Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT
Алфа Ромео 156/147/GT Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 18-10-2018, 23:26   #16
dhtj
антидизелист

dhtj's Avatar

Ми обслужват се и се настройват тея газови.
Филтри, мембрани от време на време, дюзички и така... Евтини са частите, но искат внимание и ще работят добре ако го правиш.

Така става, като искаш да караш на половин цена.
Иначе на бензин си е най-хубаво, но и най-скъпо.
Газта и нафтата са компромиси...
Old 19-10-2018, 00:04   #17
radiboy
трошим всичко,тел.+359xxx

radiboy's Avatar

Quote:
Originally Posted by dhtj View Post
Ми обслужват се и се настройват тея газови.
Филтри, мембрани от време на време, дюзички и така... Евтини са частите, но искат внимание и ще работят добре ако го правиш.

Така става, като искаш да караш на половин цена.
Иначе на бензин си е най-хубаво, но и най-скъпо.
Газта и нафтата са компромиси...
Не е баш така,би ли си купил на половин цена билет за самолет с газова уредба?
Old 19-10-2018, 00:45   #18
Ali.Sali
Запален алфист

Самолет на газ няма, а и със самолет се ходи до определена дестинация и се връща след определено време, не е ежедневие. Ако ни беше ежедневие да пътуваме със самолети и можехме да си го позволим нямаше да си говорим за газови

Колата не е веднъж, тя е всекидневие, а с мизерните, изгаврени и подиграни заплати в тази държава да караш на бензин е самоубийство. За 7 лв. почти 6 л. газ слагам и няма и 3 л. бензин за същите - двойна разлика. Едно 20 л. , друго е 8-9 за бензина. При положение, че газовата не ми гори кой знае колко отгоре, а и карането ми е икономично е до около 100, не повече от 110.

Дизел не искам. Пък тя и нафтата стана колкото бензина вече, макар и да му няма горенето ценово хич не е по-евтина. Ако взимах 2000 лв. заплата щях да си карам на бензин и дори нямаше да ми пука , че със всеки сантиметър наклон стрелката си показва башка-башка квото и падне и може да варира от червеното нула до цели 15 л. (егати отклоненията има 156). Ама не взимам тая сума, не взимам и на половината. Искам не искам правя сметката. И се радвам, че и това мога да си позволя. Алфа 144 коня всеки не може да си позволи, пък било и 17 годишна - има хора около мен дето и голф 3-ка се затрудняват да поддържат - в малко населено място да взимаш 400 е стандарт и 500 лукс. Ама в магазина цените не са по-ниски. Даже по-гадно, като поръчваш нещо обикновено го няма и трябва с доставка от близък голям град, и плащаш и доставка. Как да стане?

Т'ва са други теме вече, социални. Обсъждахме ги в темата за по-скъпите данъци вече.

БГ реалност, какво да правим. Пък ако имаш и дете положението вече е... алфата си трака.

Не се оплаквам де, не си мислете , че е така - радвам се , че на тая свръх жалка пародия на някакъв стандарт имам и това, и ми доставя удоволствие в шофирането. Но сметката няма как да не си я правя.

.
Ali.Sali is offline   Reply With Quote
Old 19-10-2018, 00:45   #19
dhtj
антидизелист

dhtj's Avatar

Почти всички самолети са с газово.... Газово-турбинни двигатели.

Иначе примера ти е тъп и няма смисъл.
Една кола с газова уредба е двойно по-надеждна от една кола само на бензин или само на нафта.
Ако ти умре бензиновата/нафтовата помпа какво става? Ако спукаш резервоар, ако скъсаш горивопровод, развалиш дюза и т.н... Стоиш и чакаш пътна помощ.

А ако имаш газова имаш две горивни системи. И като се повреди едната продължаваш с другата.
Old 19-10-2018, 06:27   #20
dansguardian
Болен алфист

А ако се счупи алтернатор, скъса се пистов ремък? Примерът, който си дал с двете горива има смисъл, ако нищо друго, освен бензиновата система не се чупеше. Хайде да си представим следната ситуация: пътуваш и в Нищото пукаш гума, но нямаш резервна, защото на нейното място е бутилката на АГУ-то. Ко праим ся?
Alfa Romeo 156 1.9JTD, 150 коня.

.
dansguardian is offline   Reply With Quote
Old 19-10-2018, 10:19   #21
dhtj
антидизелист

dhtj's Avatar

Примера си е съвсем валиден, що се отнася до горивната система.
Факт е, че има и други системи, които могат да дефектират, но това не отменя това което съм казал.

А който кара без резервна гума не прави много умен ход. Аз си имам винаги.
Old 19-10-2018, 14:07   #22
Ali.Sali
Запален алфист

Какво като газовата е отдолу, ето ти го решението. Багажите около нея и отгоре (ако не е нещо тежко, тогава я подпирам настрани или евентуално на задните седалки за временно, но е рядко да напълня чак до такава степен багажника).

Та като цяло всеки проблем си има решение.
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules