Форуми - Начална страница Клуб Алфа Ромео България - Сайт
Register FAQ Members List Calendar Search Today's Posts Mark Forums Read

Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT
Алфа Ромео 156/147/GT Въпроси и отговори, свързани с поддръжката. Съвети при покупка.

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 11-02-2018, 18:18   #4006
Ali.Sali
започва да се пристрастява

Поръчах направо 3. Като ще е котка, да е черна
Благодаря за съветите.
Ali.Sali is offline   Reply With Quote
Old 19-02-2018, 15:22   #4007
bulgarina
Младши алфист

bulgarina's Avatar

Препоръчайте ми добър сервиз/майстор на ел. стъкла в София. Имах проблем с едното, заведох я на сервиз и сега имам проблем и с двете.
Old 19-02-2018, 15:50   #4008
milev86
Лададжия

milev86's Avatar

Question

147, 1.9 jtd 8v, юли 2005, 116 к.с. 200К реални...
Та....имам няколко махленско-популистки въпроса, за които да ми съдействате тук, моля!
1. Какво масло да сложа?! Спрял съм се на Бардал 5/40. Предполагам (надявам се) да е пълна синтетика. Чух, че имало някакви стандарти и тн...не разбирам нищо, само знам, че турбото си иска синтетиката...та...за тая кола, на тия километри, това масло ок ли е?! До сега я карах с Кастрол 10/40 Магна...нещо си... но някакси нещо ме човърка да не е това... отделно тая кола не зная има ли dpf филтър и ако има, дали много му дреме с какво масло е...и ако му дреме...тоя 5/40 Бардал ще му кореспондира ли?!
2. Скърца, хлопа...
а/. Като разклатя отчетливо волана (на работещ мотор) се чува едно тъпичко чукане. Същото глухо чукане го има и като минавам през дупки или неравности?! Рейка?! Щото накрайниците са здрави (проверено) и ако е рейка до кога може (безопасност) да се кара така?!
б/. При студено време или в самото начало на тръгването, след като е стояла на паркинг, минавайки през спящи полицаи, нещо скърца жестоко! Миинавайки през локва или увеичавайки се темпиратурата навън, това скърцане намалява.....
Ся тука стигнахме до извода, че това били горни носачи и по-специално-техните втулки (а.к.а. тампони). Но тези носачи нямат и 2 години....
Въпроси: Как да процедирам?
-Купувам два горни носача Монро (такива съм намерил на нормална цена от 100 лв парчока) и ги слагам?
-упражнеието от горе, но със слагането ги мажа с горено масло
-свалям старите носачи и мажа втулките само с горено масло и ги връщам
- сменям само втулките и ги слагам обратно
-сменям втулките, мажа с горено масло (или друго) и слагам
Моля, предложете ми какво да правя по тези 2 точки, А и Б подточки и Петте възможности за носачите!....БЛАГОДАРЯ предварително!

ВАЗ 21079 1990 г.
milev86 is offline   Reply With Quote
Old 19-02-2018, 15:59   #4009
dhtj
Banned

Масло каквото и да е 5в40 няма проблеми. Нямаш ДПФ.

Може да има луфт от самата рейка, може от накрайници, може и от долните носачи.
Тампоните на стабилизиращата щанга също тракат.

Скърца от горните. Ако са им здрави шарнирите само сменяш тампоните, като ги намазваш с грес.
Ако са преебани шарнирите взимаш нови носачи ТРВ, с отстъпката се намират по 90 лева парчето.
dhtj is offline   Reply With Quote
Old 19-02-2018, 16:07   #4010
acho_
Болен алфист

acho_'s Avatar

По 2 а) при мен рейката има лек луфт от лявата страна и се чува при завой надясно по неравности, та вероятно е от там. Запасил съм се с резервна за всеки случай, но и на мен би ми било интересно колко може да изкара така при положение че волана няма празен ход или течове на хидравлична течност.
Old 21-02-2018, 11:23   #4011
Ali.Sali

2 години носачи на 147 не е повод за оплакване, а радост
Ali.Sali is offline   Reply With Quote
Old 21-02-2018, 13:10   #4012
S_BANKOV
Запален алфист

V8 116 коня?
Не са ли 120 коня?
ДПФ може и да има ако са 120 коня. Без тръби и датчик за диференцално налягане.
ЛОПАНЕТО може да е и от втулка на долен носач, както и от шарнир ако е при въртене на волана.
Най добре я увесете и я проверете.
S_BANKOV is offline   Reply With Quote
Old 21-02-2018, 18:50   #4013
Zlobich
Пай се ...

Zlobich's Avatar

Quote:
Originally Posted by bulgarina View Post
Препоръчайте ми добър сервиз/майстор на ел. стъкла в София. Имах проблем с едното, заведох я на сервиз и сега имам проблем и с двете.
Микрон Доцев на Княжево. Жила, машинки всичко правят, намери им телефона в нета и си запиши час, че са доста натоварени. Работят с гаранция и документи.

Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
Old 28-02-2018, 17:48   #4014
dddimitrovvv

Колеги, поръчах си малки лед светлинки, но се чудя как най-добре да ги свържа. Мисля си варианта да си сложа светлините на бронята, да сложа единично гнездо с бушонче 10A на плюсовия кабел, след това ключе и после + и - към акумулатора. Това добър вариант ли е?
dddimitrovvv is offline   Reply With Quote
Old 03-03-2018, 20:07   #4015
Бобби
БКАР

Бобби's Avatar

Quote:
Originally Posted by milev86 View Post
147, 1.9 jtd 8v, юли 2005, 116 к.с. 200К реални...
Та....имам няколко махленско-популистки въпроса, за които да ми съдействате тук, моля!
1. Какво масло да сложа?! Спрял съм се на Бардал 5/40. Предполагам (надявам се) да е пълна синтетика. Чух, че имало някакви стандарти и тн...не разбирам нищо, само знам, че турбото си иска синтетиката...та...за тая кола, на тия километри, това масло ок ли е?! До сега я карах с Кастрол 10/40 Магна...нещо си... но някакси нещо ме човърка да не е това... отделно тая кола не зная има ли dpf филтър и ако има, дали много му дреме с какво масло е...и ако му дреме...тоя 5/40 Бардал ще му кореспондира ли?!
2. Скърца, хлопа...
а/. Като разклатя отчетливо волана (на работещ мотор) се чува едно тъпичко чукане. Същото глухо чукане го има и като минавам през дупки или неравности?! Рейка?! Щото накрайниците са здрави (проверено) и ако е рейка до кога може (безопасност) да се кара така?!
б/. При студено време или в самото начало на тръгването, след като е стояла на паркинг, минавайки през спящи полицаи, нещо скърца жестоко! Миинавайки през локва или увеичавайки се темпиратурата навън, това скърцане намалява.....
Ся тука стигнахме до извода, че това били горни носачи и по-специално-техните втулки (а.к.а. тампони). Но тези носачи нямат и 2 години....
Въпроси: Как да процедирам?
-Купувам два горни носача Монро (такива съм намерил на нормална цена от 100 лв парчока) и ги слагам?
-упражнеието от горе, но със слагането ги мажа с горено масло
-свалям старите носачи и мажа втулките само с горено масло и ги връщам
- сменям само втулките и ги слагам обратно
-сменям втулките, мажа с горено масло (или друго) и слагам
Моля, предложете ми какво да правя по тези 2 точки, А и Б подточки и Петте възможности за носачите!....БЛАГОДАРЯ предварително!
Заеби го това горяло масло, има морска грес на YGO.....по трудно се отмива......носачи ТРВ или лемфъордер....но борбата със скърцането на горните носачи при 156 и 147 е вечен проблем във времето....просто да знаеш.......маслото е добро....нямаш дпф....
Old 03-03-2018, 21:40   #4016
eproHD
JACK DANIEL'S-SING.BARREL

eproHD's Avatar

Quote:
Originally Posted by Бобби View Post
Заеби го това горяло масло, има морска грес на YGO.....по трудно се отмива......носачи ТРВ или лемфъордер....но борбата със скърцането на горните носачи при 156 и 147 е вечен проблем във времето....просто да знаеш.......маслото е добро....нямаш дпф....
Хората от VEMA са го измислили :
Attached Thumbnails
KIT-147_156_GTx2SUP-1.jpg  
eproHD is offline   Reply With Quote
Old 04-03-2018, 14:08   #4017
Alex_26
Хайдутин СЕЛЯНДУР KILLER

Quote:
Originally Posted by eproHD View Post
Хората от VEMA са го измислили :
И аз съм го мислил, но скърцането не е единствения проблем. Гумата на носачите се износва и те почват да клопат. А и греста разяжда гумата
Alex_26 is offline   Reply With Quote
Old 04-03-2018, 14:26   #4018
lordliness
Скитник

lordliness's Avatar

Quote:
Originally Posted by Alex_26 View Post
И аз съм го мислил, но скърцането не е единствения проблем. Гумата на носачите се износва и те почват да клопат. А и греста разяжда гумата
Много си назад с информацията, ама много. Вече има сказки, които не са агресивни към гума, а и децата знаят, че където има добро смазване има лошо триене и респективно минимално износване. Язък ти за претенциите. Язък за мисленето.
Смазва се за да се намали триенето, а вторичен ефект е, че вече не скърца. Не скърца защото триенето е минимално.Разбра ли?

.
lordliness is offline   Reply With Quote
Old 05-03-2018, 05:48   #4019
Alex_26
Хайдутин СЕЛЯНДУР KILLER

Quote:
Originally Posted by lordliness View Post
Много си назад с информацията, ама много. Вече има сказки, които не са агресивни към гума, а и децата знаят, че където има добро смазване има лошо триене и респективно минимално износване. Язък ти за претенциите. Язък за мисленето.
Смазва се за да се намали триенето, а вторичен ефект е, че вече не скърца. Не скърца защото триенето е минимално.Разбра ли?
Да, ти може да сложиш силиконова грес, ама други дали. Далеч си от мисленето на българина да слага това, що имат и що е най-евтино.
Липсва ти перспектива в мисленето заядливко
Alex_26 is offline   Reply With Quote
Old 05-03-2018, 08:14   #4020
lordliness
Скитник

lordliness's Avatar

Quote:
Originally Posted by Alex_26 View Post
Да, ти може да сложиш силиконова грес, ама други дали. Далеч си от мисленето на българина да слага това, що имат и що е най-евтино.
Липсва ти перспектива в мисленето заядливко
Има много сказки освен силиконова, за която си чувал от някъде, гледам че можеш да четеш и да пишеш горе-долу, така че попрочети тук-там.
Go Back   Club Alfa Romeo Bulgaria > Млад техник > Алфа Ромео 156/147/GT « Previous Thread | Next Thread »
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules