Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Масло по двигателя

  1. #1
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default Масло по двигателя

    Имам един проблем и той се явява в това, че под дроселовата клапа всичко е в масло. Маркуча от сепаратора, който влиза в дроселовата клапа е винаги в масло. Отдолу под клапата олива яко и е омаслено навсякъде, чак до стартера.
    Нивото на щеката пада. За 2000км пада малко над средата. Не съм забелязал да пуши синкаво отзад.
    Капеше и от капака на клапаните, директно в/у изпискателния колектор, но залепих гарнитурата с черен силикон и оттам спря теча.

    Някакви съвети къде да търся проблема?
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Friday View Post
    Имам един проблем и той се явява в това, че под дроселовата клапа всичко е в масло. Маркуча от сепаратора, който влиза в дроселовата клапа е винаги в масло. Отдолу под клапата олива яко и е омаслено навсякъде, чак до стартера.
    Нивото на щеката пада. За 2000км пада малко над средата. Не съм забелязал да пуши синкаво отзад.
    Капеше и от капака на клапаните, директно в/у изпискателния колектор, но залепих гарнитурата с черен силикон и оттам спря теча.

    Някакви съвети къде да търся проблема?
    А изчистили сепаратора?

  3. #3
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Цъ, въобще не се сетих за него, защото го бях чистил превантивно преди 3г.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  4. #4
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Колеги, моля за съдействие, може ли да ми приложите схема на картерната вентилация на Alfa Romeo 156 2.0TS CF2.
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  5. #5
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Нещо не я намирам тази схема в E-learn за 156.

    Това е схемата от 166 2.0 TS:



    Би трябвало да е същата.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #6

    Default

    Ако е запушен сепаратора,като надуеш с уста ще преминава ли свободно въздуха.

  7. #7
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Quote Originally Posted by bat_borko_ View Post
    Ако е запушен сепаратора,като надуеш с уста ще преминава ли свободно въздуха.
    Преминаването на въздух не е критерий за добре работещ сепаратор.

    В крайна сметка - сепараторът трябва да е чист за да може да улавя ситните маслени капки и по възможност по-голямо количество маслени пари да кондензират върху него.

    Дори и да преминава въздух, ако той има сериозни наслоявания, това води до влошената му работа.
    Last edited by ecotronic; 11-09-2017 at 16:36.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #8

    Default

    Ок мерси,значи ще трябва да сваля капака да го почистя че вдигна разхода на масло.

  9. #9
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Нещо не я намирам тази схема в E-learn за 156.

    Това е схемата от 166 2.0 TS:



    Би трябвало да е същата.
    Мерси ecotronic! Имаш ли представа този маркуч 1 в смукателният колектор ли отива, и има ли някакъв клапан там?
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  10. #10
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    16,342

    Default

    Да, маркуч 1 отива във всмукателния колектор. Не знам, дали има клапан, но логиката сочи, че трябва да има. В противен случай пътят: маркуч 2 > пространството под капака на клапаните > маркуч 1 би байпаснал дросела, което е недопустимо.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  11. #11

    Default

    Маркуч 2 е постоянно отворен, а маркуч 1 има клапан (просто пружина с тапичка) , който отваря при силен вакум - високи обороти или режим "моторна спирачка" .

  12. #12
    GRID Autosport Friday's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    625

    Default

    Супер сте точно това ми ще погледна, защото точно при високи обороти и моторна спирачка май нищо не се отваря и се лее отгоре и смърди на умрело в купето.
    Тази седмица почвам да поразглобя там да видя какво точно се е случило, но да питам този "клапан" в маркуча ли е или е отделно тяло - смисъл ще имам ли достъп до него, като се завра там. Уфф, въпроса ми е сменяемо ли е!
    Focus mk3 nafta
    Alfa Romeo 156 Sport Wagon 2.0TS|LPG

  13. #13
    Че напрайм печката изрод
    Join Date
    Feb 2017
    Location
    Sofia
    Posts
    13

    Default

    Quote Originally Posted by Friday View Post
    Супер сте точно това ми ще погледна, защото точно при високи обороти и моторна спирачка май нищо не се отваря и се лее отгоре и смърди на умрело в купето.
    Тази седмица почвам да поразглобя там да видя какво точно се е случило, но да питам този "клапан" в маркуча ли е или е отделно тяло - смисъл ще имам ли достъп до него, като се завра там. Уфф, въпроса ми е сменяемо ли е!
    Следя темата, че май и аз имам същия проблем...като влезе в по високите и в купето малко си смърди на гадно, а и разхода на масло ми е висок (но май проблема ми е другаде, което не пречи да се почисти сепаратора де)

  14. #14
    започва да се зарибява Murderer's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Varna
    Posts
    147

    Default

    ..и аз да се вкл. по темата..,старият маркуч(номер.1)се беше разпаднал почти и май няма да се занимавам с глупости,щото сложих обикн.маркуч(без клапан)и ела да видиш като я опънах на 5-та по магистралата,като намалих после отзад така пушеше,все едно парен локомотив...ами май ще го изкарам маркуч и директно затапвам входа към всмук.колектор
    THERE IS NO EASY WAY OUT.SLY IS AWESOME GUY-
    http://www.youtube.com/watch?v=MwPb7...eature=related

  15. #15
    ашлак StanG's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    238

    Default

    Опитай първо да го затапиш с ръка на работещ двигател и после прецени дали да го запушиш Ремонтен комплект за клапана се продава, мисля 12-13 лева беше...
    Alfa 156
    ::::1.8ts::::144hp::::'98:::::

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •