Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 164
Алфа Ромео 164 Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 01-08-2016, 21:55   #151
DMS
***DNB-PSY-GOA***

DMS's Avatar

Ще ми се да е мехур, ама нещо еротично ми подсказва че е главица (главички). От една страна всеки казва "мани не се занимавай с този скрап", от друга страна имало надежди да се оправи.

Там от където излиза маркучето на ризата не се ли явява най-горната точка? Как би могло да има въздух? Някой знае ли от къде може да се закупи газов анализатор, да го направя сам, тъйкато не искам това чудо на техниката да се движи.

За сега стъпките ще са:

1. Газов анализ
2. Опита с ризата
3. Отваряне на глави

Други идеи?
DMS is offline   Reply With Quote
Old 02-08-2016, 11:02   #152
164 td
Старши алфист

164 td's Avatar

Нали ти обясних каква е процедурата колега.Само не давай да пипа човек който не е в час с ВМ щото става скраб.
Old 02-08-2016, 11:48   #153
DMS
***DNB-PSY-GOA***

DMS's Avatar

Разбирам те, но не зная дали човек от София може да помогне. Или трябва сам да се захвана или да отиде за скрап. Не ми се иска защото има още живот в автомобила...

Това което каза Мимоузунов звучи страхотно и вдъхва надежда, но от друга страна напъва горчивата реалност...

.
Old 02-08-2016, 22:36   #154
mimouzunov
+-

mimouzunov's Avatar

Quote:
Originally Posted by DMS View Post
Разбирам те, но не зная дали човек от София може да помогне. Или трябва сам да се захвана или да отиде за скрап. Не ми се иска защото има още живот в автомобила...

Това което каза Мимоузунов звучи страхотно и вдъхва надежда, но от друга страна напъва горчивата реалност...
Несъм чел назад темата, но може ли да напишеш какво е правено и тн за да се стигне до това положение!? И другото, като си навиеш капачката и двигателя си загрее нормално, надува ли маркучите кат такова?!
Аз на гуфнята... Смених помпата налях антифриза запалих и се получи същото.Един ден втори ден.. трети и това неще да се оправя!! Няма нормално парно, ако отвия капачката извира кат такова бълбука и тн... Стигна се до там да махам пак ангренажа за да гледам новата помпа да нее нещо дефектна! Срязах и един от маркучите на парното за да сложа там троиник с кран за да може да обезвъздушавам.... Тая сага продължи незнам колко време... Уш няма запушвания и тн а неискаше да се оправи/обезвъздуши!
След сумати време каране така един ден реших да отвия капачката докато е топла... Естествено вря кипя излезна много антифриз, на мен ми беше все тая просто гледах докато ври това там... Изхвърли квото имаше, изгасиях я и взех та и налях наново водица. Изненада имаше след това, нещата се подобриха като почти беше на 100%
Гуфня, с Алф никога несъм имал такива ядове...
Old 02-08-2016, 23:21   #155
Boby
Moderator

Boby's Avatar

Моята когато спука глава правеше следното:

Паля студен двигателя да работи на празен ход. След като вдигнеше към 80* почваше да вдига нивото в казана. Малко преди да пусне перката на радиатора почваше да прелива. Щом пуснеше перката почваше да пада нивото. Тъй като ми трябваше колата и не можех да я спра включих перката да върти постоянно и повече не преля. Така я карах около 200км след което я отворих и се оказа спукана глава. Пробвай с перката да видиш какво ще стане. Ако направиш така, че да не изхвърля водата можеш да я караш на къси разстояния.
Alfa Romeo 166 2.0 Т.S. CF3 LPG
Boby is offline   Reply With Quote
Old 03-08-2016, 02:42   #156
Classicalfamaniac
Старши алфист

Classicalfamaniac's Avatar

Закарай го на 164td.
Old 03-08-2016, 08:37   #157
DMS
***DNB-PSY-GOA***

DMS's Avatar

Перката е на виско и си върти нон стоп.

По колата нищо не е правено, с времето собственика е видял че в казанчето се образуват мехурчета. Проблема с извирането на антифриз не е бил сериозен, тъйкато си е била в движение и може би си го е засмуквала (както сега при подаване на газ). Имаше преди две години теч на радиатора вътре и го сменихме. От тогава насам, колата не се кара (и по други причини) и мисля, че може да се е образувала гняс по тази риза която казвате че обира водата от главите и я води към казанчето. Щуцера който излиза от ризата беше запушен. Когато надникнах пък в термостата вътре видях образувани бели кристалчета.

Тъйкато системата дълго време не е била обезвъздушена като хората, подозирам че в тази тръба/риза и в частта си към водната помпа, както пише в другата тема, може да има запушване, но дали е така ще разберем, когато я отворя. Това е и единственото което мога да направя.

164td е твърде далече, иначе зная че той ще помогне. Други съфорумници има ли, които да са от София и да им е ясен този мотор в Jeep Cherokee?

поздрави

.
Reply
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 164 « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules