се възползвам от форума, че не е удобно докато карам постоянно някой от пътниците да ми мрънка "смъкни стъклото, вдигни стъклото, затвори стъклото, че ми духа, смъкни стъклото, че е задушно" и прочие...

P.S. - Забравих да благодаря на колегата Митко за насоката към форума, не ми беше хрумвало да търся такива дреболии тук.

.
sollider is online now   Reply With Quote
Old 28-12-2017, 19:53   #648
C-e-c-o
започва да се пристрастява

C-e-c-o's Avatar

Забелязах че на полу-съединител НЕ може да се подава газ и обортомера не минава 1000, но понякога става. Един приятел каза че "новите дизели" (моя е 1.9 jtdm 140) били така умишшено... Вярно ли е?

Също каза че е нормално педала на газта да не е отзивчв (отнема време да реагира). Така ли е?
C-e-c-o is offline   Reply With Quote
Old 28-12-2017, 20:24   #649
S_BANKOV
Запален алфист

Quote:
Originally Posted by C-e-c-o View Post
Забелязах че на полу-съединител НЕ може да се подава газ и обортомера не минава 1000, но понякога става. Един приятел каза че "новите дизели" (моя е 1.9 jtdm 140) били така умишшено... Вярно ли е?

Също каза че е нормално педала на газта да не е отзивчв (отнема време да реагира). Така ли е?
Не е вярно това което ти говорят, искаш ли са те повозя да видиш колко е отзирчива газта?
S_BANKOV is offline   Reply With Quote
Old 28-12-2017, 21:07   #650
dansguardian
Болен алфист

Според мен 156-цата няма недостатъци, а само предимства.
Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.
dansguardian is online now   Reply With Quote
Old 29-12-2017, 12:11   #651
eproHD
JACK DANIEL'S-SING.BARREL

eproHD's Avatar

Quote:

Дръж я в обороти 2000-2200 и пробвай да видиш дали не е отзивчива ! От 3-та предавка нагоре изпуснеш ли я на 1500 оборота и даваш газ без да слизаш с една предавка назад има наистина забавяне...
eproHD is offline   Reply With Quote
Old 02-01-2018, 17:21   #652
C-e-c-o

C-e-c-o's Avatar

Quote:
Originally Posted by S_BANKOV View Post
Не е вярно това което ти говорят, искаш ли са те повозя да видиш колко е отзирчива газта?
Всъщност ще се радвам ако някой със същия двигател (1.9 jtdm 140) направи клипче за сравнение:

В движение, на първа с малко над 1000 оборота и в последствие да настъпи максимално.

При мен от 1000 до 2000 отнема около 4-5 секунди.
Old 02-01-2018, 17:57   #653
che_
Запален алфист

Нали питаше как се пази демферния маховик.....те точно с такива експерименти няма да го опазиш.

П.п. чипоса ли я вече?
che_ is offline   Reply With Quote
Old 02-01-2018, 18:19   #654
eproHD
JACK DANIEL'S-SING.BARREL

eproHD's Avatar

Quote:
Всъщност ще се радвам ако някой със същия двигател (1.9 jtdm 140) направи клипче за сравнение:

В движение, на първа с малко над 1000 оборота и в последствие да настъпи максимално.

При мен от 1000 до 2000 отнема около 4-5 секунди.
Моята при тези обороти на 1 или 2-ра се изстрелва от раз

---------- Post added at 17:19 ---------- Previous post was at 17:17 ----------

Quote:
Originally Posted by che_ View Post
Нали питаше как се пази демферния маховик.....те точно с такива експерименти няма да го опазиш.

П.п. чипоса ли я вече?
Хората нали за това продават нови !
eproHD is offline   Reply With Quote
Old 02-01-2018, 18:25   #655
C-e-c-o

C-e-c-o's Avatar

Quote:
Originally Posted by che_ View Post

П.п. чипоса ли я вече?
Не съм я чипосвал, знам че е лоша практика за маховика, но е пример колко е неотзивчива в моя случай (а доста хора ми казаха че JTD-то е така..)
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules