Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT
Алфа Ромео 156/147/GT Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 13-03-2016, 00:05   #1
novice
Запален алфист

novice's Avatar

Default Как се справяте с калта?

Писна ми да гледам колата като окаляно прасе и ми писна още на следващия ден след миене да е кална. Това непрекъснато клепане с пясък и прецаква боята. Някой слагал ли е калобрани? Те пък сигурно, ще я загрозят и са хепи соц, като на Жигула, заради което и Алфа Ромео оригинално не предлага такива. Макар че за Жулиета-та са пуснали някакви неоригинални:

Облепване с фолио? Колко струва? Колко трае преди да почне да се разлепва или да жълтее?
И друго - каква задна чистачка ползвате? Смених перото на моята, а някак като че ли камо маже, без да чисти. Като че ли не натиска лъка в средата достатъчно. Тия в Кауфланд струват ли?
Old 13-03-2016, 09:33   #2
Alex_26
Хайдутин СЕЛЯНДУР KILLER

В Кауфланд нищо не струва. Колкото до останалото - иди да живееш в цивилизована страна. И аз искам, ама няма
Alex_26 is offline   Reply With Quote
Old 13-03-2016, 09:35   #3
tur4in
Запален алфист

tur4in's Avatar

колата са мие само за прегледа
Old 13-03-2016, 17:25   #4
haljscho
JTD power

haljscho's Avatar

Ако чистачката е здрава, сложи и перо отнякоя по качествена чистачка и ще започне да чисти!

А калобраните просто не желая да ги коментирам....

Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX
147 JTDm 140-Малката манекенка
GT- JTDm 150
haljscho is offline   Reply With Quote
Old 13-03-2016, 18:48   #5
novice
Запален алфист

novice's Avatar

Тогава фолио? Не може да се мие само за прегледа, обичам я чиста, а в София прилича на окалян шопар на второто излизане.
Old 13-03-2016, 19:01   #6
Alex_26
Хайдутин СЕЛЯНДУР KILLER

На второто?
Или на втората улица в тая кочина дето живеем
Alex_26 is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2016, 11:10   #7
кученцетоОгиитаткоДоги
Старши алфист

кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar

Колега разбирамте напълно......................аз като си дойда в бегето еле пак зимата си мия колата всеки ден,тука зиме лете я мия един път в месеца даже и това е много............................Ако чистачката ти маже пробвай с друга,макарче едва ли е от самата чистачка,най-вероятно механизма на чистачката ти се е прецакал и не може да я притисне хубаво към стъклото,пробвай с друга чистачка ако и тя маже значи е механизма.За другото незнам къде живееш в къща или в апартамент,но ако имаш възможност си купи една от тия четки където са в боксовете за миене,закачи и един маркуч и си я мий пред вас.Бащата на времето си беше купил такава и си миеше всеки ден ладата с нея пред нас.
Old 14-03-2016, 14:58   #8
radiboy
трошим всичко,тел.+359xxx

radiboy's Avatar

Quote:
Originally Posted by кученцетоОгиитаткоДоги View Post
Колега разбирамте напълно......................аз като си дойда в бегето еле пак зимата си мия колата всеки ден,тука зиме лете я мия един път в месеца даже и това е много............................Ако чистачката ти маже пробвай с друга,макарче едва ли е от самата чистачка,най-вероятно механизма на чистачката ти се е прецакал и не може да я притисне хубаво към стъклото,пробвай с друга чистачка ако и тя маже значи е механизма.За другото незнам къде живееш в къща или в апартамент,но ако имаш възможност си купи една от тия четки където са в боксовете за миене,закачи и един маркуч и си я мий пред вас.Бащата на времето си беше купил такава и си миеше всеки ден ладата с нея пред нас.
Само като си представих всички шопи наизлезли с по един маркуч,ми се прииска да видя физиономията на г-жа Фандъкова,и задължително да гледам новините от 19.00
Old 14-03-2016, 15:49   #9
Zlobich
Пай се ...

Zlobich's Avatar

Калобраните няма да има много файда от тях,миене му е майката и фолиране на цялата кола което не е хич евтино. В нета има няколко фирми които се занимават професионално.
Сещам се и за някакви мазила с нано нещо си които не позволяваха на калта да се задържи по колата,но какъв е ефекта върху боята незнам? Няма отърване.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Old 14-03-2016, 16:34   #10
SnapLackOfTraction
започва да се пристрастява

SnapLackOfTraction's Avatar

Мръсни са ни улиците и прашни, аз моята на открито в двор я държа, поне на 15 метра от улицата е, 2 дена да я оставя след мивка и огромен слой прах има. То за това на всеки ъгъл автомивка, като според квартала комплексното в София върви от 8-9 до 25+ лв.(което е абсурдно) за лек автомобил.

Но и все пак си мисля, че не е толкова страшно положението, ако е хубаво времето и поне 3 седмици може да се мине.

.
SnapLackOfTraction is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2016, 18:41   #11
кученцетоОгиитаткоДоги
Старши алфист

кученцетоОгиитаткоДоги's Avatar

Quote:
Originally Posted by radiboy View Post
Само като си представих всички шопи наизлезли с по един маркуч,ми се прииска да видя физиономията на г-жа Фандъкова,и задължително да гледам новините от 19.00

Няма да излязат споко.........................той българина си е мързелив като цяло.......................ако има пари ще я оставя в някоя автомивка да му е мият други......................ако няма, си гледа мача и ще си пие ракията......................нема ти хукни с маркуча от 7-ия етаж споко

---------- Post added at 19:41 ---------- Previous post was at 19:40 ----------

Quote:
Originally Posted by SnapLackOfTraction View Post
Мръсни са ни улиците и прашни, аз моята на открито в двор я държа, поне на 15 метра от улицата е, 2 дена да я оставя след мивка и огромен слой прах има. То за това на всеки ъгъл автомивка, като според квартала комплексното в София върви от 8-9 до 25+ лв.(което е абсурдно) за лек автомобил.

Но и все пак си мисля, че не е толкова страшно положението, ако е хубаво времето и поне 3 седмици може да се мине.

Начи на следващата сбирка ще ви вода на автомовика да ви напрая показно как се мие кола за 2лв Кви са тия цени бе батко................................. аз за 25 лв ще измия един паркинг с коли
Old 14-03-2016, 20:09   #12
ecotronic
Алфист идеалист

ecotronic's Avatar

Калобраните бранят задния а не теб.
По въпроса с авто-миенето.....
Имам си едно специално джобче на панталона, в което си събирам монети от по 1 лев.
Като отида на автомивка (до Кауфланд в Дружба-2), миенето ми струва точно 5 лв +5 минути.
1 омокряне, 2 четки с топла пяна и 2 изплаквания. Крайният резултат е повече от добър.

159 1.8 MPI
166 2.0 TS (ex)
ecotronic is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2016, 20:41   #13
NINONENO
започва да се пристрастява

NINONENO's Avatar

Default re

Всяка седмица по 3 пъти на Екото на водостуйката,ама белисимата винаги ми е чиста!
Old 14-03-2016, 20:50   #14
novice
Запален алфист

novice's Avatar

Ама на мен миенето в нас не ми е проблем, пускам помпата в кладенеца и мога да я джамбуркам и 2 часа ако искам. Проблемът е, че не искам да я мокря през ден, не искам песъкоструйката от гумите да жули непрекъснато праговете и задната броня. Понеже така отива боята на кино и излиза ръждата на праговете. Не съм съвсем сигурен, че калобраните не вършат работа, понеже колата е така направена, че гумите се подават доста точно в квадранта, в който лепят по купето. А калобраните затварят точно този квадрант. Въпросът е, че ще се загрози сериозно вероятно, а и трябва да се дупчи ламарината за рапидки, което неминуемо ще доведе до ръжда. Облепването знам че има до 5 години гаранция, ама като знам и нашето Слънце как жули тука, току виж някой даде 1К за тоя презерватив и той вземе че изгори на третата година. А и като виждам фолиото по автобусите как се свива и отлепва по краищата и как изглежат след като им го свалят за няма и няколко месеца... не са цвете за мирисане и фолиата. А не върви да караш мръсна красавица.
Голяма кочина е тая територия!

.
novice is offline   Reply With Quote
Old 14-03-2016, 21:44   #15
eproHD
JACK DANIEL'S-SING.BARREL

eproHD's Avatar

Quote:
Originally Posted by novice View Post
Ама на мен миенето в нас не ми е проблем, пускам помпата в кладенеца и мога да я джамбуркам и 2 часа ако искам. Проблемът е, че не искам да я мокря през ден, не искам песъкоструйката от гумите да жули непрекъснато праговете и задната броня. Понеже така отива боята на кино и излиза ръждата на праговете. Не съм съвсем сигурен, че калобраните не вършат работа, понеже колата е така направена, че гумите се подават доста точно в квадранта, в който лепят по купето. А калобраните затварят точно този квадрант. Въпросът е, че ще се загрози сериозно вероятно, а и трябва да се дупчи ламарината за рапидки, което неминуемо ще доведе до ръжда. Облепването знам че има до 5 години гаранция, ама като знам и нашето Слънце как жули тука, току виж някой даде 1К за тоя презерватив и той вземе че изгори на третата година. А и като виждам фолиото по автобусите как се свива и отлепва по краищата и как изглежат след като им го свалят за няма и няколко месеца... не са цвете за мирисане и фолиата. А не върви да караш мръсна красавица.
Голяма кочина е тая територия!
Добре,че не си тук в Италия.Чувал ли си за кален дъжд тук вали такъв.Като засъхнат капките след дъжда цялата кола става на кални петна !
Иначе има за теб измислено ето

.
eproHD is offline   Reply With Quote
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules